Ztrácí Alaricův prsten svou moc?

Navzdory tomu, že je Alaric jeden z mála lidí ve Vampire Diaries, i tak má velké množství životů a to díky svému prstenu. Alaric, učitel dějěpisu a lovec upírů, byl zabit už třikrát, ale pokaždé ho zachránil jeho kouzelný prsten.
V poslední epizodě, kterou jsme viděli, byl opět mrtev, když ho zabil Damon. Prsten ho znovu přivedl k životu, ale trvalo to déle než obvykle. Znamená to, že prsten ztrácí svou moc udržovat svého nositele při životě?

Vzbuzuje to v nás podezření, že by tomu tak mohlo být. Hlavně i kvůli tomu, že ve Vampire Diaries až moc věříme těmto kouzelným hračkám. V seriálu využívají upíři očarovaný kámen lapis lazuli, aby mohli chodit i na denním světle, měsíční kámen musel být využit při odvrácení Klausovy kletby, náhrdelník, který nosila Rebecca, je z nějakého důvodu také důležitý plus ty prsteny zaručující život. Je tu až mnoho aspektů.

Snažili jsme se vypátrat historii prstenu v seriálu a co pro každého udělal. Seřadili jsme pro vás tyto události do krátkého přehledu. Vše začalo tím, že se dva bratři John a jeho bratr Grayson (otec Jeremyho) dostali k prstenům.

Johnův prsten:

 • John dal svůj prsten Isobel po porodu Eleny.
 • Isobel dala prsten svému muži Alaricovi.
 • Alaric přišel do Mystic falls s prstenem, kdy ještě nevěděl k čemu vlastně slouží. Hned v první sérii byl zabit Damonem a poté hned ožil.
 • V druhé sérii byl mrtev znovu. Tentokrát se o to postarali vlkodlaci.
 • John vydíral Alarica, že pokud mu nevrátí prsten, řekne Jenně o upírech.
 • Isobel shodila Johna ze schodů, když unášela Elenu. Opět ožil díky moci prstenu.
 • John věnoval svůj prsten své dceři Eleně.
 • Elena vrátila prsten Alaricovi.
 • Damon znovu zabil Alarica.
Prsten Graysona:
 • Po Graysonově autonehodě skončil prsten u Johna.
 • V první sérii Damon shodil Johna z balkónu, ale ten díky prstenu opět ožil.
 • John předal prsten Jeremymu, než odjel z města.
 • Damon zabil Jeremyho, ale díky prstenu znovu ožil.

Zdá se, že existují dva možné důvody, proč tentokrát trvalo děle než Alaric opět ožil. Jedním z důvodů by mohlo být, že je prsten omezený na určitý počet úmrtí.  Alaricův prsten zachránil celkově život už čtyřikrát. Je pravděpodobné, že byl používán už mnohem dříve, protože tento prsten stvořila Emily Bennett už v roce 1860.

Druhým vysvětlením může být, že pro každého člověka je jen určitý počet vzkříšení. Alaric byl zabit nadpřirozenem už třikrát a je také pravděpodobné, že při každém znovu – ožití je to stále těžší a těžší. Možná má Alaric jako kočky 9 životů a jednu třetinu už z nich vyplýtval.

Ať už je vysvětlení jakékoli, v Mystic Falls se nic neděje náhodou. To, že Alaricův návrat tentokrát trval déle než obvykle, může být předzvěstí nové kapitoly. Nyní jsme zjistili, že Elenin náhrdelník je mnohem mocnější, než jsme si mysleli. Zdá se logické, že prsteny Gilbertových by mohli sehrát také ještě důležitou roli v budoucnu.

Myslíte, že by Alaricův prsten opravdu mohl ztratit svou moc?

View Results

Loading ... Loading ...


3 reakce na Ztrácí Alaricův prsten svou moc?

 1. DamoniS napsal:

  Já bych dala na těch 9životů ..:)… a nebo jenom stárné a čím starší jeho majitel je tím je to těžší..ale to je asi blbost:)…Ale doufám, že to byla jenom shoda náhod, ptotože Alaric má na umírání štěstí.. a nechtěla bych aby zemřel..:))

 2. Mishulka napsal:

  Já si myslím že nejpravděpodobnější by mohlo být že čím víc krát si byl zabit, tím je těžší přivést tě zpět. Dávalo by to i trochu smysl…možná :)

 3. Anny26 napsal:

  Dobrý článek! :) moc,moc dobrý :) ) ..s tím prstenem nevím,podle mě je pravděpodobnější ta varianta z více počty umrtí..to že by přestával fungovat se mi moc nezdá..:D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich