Nina Dobrev pro E! Online

V tomto rozhovoru pro E! Online se můžete dočíst o třetí řadě, vztahu Elena a Stefan/Damon a další zajímavé názory a informace od Niny Dobrev.
http://vampire-diaries.rajce.idnes.cz/TVD/#nina-dobrev_net-photoshoot-1-005.jpg

Mnoho lidí prohlásilo o premiérové epizodě třetí řady, že jim připadala téměř jako z jiného seriálu. Ne ve špatném smyslu, ale vypadalo to úplně jinak, než ve druhé řadě seriálu.

Myslím, že druhá řada byla velmi intenzivní, měla rychlý spád a hodně se toho stalo - skoro až přespříliš. Chtěli jsme trochu změnit rychlost a připomenout všem, s čím jsme původně začali. Tento seriál je řízen postavami, a když se nestaráme o postavy, pak se nestaráme o to, co se s nimi děje nezávisle na tom, jak je to tragické. Tak nějak přenastavujeme naše vztahy, ale bude to trvat hodně dlouho. Kevina Williamsona a Julii Plec velmi vzrušuje akce, krev a smrt. A toho přijde hodně, každý by si měl opět začít dávat pozor a necítit se příliš bezpečně.

Myslím, že telefonát Stefana a Eleny na konci první epizody byl jedním z nejlepším momentů seriálu.

Všichni z toho byli nadšení! Byla jsem překvapená. Nebyla jsem si jistá, zda tomu všichni porozumí. Nevěděla jsem, jak Elena mohla vědět, že volajícím byl Stefan, ale domnívám se, že to je pouze instinktivní. Jsem opravdu šťastná, že to bylo takto pochopeno a že na to všichni zareagovali.

Myslíte si, že je Elena naivní, když přijde na Stefanovu temnou stránku?

Ano. Myslím, že každý může říct, že oni dva měli takový vztah, ve kterém jsou tak blaženě netušící a zamilovaní, že nevidí nikam dále, že vztah je pro ně destruktivní nebo špatný do té doby, než se od něj odloučí. Elena je tak plná naděje, nadšená a poháněná pomoci a najít Stefana a zachránit ho, že ignoruje všechny červené vlaječky. Zjistí o Stefanovi spoustu věcí, které nikdy nevěděla, ani si nedokázala představit. Začíná to být hodně intenzivní.

Zjevně se musím zeptat na Elenu a Damona. Co myslíte, proč se Elena tolik snaží potlačit city k němu?

Elena popírá a nechce nic říci nahlas. Kdyby to řekla, nebo na to pomyslela, stane se to reálným. Myslím že se svým problémům vyhýbá a odvádí je stranou. Je to uzavřené někde hluboko v ní. Všichni ví, že se tomu jen vyhýbá.

Už od začátku seriálu měli tito dva mezi sebou vzájemné porozumění, které Elena dokonce v první řadě vyslovila. Co myslíte, proč se Elena cítí být s Damonem tolik spojená, přes všechno špatné, co udělal?

Ona je jako člověk, jako kdokoli jiný. Je přitahována dvěma odlišnými typy osobností, dvěma odlišnými lidmi. Každý z nich naplňuje jinou část její duše. Všichni si myslíme, že Stefan je milující a strarostlivý, ale pak zjistíme, že má temnější stránku. Damon byl tento šílený, maniakální zabiják velmi dlouhou dobu, ale nyní postupuje na tuto úrověň, stává se touto příjemnější hrdinskou postavou, která něco cítí k Eleně a stará se o ni. Každý má v sobě dobré i zlé, ale ukazuje se, s čím je více slučitelný.

Viděla byste ráda Elenu kousek dál od obou bratrů a celého drama, zkrátka single?

Vážně ráda bych jí viděla na chvíli single. Myslím, že každá holka potřebuje přestávku mezi vztahy, aby mohla přehodnotit svoje priority a cíle. Dřív než můžeš být dobrá pro sebe nebo pro ostatní, musíš se o sebe starat a ujistit se, že jsi na správném pozici. Elena je na velmi konfliktní šílené pozici.

To, co by hodně fanoušků, včetně nás, chtělo vidět, jsou flashbacky do života Eleny předtím, než její rodiče zemřeli.  Chtěla byste si něco takového zahrát?

Oh, to bych chtěla. Jo! Myslím, že je to opravdu dobrý nápad. Měla bych to říct Kevinovi a Julii! Bylo by úžasné to vidět, ale na druhou stranu, myslím, že už vypadám jinak.

Se vším drama a smrtí, Elena má pochopitelně hodně smutnou roli. Uvidíme brzy i světlejší stránky stránky jejího života?

V této řadě budeme objevovat Eleninu světlejší stránku, více než kdykoli předtím. Snaží se. Ona se opravdu snaží najít si čas na svůj život a na své kamarádky. Události jdou zjevně dál, ale ona se alespoň snaží.

Jedním z našich oblíbených vztahů v seriálů je vztah Eleny s Jeremym. Přesto, že nemůžeme vidět hodně z jejich vzájemné komunikace, jejich scény mají vždy svůj dopad. Jsou jednoduše tam, kde byli na začátku seriálu, vyrovnávající se se ztrátou milovaného. Jaká je dynamičnost mezi nimi tento rok?

V první epizodě třetí řady byla velmi dobrá scéna s Elenou a Jeremym, která musela být vystřihnuta kvůli stopáži. Je to škoda –  byla to opravdu hodně dobrá scéna. Navzdory jejich ztrátě, navzájem se přibližují. Se smrtí Jenny se každý z nich vyrovnává jinak, ale alespoň se snaží. Elena musí určitým způsobem postoupit do rodičovské pozice, ale Jeremyho vůbec neshazuje. Jsou na herním poli vyššího levelu. Oni dospívají a jejich vztah dospívá.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Vhodnou základnou pro manželství je oboustranné nepochopení.“ Oscar Wilde