3×11 Our Town-Rekapitulace

Takže, na úvod jen pár slov. Jsem tu nová (no, moje FF tu už nějakou chvilku vychází, ale jinak jsem tu jako přispěvatelka úplný nováček) a jelikož zdejší slečny redaktorky byly tak moc hodné a umožnily mi to, ráda bych zde každý týden zveřejňovala rekapitulaci nejnovější epizody. Pokaždé připojím i nějaké to své subjektivní hodnocení, ale hlavně se budu snažit neopomenout nic důležitého, co se v díle odehraje. Takže, doufám, že se vám budou moje příspěvky líbit a že do komentářů připojíte své postřehy, názory a popřípadě i otázky k epizodě a samozřejmě i přímo k mé rekapitulaci. Ještě bych ráda varovala, že v textu se budou vyskytovat SPOILERY, čili ten, kdo epizodu ještě neviděl a nechce si kazit překvapení, tak huš, huš pryč :-) . A teď už pojďme na to!

Tak, na začátek bych chtěla říct, že mě osobně se tahle epizoda celkem líbila, ale rozhodně pro mě nebude patřit ke špičkám série. Na škále od jedné do deseti, bych jí dala tak šestku, ale také to možná trochu snižuje fakt, že následuje po epizodě, která mě osobně přišla opravdu hodně dobrá a ve které se toho stalo docela dost, včetně nekonečně dlouho očekávaného polibku mezi Damonem a Elenou. Oproti tomu, tenhle díl byl hodně zaměřený na emoce, ale nikoliv na emoce divácké, ale na emoce, a niterní prožitky jednotlivých postav. Také mi přijde, že jako už tradičně maličko hapruje střih a epizodu navíc neskutečně hendikepuje její délka (respektive spíš „krátkost“). Prostě se toho děje moc a proto jsou někdy scény ne úplně vhodně naskládané za sebe a dívák má občas pocit, že je o něco ochuzen a něco je vzato moc rychle. Nebo já alespoň tenhle pocit za epizodu parkrát měla, ale zase musím říct, že se s tím asi poprali nejlíp jak mohli. Vypustit nebylo co a vysílací čas bohužel není nafukovací. Jen tomu střihači, bych „sestřihla“ premie, mohl by to dělat citlivěji! No ale teď už konkrétně.

Celá epizoda začíná pro mě dost dobrým úvodem, který jsme částečně mohli vidět už včera v preview a který mezi Damonem a Elenou (i podle slov producentek Juliou Plec a Caroline Dries) dokonale vystihuje situaci po nezapomenutelném „líbacím“ finále minulého dílu. Damon spokojený sám se sebou se rozzářeně (a pekelně sexy!) sprchuje a nejistá Elena si zatím vybíjí svou frustraci a zmatenost z polibku mlácením do boxovacího pytle. Hodně hezká paralela jejich vztahu-nevztahu, včetně té stejné hudby v pozadí a velmi podobných rozhovorů (Elena-Rick, Damon-Stefan) ústících do stejné odpovědi na různé otázky. Prostě „No reason“!

Jenže po vtipně podaném úvodu se jde rychle na věc a duo „Salvatore-Salvatore“ začíná kout pikle. Přičemž Stefan mi přijde, že nám nějak „zlehkomyslněl“. Nevím jestli mu jeho přesvědčení, že je nedotknutelný v boji s Klausem pomůže, protože nebýt Damona tak ho překvapil i „obyčejný“ hybrid. Je si chlapec nějak moc jistý sám sebou (stejně jako je si nějak moc jistý, že by Klaus Damonovi neublížil, což by sice asi skutečně neudělal, ale Stefan by ho neměl nikdy podceňovat). Ale líbil se mi Damon jak hezky shrnul stav rakví a Klausových sourozenců. Dost diváků v tom mělo hokej.

Eleninu scénu s Bonnie už jsme (bohužel?) viděli, takže je spíš zajímavé její setkání s Jeremym. Elenin bratr mě maličko zklamal tím, že se tvářil jako by opravdu věřil tomu, že Bonnie už na něm vůbec nezálěží. Sice chápu, že se asi cítí ukřivděný, že ho pustila k vodě, ale stejně mi to k ní přišlo nefér. A docela jsem jí pak i litovala, protože si s ním chtěla evidentně vážně (a vlastně naposledy) promluvit a kvůli ovlivnění z něj moc jeho vlastních myšlenek nedostala.

Ale koho mi bylo dál vyloženě líto byla Caroline. Jak v tom autě, tak při rozhovoru s Tylerem i při předání jeho dárku (mimochodem moc hezké momenty a Michael zase předvedl, jak schopný herec je, protože dokonale vyjádřil, jak Tylerovi na Caroline pořád záleží)). Ta deprese z ní čišela na sto honů (Candice Accola to toké zvládla velice pěkně) a to je u veskrze pozitivní postavy, jako je ona, dost smutné sledovat. A navíc mě u ní zaujalo oblečení. Většinou totiž nosí docela pestré barvy, ale na svoje narozeniny zvolila netradiční tmavé odstíny, což mi přišlo jako hezký odraz jejího duševního rozpoložení.

Docela mě pobavil Klaus jak šupem uložil Rebecu do rakve a pryč s ní. A Stefan opět prokázal koňskou dávku sebevědomí, když hned v další scéně za Klausem jen tak nakráčel a ještě šel rovnou k věci. Chtít aby Klaus odstarnil z MF své hybridy, to není skromné přání. A Klaus samozřejmě nesouhlasí a z počátku Stefana ani nebere moc vážně, nicméně ten svou roli bídáka a vyděrače skutečně nefláká, takže následná drsná poprava Klausovy hybridí „asistentky“ byla dost povedená a musím za sebe pochválit Paula Wesleyho. Ten jeho fanatickej pohled byl skutečně super!

Další zajímavou scénou je narozeninové překvápko pro Caroline, ale jen tak na okraj, já bych tedy asi neměla odvahu takhle nečekaně vyskočit z úkrytu na upírku, přeci jen, je to predátor… Ale jinak mi to přišlo moc hezké, jak se Matt, Elena a Bonnie snažili a jak se snažila i Caroline, aby na ní nepoznali jak mizerně se cítí. No, stejně to poznali…

Pak následovala scéna s Klausem, žádajícím Tylera aby kousnul Caroline, což mi prve přišlo dost přes čáru. Říkala jsem si: „To přehnal!“.A zvlášť jak se mu Tyler bránil, ale to co následovalo pak ukázalo, že Klaus ví moc dobře co, jak a od koho chtít. Tyler je podle mě v takovým háji, že si to ani neumí představit!

Pokračování překvápka pro Caroline bylo skutečně netradiční. Hned ze začátku jsem si říkala. „Oni jí berou slavit na hřbitov? No to jí fakt zvedne náladu.“ Ale pak se ukázalo, že ten jejich nápad s „pohřbem“ nebyl vůbec špatný a to, jak Caroline každý z nich něco řekl bylo vtipné i dojemné zároveň. A Bonnie s dortem to korunovala (aneb, sežeň si kamarádku čarodějku a už nikdy ti nebude chybět zapalovač). Ikdyž pak mě zase Bonnie hned zklamala, protože sice chápu že se jí událost s Jeremym dotýká, ale když to začala Eleně vyčítat takhle veřejně a ještě vyhrožovat, že mu to poví, to bylo podle mě zbytečné, stejně jako její naštvaný odchod. Byla to přece oslava Caroline, neměla to tam tahat, zvlášť když to Elena skutečně udělala pro Jeremyho dobro!

Zpět u Damona a Ricka na setkání rady zjišťujěme, že Rickova nová známá z nemocnice, doktorka Fellová, je taktéž členkou a je informována o upírech. Podle jména se to sice dalo čekat, nicméně Ricka to evidentně trochu překvapilo. Ale to, že je členkou rady asi nebude u ní hlavní problém, protože o pár minut později ji nacházíme uprostřed hádky s jejím ex Brianem a jeho varování, že Meredith je případ pro psychiatra nezní moc dobře. No uvidíme, co z toho bude. Já osobně si nemůžu pomoct, ale moc dobrý pocit z téhle holčiny nemám. Tedy myšleno z postavy. Naopak Torrey DeVitto, mě příjemně překvapuje. Zatím sice moc nemá co, ale i tak hraje líp, než ve většině svých ostatních rolí.

„Klaus je manipulativní zmetek-poprvé“. To jak se vetřel do přízně Carol, to bylo obdivuhodné. Řekne že ochrání jejího synka, město a navrh přihodí nějaký ten sponzoring a starostka mu zobe z ruky. Chytrý tah, který není pro Damona a spol. zrovna moc dobrý, protože teď už i starostka na ně tlačí ohledně Stefana a rakví. Bod pro Klause.

V následující scéně mi ale vyrazil dech sám Stefan. Jediné co mi blesklo hlavou bylo: „Ježiš, ten to bere nějak moc od podlahy!“, protože vtrhnout na akci rady a odpravovat Klausovi jeho hybridy, hned za dveřmi, to je teda něco. A navíc mi to přišlo i maličko hloupé. To si jako Stefan představoval, že je jednoho po druhém vymlátí? Každopádně Damon mu to překazil, ale nejspíš ho neměl v téhle ráži jen tak pustit. Patrně nevěřil, čeho všeho je brácha schopen.

Zpět na „pařbě v hrobce“ se nám společnost opíjí a rozpadá a do toho přichází Tyler. Zatímco si Elena a Matt vylévají srdce, Caroline jde se svým (ex)přítelem ven a nadchází scéna, která myslím hódně zamává dalším dějem točícím se kolem téhle mladičké upírky. Celou tu dobu, co s ní Tyler mluví jsem se toho bála. V hlavě mi znělo: „On jí kousne, on to fakt udělá!“ Ale nevěřila jsem… Jenže jsem měla! Tyler to fakt udělal a otázkou teď je, zda to udělal skutečně nechtěně, nebo to pak tím šokem a omluvami jen maskoval! Pokud to druhé, tak je to s ním opravdu v háji (ale tomu nevěřím, podle mě to byla vážně nehoda), a pokud to první, tak to je ale taky v háji, protože to znamená, že „splození“ není zas tak rozdílné od ovlivnění, jak si chlapec myslel. Že nestačí říct: „Já to neudělám…“ Každopádně Klaus to věděl, proto ho jen tak nechal jít a použil ho jako nástroj dalšího dění, které myslím skutečně otřese seriálem.

Stejně jako jím nejspíš otřese to, co se dál rozhodl podniknout Stefan. Unesl Elenu ze hřbitova, narval jí do auta a rozhodl se skrze ní pokračovat ve vydírání Klause. Ten mu to sice ze začátku nevěří (a Elena evidentně taky ne, protože se vůbec nebojí), ale naopak Damon od první minuty větří průšvih a i díky němu Klaus svůj postoj „Stefan by Eleně ani ve snu neublížil“ pomalu mění. Stefan zatím odhaluje Eleně svůj „plán“ a té dochází, že to není tak úplně OK. Ale Stefan dělá že její protesty neslyší. Volá Klausovi a nadchází okamžik, kdy si nejsem vůbec jistá, jak to tedy vlastně s ním je. Udělal by to nebo neudělal? Na jednu stranu vypadal neskutečně odhodlaně a Elena mu to stoprocentně věřila, ale na druhou poté tvrdil, že mu “To Klaus musel uvěřit.“, což zase zní, jako že ne… Takže je to pro mě tak 50 na 50. Každopádně to nemáme možnost stoprocentně zjistit, protože Stefan po telefonu Klause velmi dramaticky dokope k tomu, aby mu slíbil, že hybridy z MF stáhne a tak od svého plánu upouští a zastavuje (má slušný brzdy, mimochodem). Ale upřimně řečeno, ať už to myslel jakkoliv vážně a ať se třeba rozhodl pro přeměnu i proto, že tím chtěl Elenu chránit, je to od něj naprosto příšerné a necitelné. Věděl, že Elena upírem být nechce a i to, že si vybral právě Wickery Bridge, kde zemřeli její rodiče je známkou toho, že ten starý, empatický Stefan je pohřbený hodně hluboko. Jako by si neuvědomoval, jak moc Eleně ubližuje… Tohle bude pro Steleňáky asi dost drsné. Stejně jako je drsná následná emotivní scéna mezi ním a Elenou, kdy on jí tvrdí, že jí ztratil v minutě, kdy opustil město s Klausem a ona je na tom skutečně dost zle (což se jí nedivím). Pro mě hezky a přesvědčivě zahrnané z obou stran a těžko říct, jaký dopad to bude do budoucna mít. Elena ale ztratila další iluzi o Stefanovi a o tom, jak daleko je ochoten zajít ve své pomstě a snaze zničit Klause.

„Klaus je manipulativní zmetek-podruhé“. A tentokrát fakt pořádně. Tím že nechal Tylera kousnout Caroline totiž za prvé, pokračuje ve svém omotávání si MF kolem prstu (se starostkou to měl snadné, ale potřeboval stoprocentně i šerifku), za druhé, získává na svou stranu Eleninu kamarádku a za třetí (a to mě šokovalo nejvíc) o Caroline skutečně usiluje! Což o to, ona se mu líbit klidně může, ale fakt bych neřekla, že to bude až tak silné, protože ta scéna u ní v ložnici je prostě dokonalá! Tolik jiskření už jsme v TVD hodně dlouho neměli a to jaký je Klaus psychopat, že si musí přítele i potencionální romantický zájem získávat násilím, to ho skutečně povyšuje do první ligy seriálových psycho-záporáků. A ještě k tomu je to pekelně sexy, šarmantní a okouzlující psychopat, takže bych se nedivila, kdyby se mu skutečně podařilo momentálně citově velmi zruinovanou Caroline pomaloučku, polehoučku dostat kam chce. A tenhle pár, ten má tedy jiskru i potenciál jak hrom!

To další pár má trochu útlum, což se ale po finále minulé epizody dalo čekat. Damon a Elena mají svou první a jedinou společnou scénu opět na verandě a možná maličko zamrzí, že jsme neviděli jak jí vyzvedával na silnici (mimochodem, jak jí našel, když jí Stefan zahodil mobil?), ani jak se ona uklidnila, ale stejně je tahle scéna hezká. A ikdyž z ní nelétají jiskry, myslím že je pro delena fanoušky hodně důležitá, protože přijde (kromě Stefana, kterého se Damon snaží omlouvat, tím že pro ně svým činnem získal u Klause výhodu a dokonce je na svého mladšího brášku pyšný, protože je to pořád Damon a evidetně je mu tak trochu jedno, zda bude Elena žít jako upír, nebo jako člověk) řeč i na líbání a hrozně se mi líbí to, co řekne ve vztahu k tomu Elena. Ona totiž řekne „I can´t“ ne „I don´t want“, což je rozhodně pokrok. Sice to následně trochu „pokazí“ tím, že pokračuje, že to není správné, ale i to se dalo čekat. A Damon to ihned zase napraví tím, že to správné je, ale ne teď. To je sice nenápadný ale velký příslib do budoucna, stejně jako scéna na mostě s Mattem (mimochodem krásná ukázka jejich přátelství), kde se Elena stejně jako Caroline loučí se svým starým já a navíc říká ve vztahu k Damonovi velmi zajímavou větu a to, že je „in love with vampires“. Ano „vampireS“, nikoliv vampire! Množné číslo a to je pokrok jak hrom!

No ale teď ještě o kousek zpátky. Scéna loučení s Jeremym mi přišla možná až moc rychlá a ne tolik emotivní, jak jsem jí čekala, ale ono když se nad tím člověk zamyslí, tak to asi ani nemohlo být jiné, protože on si vlastně neuvědomuje, jak moc smutný jeho odjezd je. On je přesvědčen že odjíždí z vlastní vůle a těší se na nový život. Přesně tak, jak mu to Damon „nalinkoval“. Jo a líbila se mi Bonnie, že nakonec neřekla nic, jen se přišla rozloučit. Myslím že tak to bylo nejlepší. Ale co se mi nelíbilo byl ten střih! Je skutečně trestuhodné, nastřihnout za sebe bez přechodu scénu z noční verandy a z ranní verandy. Za tohle by si vážně měl dát střihač facku!

„Klaus je manipulativní zmetek-potřetí“. Ten dar, to je teda něco! Ten si troufá, a Caroline z toho byla dost mimo.

No a na úplný konec máme vraždu! Kdo by to čekal? A mě by vážně zajímalo, jestli je vrahem ten (ta), kdo se nabízí. Uvidíme, každopádně hezký závěr. Takový netradiční a já se těším, co z toho vyleze.

No a to je asi všechno. Je to neskutečně dlouhé a já upřimně obdivuju všechny, co to dočetli až sem! Budu moc ráda, za všechny komentáře (i třeba kritické a nesouhlasné) a doufám, že příští týden bude mít ještě někdo zájem přečíst si o další epizodě. Ještě jednou díky. A komentujte!!!27 reakce na 3×11 Our Town-Rekapitulace

 1. Sweetie napsal:

  Super zhodnocení posledního dílu! Líbí se mi hláška „Klaus je manipulativní zmetek …“ :-D Epizodě dávám 9 bodů z 10, protože tenhle seriál zbožňuju a nejsem schopná žádné kritiky :-) . Největší překvápko je pro mě Klaus a Caroline, jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet. Jinak je fajn si přečíst takovou rekapitulaci, člověk si uvědomí i věci, které mu třeba unikly, takže díky.

 2. Bičik napsal:

  náhodou super shrnutí dílu a to že je Klaus manipulativní zmetek sedí, zasloužil by si, aby se Tyler proměnil zase ve vlčka a kousnul Klause do zadku! jinak doufám, že Car tomu ,,originálnímu“ upírovi nepodlehne a dožijem se nějakýho pořádnýho vztahu Deleny a ne jen ten jeden polibek a věčný zírání na pusy nebo jiný části těla :D

 3. Mak napsal:

  Me by jeste zajimalo, jak je to s tim Rickovym prstenem a proc se nezepta Bonnie, kdyz ma Knihu kouzel.

 4. Creepy napsal:

  Pěkné shrnutí, máš dobrý postřehy! Souhlasim, že takhle při čtení si člověk uvědomí i ty věci, který mu při sledování unikly. Navíc se mi líbí i tvoje podání toho, co se událo. „mimochodem, jak jí našel, když jí Stefan zahodil mobil?“ nejlepší! :D

 5. Gabe napsal:

  Klaus je sice manipulativní zmetek a psychopat, ale to že je pekelně sexy teda rozhodně sedí. A všimli ste si, že jak Car říkala, že nechce umřít, měl v očích slzy – nebo se mi to jenom zdálo? Může být zmetek jakej chce, já mu Car přeju :-D .

 6. Heli napsal:

  Tak už jsem to také přečetla:-)) Určitě budu nejvíce přemýšlet nad tím, co teď cítí ten Stefan, jak daleko by dokázal zajít, jestli by to fakt udělal a potom nad Klausem, jaký má asi plán, věřím, že má, že opravdu Tylera pěkně vyšachoval a asi se bude teď snažit co nejvíce lidí v MF získat na svou stranu. A věřím, že i Delena scéna napověděla hodně, že to je moc důležité, že Elena není už, nechci, ale nemůžu (morální důvody či co), a na tom mostě to potvrdila už totálně:-) Jen mi ještě zajímá bližší Damonův plán, na té verandě si byl dost jistý, že je to správné, ale ne teď, takže v něco věří, zřejmě je ochoten na ni netlačit a čekat….což je od něj opět nesobecké:-)

 7. Amitiel napsal:

  Tvé shrnutí a rozebírání epizody je skvělé a myslím, že by to ani nešlo udělat kratší. Dnes mě opravdu překvapila scéna s Klausem a Caroline. Když jsem překládala v jednom z rozhovorů, že Klaus bude mít nějaký milostný zájem, tak by mě opravdu nikdy nenapadlo uvažovat o Caroline. Herci to zahráli opravdu působivě. Podle mě to byla nejlepší scéna, protože na mě bylo až moc pohřebních situací v této epizodě.

  Ještě by mě vážně zajímalo, jak se scénaristé a producenti budou snažit pak později napravit vztah mezi Stefanem a Elenou. On už jí provedl tolik věcí, že to nepůjde jen tak odpustit.

 8. Ivča napsal:

  no upřímně nejdřív se mi do toho textu moc nechtělo, ale z té epizody jsem byla tak nadšená, že jsem strašně chtěla vědět, jaké jsou ještě jiné názory na Klause a Caroline :) ty moje jsou teď totiž hrozně rozporuplné :) Klaus je kus, Caroline je kus a mně by se moc líbili spolu… ale zase tu máme zápletku se Stefanem, který by Klause nejraději viděl mrtvého… a já myslím že nakonec uspěje a pro Caroline by to byla jen další zdrcující zkušenost :(

  P.S. shrnutí je výborné :) moc jsem se u něj bavila :)

 9. AnDuŁe napsal:

  tento díl byl vážně zajímavý.. Co provedl Stefan je vážně hrozné, ale trochu ho i chápu.. i když tedy zašel až moc daleko!Caroline a Klaus? Wau .. Doufám, že si s ním Car nezačne. Potom co všechno jim provedl! Ale třeba by ho trochu změnila. No uvidíme :) )

 10. Ivča napsal:

  ještě k tomu kousnutí Tylera.. myslím, že to chudák udělal podvědomě.. Určitě byl nadšený když si myslel, že nemusí Klause na všechno poslechnout, tak utíkal hned za Caroline :( bohužel se přesvědčil o opaku :(

 11. Althea(Abs) napsal:

  Všem hrozně moc děkuju za reakce a zajímavé komentáře a na jejich základě musím dodat, že jsem taky pořád víc a víc nadšená z Caroline a Klause. ten pár má neuvěřitelný potenciál do budoucna a ať už se Klaus do ní skutečně zakoukal, nebo je to jen součást nějakého jeho ďábelského plánu (ale já vsadím boty na to první), tak se neskutečně těším jak to bude pokračovat :-) .

 12. Ivča napsal:

  přesně tak :) doteď mě žádný pár v TVD takhle nechytnul za srdce jak tihle dva dneska :) elena s damonem nejsou špatní, C/K jsem tak nečekala a možná i proto se mi tak hrozně zamlouvají :) )

 13. Klara napsal:

  Netvrdila bych, ze elena ztratila vsechny iluze o stefanovi. Bylo videt, ze to, co ji rekl, nemyslel uplne vazne. Jen ji podle me chce presvedcit o tom, ze uz ho vlastne nezajima. Navic, kvuli komu je vlastne stefan v tady ty situaci, ze. Nejsem ani tym stelena ani delena, jen pro upresneni :) . Jen mi prijde, ze se vsichni koukaji ted na stefana jako na nejvetsiho hajzla a vsichni jsou hrozne nadseni z eleny a damona, ale malokdo si uvedomi souvislosti :) . To neni nic proti nikomu, jen mi to tak prijde ;) . Btw. Doufam ze z klause a caroline neco bude :)

 14. Amai napsal:

  Parádní rekapitulace, těším se na další :) . Taky jsem velice zvědavá, jak se nám potencionální duo Caroline/Klaus vyvine.

 15. nela napsal:

  Zajimavy, taky jsem docetla az do konce:) no na naky veci mam trochu jinej naroz, ale bylo dobre si precist ten tvuj) a rozhodne nechci car s klausem!

 16. Týna napsal:

  no máš to psané hezky…mě se epizoda líbila ale souhlasím-chtělo by to víc času…přesně todle sem čekala: Damon a Elena se líbají a pak nic a Elena je ještě k tomu zdeptaná :( ale i tak mě dostalo to množné číslo-tím to trošku spravila…co se týká Car a Klause je to dívný, ale Klaus byl nákej dojatej…no a strašně se mi líbila poslední scéna-souhlasím

 17. zuzka napsal:

  uplne nejlepsi dil serie….
  nejkrasnejsi byla ta scena s Klausem a Caroline….on byl na ni tak hezkej xD
  Stefan se me zacina zdat jako peknej kreten – sorry – ale aspon se postaral o trochu vzruseni….

 18. zuzka napsal:

  jo a mimochodem….klaus NENI manipulativni zmetek…tsssss…..

 19. Ivča napsal:

  zuzka: ale je :D podívej se jak s náma manipuluje abychom ho měli rádi :D
  ale ta scéna mezi elenou a stefanem mě fakt dostala :) i ta jízda i to vysvětlování :) nejlepší bylo jak se mu klepal hlas když říkal, že je mu jedno co si o něm Elena myslí :) a přesto že se v té scéně choval jako sobeckej kretén, tak ho chápu :)

 20. Léňa napsal:

  Souhlasím s ostatními, je opravdu dobré přečís si rekapitulaci a uvědomit si,co se v tom díle stalo. A máš vážně dobré postřehy!:)Ale myslím si, že Stefan prostě chce, aby si Elena myslela, že už jí na ní tolik nezáleží, aby mohl dokonale provést svůj mistrovský plán! A celkem se mi líbilo, co Klaus říkal o Stefanovi a Eleně – něco v tom smyslu jako, že taková láska jen tak nevyprchá a myslím, že má pravdu. A myslím, že kdyby Stefan zase začal být tím naším starým známým hodným Stefanem, že by mu Elena po nějaké době odpustila. Jen když si vzpomenu, co vše Eleně udělal Damon… a že toho nebylo málo! A taky už mu odpustila. Jo, musím souhlasit, Klaus a Ceroline – hm, to by bylo zajímavý. Ale nechci, aby se Caroline přidala ke Klausovi – to by přece nikdy nemohla udělat?!

 21. Krťa napsal:

  Jsem ráda, že tady taková rekapitulace je, hrozně ráda jsem to přečetla (a celý! :D )…a tahle epizodka se mi dost líbila, trochu jsem si u ni pobrečela :D . Stefan mě teda ale vážně šokoval, s tím mostem už to přehnal. Myslím, že i kdyby zabil Klause a vrátil se do starých kolejí, s Elenou už by to asi nebylo moc dobré. Už jen kvůli toho, kolik hnusných věcí ji provedl a taky je vidět, že Elena fakt hodně změnila city k Damonovi. Jinak pár Caroline/Klaus, no moc dobrý pocit z toho nemám.

 22. Mindie napsal:

  Je fakt super přečíst si rekapitulaci a musím přiznat, že tolika detailů jako ty jsem si opravdu nevšimla :) . To co udělal Stefan bylo opravdu ošklivé, ale já jsem pořád zastáncem Steleny, takže pardon. :D Stefanovi se nedivim, Klaus mu vlastně Elenu sebral, takže si myslím že prostě udělá všechno aby ho zničil. I to že Klaus říká že taková láska nikdy neumírá, tomu dosvědčuje. Caroline a Klaus? tak to jsem teda nečekala, ale bylo by to super! Už chci konečně na scénu Elijaha. :D

 23. Magdushka napsal:

  Páni. Jsi opravdu hodně bystrá :) .. Já si nikdy na poprvé nedokážu všímat detailů, což je trohcu problém, protože se na všechny filmy i seriály musím dívat aspoň dvakrát :D .. Navíc jsem po té vánoční pauze vyšla ze cviku a ani jsem nestíhala číst titulky :D .. Naštěstí jsem si vzpoměla jak jsem to dělala, takže jsem z toho dílu alespoň něco měla :) .. Jinak jsi vážně úžasná. Díky tobě si teď nebudu muset pouštět deníky dvakrát ( ne že by mi to vadilo, moc mě to baví, ale trochu se mi nedostává času. :/ ) . Takže se těším na další shrnutí :)

 24. Mikeš napsal:

  Skvělá rekapitulace! Taky se přimlouvám za to, aby byla příště klidně stejně dlouhá, aspoň zachytí všechny zajímavé momenty :-) Je osvěžující přečíst si pohled někoho, kdo má TVD opravdu rád, nehledá chybu v každičké scéně, ale přitom přemýšlí nad příběhem a nad jednotlivými souvislostmi. Tenhle seriál po nás totiž opravdu chce namáhat si hlavu a sledovat detaily :-) Každičká scéna, poznámka, detail či pohled mají význam do budoucna! Althea to dělá skvěle!!

 25. Veruu napsal:

  Taky sem si říkala, že je vtipný, jak na Caroline u ní doma vyskočili a ona se tvářila chudák málem vyděšeně :D ..! Spíš by jí měly reflexy poradit změnit se co nejrychlejc v pořádnou upírku, ne? :D

  Dost jsem jí ale obdivovala, když za ní přišel Klaus. Jenom tam ležela, sice se tvářila trochu bojácně, ale já bych třeba vedle něj nedokázala jenom tak ležet. Bych přeběhla na druhej konec pokoje a hystericky bych ječela :D .. (v případě, že by to byl ale Joseph Morgan a ne Klaus, tak bych sice taky začala hystericky ječet, ale spíš bych se mu vrhla do náruče :D – ten jeho přízvuk je boží a skoro už mi Klause začíná bejt líto! O.o). No a pak ta polo-erotická scéna, když nechá Caroline si kousnout a tváří se u toho, jak kdyby se nejmíň muchlovali.. :D D <3

  A ohledně scény Eleny a Stefana v autě? To mě teda Stefan fakt naprdnul! Vždyť Klausovi stačilo pohrozit (sice dost brutálně, ale stejně), že Elenu přemění, tak proč jí Stefan musel vézt zrovna na stejnej most, kde umřeli její rodiče? To bylo fakt hodně cruel – to jí rovnou mohl říct: "Víš, Eleno, lituju, že sem tě tehdá zachránil.."

 26. Veruu napsal:

  A další postřeh – když chtěl málem Stefan Elenu zabít teď, co bude dělat, až zjistí, že se pár dní zpátky vykousla s jeho milovaným bratříčkem? :D

  A ještě ohledně Caroline a Klause. Jestli se z toho něco vyvine, což by mohlo, protože Klaus moc dobře ví, že je teď Car na dně a je možný, že by se jí dokázal podlichotit; tak sem zvědavá, co na to bude říkat Elena a Bonnie! Přála bych si, aby jí to rozmluvily, ale zároveň Joseph Morgan a Candice Accola maj fakt neuvěřitelnou chemii, takže sem zvědavá na Romeo-Juliovský jiskření! :)

 27. Veruu napsal:

  A já vim, že si nedám pokoj s těma komentářema, ale ještě jedna věc, k „pohřbu starý Eleny“ – doufala sem v objetí Eleny a Matta. :/ Matty musí bejt chudák hrozně osamělej! A Elena by si v tu chvíli taky určitě nechala říct ! :D :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich