Rozhovor s Kevinem Williamsonem o 3.sérii

Velmi očekávaná 3.série se už rychle blíží. Premiéra nás čeká již 15.září. Výkonný producent Kevin Williamson poskytl rozhovor ohledně TVD. Prozradil, že v první polovině série se budeme zabývat zkoumáním původní upíří rodiny. Dozvíme se, proč Jeremy vidí duchy a mnoho dalšího. Úplně celý rozhovor si můžete přečíst zde.

Co se bude dít s nadpřirozenou mytologií ve 3.sérii?
KW: V první polovině série se o zábavu postará Klaus, není jenom jedním z původních, ale je i „černou ovcí“ rodiny. Podařilo se mu zlomit kletbu a nyní je kříženec. Budeme sledovat, co dělá. Má přichystaný plán a Stefan je jeho součástí. Uvede svůj plán do pohybu již v první epizodě.

Uvidí diváci víc o Klausovi a jeho rodině?
KW: To je nápad. Máme tolik příběhu k vyprávění včetně toho, co se děje v Mystic Falls, kam směřuje Klausova a Stefanova cesta, jak se bude Elena a Damon pokoušet zachránit Stefana, čím se Klaus ve skutečnosti stane. Nejsem si jistý, jak daleko se dostaneme s příběhem Původních, ale budeme poznávat některé z Původních rodin. Doufáme, že se Elijah v určitém okamžiku vrátí. Nemáme ještě žádné určité plány, ale máme ho natolik rádi, že ho chceme přivést zpět. Je tolik obsáhlých dějů a postav a doufáme, že je dáme v průběhu série dohromady. Právě máme mnoho volných vláken. Pracujeme s Julií na hlavním plánu, který vše spojí dohromady. Kapitolu po kapitole nás bude provázet mytologie. Na konci série vše bude dávat smysl.


Máte tolik zvratů a odhalení téměř v každé epizodě. Není to s postupem série stále obtížnější vytvářet?
KW: Stane se tak, když budete jen sedět a přemýšlet jen nad zvraty. Nenecháváme to takhle dělat naše spisovatele. To, co opravdu potřebujete udělat, je zaměřit se na postavu, její chování, rozhodnutí, které dělají, jejich touhy, když tohle dokážete, pak můžete vyprávět přesvědčivý emocionální příběh. Jestliže vyprávíte emocionální příběh, zvraty se vám odhalí samy. Opravdu. Jakmile budete mít určitou emocionální cestu, můžete se kdykoliv vrátit a znovu ji konstruovat nebo jak říkáte vy, přidat pár zvratů. Vím, kam budu směřovat, takže přidám pouze pár dalších prvků, které vše rozhodí. To je ta zábava na seriále. Baví mě to, protože se pak cítím jako bych četl všechny ty tajemné brožurované novely, které jsem četl, když jsem byl dítě. Nakonec se to vyplatilo.

Jeremy vidí mrtvé, bude to mít vliv na jeho duševní stav?
KW: Bude to mít co dočinění se smrtí jeho rodičů a jeho časem, kdy byl na špatné straně (1.série). Bude zajímavé sledovat ho, jak bude reagovat na setkání s mrtvými. Prvních šest epizod se budeme snažit pochopit, co se s ním děje. Byl hodinu mrtvý a něco se s ním za tu hodinu stalo a umožnilo mu to vidět mrtvé. A co vlastně jsou? Jsou to duchové? Duchové se vracejí kvůli pomstě nebo lásce, usmíření nebo dokonce kvůli varování. Bude zjišťovat, co přesně se děje. Oni se mu to budou pokoušet říct.

Bude se s těmito duchy řešit i otázka, zda upíři mají duši?
KW: Ve skutečnosti to nakousneme. V rámci naší mytologie, co je ještě tam venku? V našem běžném lidském životě máme všichni nějakou víru, kde věříme na nějaký jiný svět nebo nebe. Ale kam přijdou upíři? Nevíme. Je to otázkou. Zavadíme o toto téma bez jakéhokoli náboženství.

Co nám můžete říct o vztazích ve 3.sérii?
KW: Zábavu nám zajistí vztah Eleny a Damona, zatímco budou se pokoušet zachránit Stefana. Damon je nyní vržen do role hrdiny. Viděli jsme dění ve druhé sérii a tato role pro něj není dobrá a pohodlná. Může zachránit tolik lidí, než se zase obrátí na svou stranu. Mou oblíbenou částí je psaní o Damonovi a sledovat ho jako hrdinu, který udělá jeden krok vpřed a tři kroky zpátky. „Zachránil jsem tě, ale pak jsem zabil 3 lidi.“ Tyto konflikty pro něj budou stálé. Teď, když se přátelí s Elenou, ona mu říká: „ Není v pořádku zabíjet lidi. Uděláš to ještě jednou a skončili jsme.“ Ale taková je jeho povaha. Je tím, kým je. Takže bude ještě mnoho takových konfliktů včetně jeho citů k ní. Bude čelit slovům Katherine, které řekla na konci série, že milovat je oba, je v pořádku, protože to nemusí být. Ne pro ni. To byla volba Katherine, ale nemusí to být i volba Eleny. Bude nás to provázet celým zbytkem seriálu.

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich