3×12 The Ties That Bind-Rekapitulace

Takže týden nám uplynul jako voda a máme tu opět čas na rekapitulaci nové epizody. Hned na úvod bych chtěla ještě jednou moc poděkovat, za všechny komentáře k té minulé a doufám že i tentokrát se ozvete. Ať už s nějakými vlastními postřehy, nebo jen tak s názory na epizodu, či samotnou rekapitulaci a vítám samozřejmě i kritiku a náměty na diskusi, takže se budu těšit… :-) Ještě maličko odbočím od tématu, ikdyž ono to tak trochu souvisí a něco vám řeknu: Jestli je mezi vámi někdo, kdo třeba jen uvažuje o tom, že by se na TVD díval online, tak tedy rozhodně nedoporučuju!!! Nemluvě o tom, že díky časovému posunu, je možné zhlédnout díl až (nebo už?) v nekřesťanskou druhou hodinu ranní, nervy vám přitom budou ničit ještě desítky reklam, které ale stejně neodradí statisíce online-diváků, díky kterým se vám bude epizoda sekat jak divá a to samozřejmě zásadně na těch nejzajímavějších místech… No nic, jen kdyby se třeba mezi vámi našel stejný cvok, jako já, který ponocuje a pak nadává :-D Jo a ještě upozornění pro ty, co zatím tento díl neviděli: V textu se opět vyskytují SPOILERY, takže kdo si nechce kazit překvapení neotvírat! No a vy ostatní, co už jste zhlédli, jdeme na to :-D

Tak, tenhle díl se mě osobně celkem líbil, ale opět bych ho řadila spíš k lepšímu průměru. Střih se sice tentokrát trochu zlepšil, ale i tak je těch dvaačtyřicet minut zoufale málo, na tolik děje a někdy jsou skoky v čase a místě dost okaté. Ale jinak na stupnici od jedné do deseti je to pro mě tak sedmička s několika klidně až devítkovými scénami. Ale konkrétně:

Začínáme téměř hororovou noční můrou, která Bonnie zajímavým způsobem napoví, že by měla pomoc hledat u své dávno „nezvěstné“ matky Abby. Ale jelikož se do toho bojí jít sama, a Elena je její nejlepší kamarádka, doslova si vyvzdoruje na Stefanovi ukázání rakví a Elena je tak už konečně také zapojena do téhle hry s názvem „Schovej rakev“.

Následné pátrání ve spisech jsme již viděli v previewu, stejně jako to, že tu pravou Abby nakonec objevil Damon a Elena ho za odměnu nevzala na výlet (nepomohl ani jeho „štěněcí pohled“, takže on se zase na revanž „prokecl“ před Bonnie ohledně polibku a přivodil tak Eleně i Bonnie menší šok).

Tyler a jeho omluva Caroline byla milá, stejně jako jeho, zdá se upřimná snaha, zbavit se Klausova vlivu. A to, že požádal o pomoc Carolinina otce, od něj bylo dost odvážné. Jen doufám že toho nebude litovět, zvlášť když Bill vzal dle následujících společných scén (mimochodem opět hodně dobře zahrané jak odMichaela, tak od Candice, neboť Caroline musela taktéž přihlížet a dost se jí to dotýkalo) jeho „výcvik“ dost od podlahy. Alespoň však víme jistě, že i normální hybridi se mohou v „plnohodnotné“ vlky měnit v libovolnou dobu a tato výsada nepatří jen Klausovi. Tedy pokud vědí jak na to, což se Tylerovi z počátku moc nedaří, ale Bill má na podpoření jeho snahy zajímavé metody, hraničící s „týráním budoucích zvířat“. A nevyplatí se mu to… Ale o tom až později.

V další scéně mě nehorázně pobavil Klaus, kempující u Salvatorů v obývacím…sále. A docela by mě zajímalo, co by asi řekl Damon na to, že si ho Stefan vesele vydírá (nebo se o to alespoň pokouší) přímo v penzionu. Bohužel neměl šanci se k tomu vyjádřit, protože byl právě zaneprázdněn přátelským posezením s Rickem, během kterého mu mimochodem sdělil, že jeho nová vyvolené je možná psychopatická vražedkyně. Jen tak mimochodem, myslím že s ním Rick na oběd zase dlouho nepůjde…

No, a zatímco se Bonnie snaží po cestě vypáčit z Eleny, jaký byl polibek s Damonem a Elena následně lže do telefonu Stefanovi o místě jejich pobytu, Klaus nám dokazuje, že je skutečně vždycky krok přede všemi. Vysílá svého hybrida na průzkum k Abby, takže když dorazí Bonnie s Elenou, je už to zase všechno v jeho režii. Což ony (a zatím ještě ani diváci) netuší a nečekaně se seznamují s Jamiem, který je něco jako Abbyin adoptivní syn. To Bonnie dost zasáhne, ale kdo by se jí divil? Jí se matka vzdala a o cizí se stará. Smutné. Stejně smutná je pak i následná scéna jejího „prvního“ setkání s Abby, ale nám divákům se potvrdila dost diskutovaná teorie, že to Abby v devadesátých letech „uskladnila“ Mikaela do rakve. Novinkou ovšem je, že to bylo proto že už v tu dobu hledal v MF dvojnici. Docela by mě zajímalo, jak přišel na to, že tam je… Ale to se možná ještě vysvětlí. Každopádně ve spojitosti s tím tvrdí Abby, že ztratila svou moc, což ale rozhodně nevyvolá u Bonnie nějaký soucit. I nadále matce vyčítá, že jí opustila a já myslím, že i tohle se dá pochopit. Che odejít, ale Abby jí hystericky nenechá, takže odchází Elena, aby jim nechala trochu soukromí, no a na koho venku nenarazí? No ano, na Stefana, který jí její divadlo do telefonu nezbaštil a sledoval je.

Damon se nám dal na řešení vražd? Kdy se mu to stalo? No, každopádně si to nejspíš zase dlouho nezopakuje, když dopadl jak dopadl (s Meredithinou injekcí sporýše v krku). A to asi ani kvůli Rickovi, který se nakonec ukázal být pravým důvodem, proč za Meredith šel. Ale myslím, že ani dobrý pocit z toho, že má starost o přítele mu sporýšové bezvědomí nevykompenzuje. A to, jak mu Meredith následně sprostě šlohla krev, to mě docela dostalo (Jen tak na okraj, jak vlastně zjistila, že je upír? To je teď v MF všeobecně známý fakt, nebo co?). Nejdřív mě napadlo jestli nechce být upírkou a nezkouší to „podvodně“, ale její vysvětlení je docela zajímavé. Je to praktická žena a své poslání lékařky (která nerada vidí umírat pacienty, a proto má po ruce upíří krev jako krabičku poslední záchrany) bere velmi vážně. Ikdyž pokud mohu malou poznámku, mě to od ní přijde dost riskantní a z pohledu onoho pacienta i dost „sprosté“. Sice by mu zachránila život, ale rozhodně by mu pak neřekla, jak to udělala. A podle mě by měl člověk o přítomnosti upíří kve ve sém těle vědět, protože co kdyby do 24 hodin nějakým “nedopatřením“ zemřel? Stal by se z něj upír absolutně bez vlastního zavinění! Snad k tomu nikdy nedojde, protože to by pak milé Meredith asi moc nepoděkoval! Mě by tedy dost vytočilo jít například na operaci se slepákem, při které nastanou komplikace, následně spadnout ze schodů a být bez vlastního přičinění nesmrtelným monstrem. Takhle si tedy kvalitní lékařskou péči nepředstavuju!

Damonova přátelská starost o Ricka (byť typicky v jeho stylu, čili neomalená a necitelná) byla milá a to, jak samozřejmě se u Ricka v bytě chová, mě rozesmálo (Akorát by si měl asi zopakovat základy slušného „stolování“, protože koňak se nalévá do štamprlete, nikoliv do hrnku na kávu!). Ale i tak hezká ukázka jejich bromance. A Rick cvičící s maxi-činkou taky nebyl k zahození a alespoň už víme, že jeho „tělocvičnu“ využívá i někdo jiný, než Elena. Ale v šoku z toho, že mu Damon oznámil, jak ho Meredith „zdrogovala a okradla“ rozhodně byl!

Zpět u Abby doma se nám situace rozjíždí, protože, jak už bylo naznačeno, všechno je tam jinak (po „Klausovku“). Takže Stefan končí s dřevěnou dum-dum střelou v hrudníku, Elena přivázaná ke stájové vzpěře a Bonnie omráčená a unesená vlastní matkou neznámo kam. Ale musím tedy říct, že to, jak Jamie sundal Stefana se mi dost líbilo. Za to, co poslední dobou předváděl si to tak trošku i zasloužil, no ne?

Následuje scéna z „cvičáku“, kde Tyler překonává sám sebe a konečně plní to, co si Bill přál. Daří se mu přeměnit, a Bill jako pyšný mentor… Nestíhá prchat! Ale přiznávám, že mi u téhle scény docela zatrnulo, protože kdyby Tyler Carolinina otceskutečně roztrhal a zkonzumoval, bylo by mi ho za a) líto a za b) by to asi byl poslední hřebíček do rakve jeho vtahu s Caroline. Naštěstí k tomu nedošlo a Bill byl „pouze“ trochu „poškozený“ převezen do nemocnice, kde si na něm doktorka Fellová vyzkoušela svou novou metodu s „upířím všelékem“ a všechno tedy dopadlo dobře. A ještě tím stihla ohromit Ricka. Dva body pro ni!

A zase zpátky u Abby a Bonnie. Konečně zjišťujeme, jak to celé Klausův hybrid zamotal (chce přes Abby a Jamieho donutit Bonnie, prozradit polohu rakví), což se mu nakonec daří. Ale Elena se mi pak líbila, jak sejmula Jamieho a osvobodila se sama, když Stefan byl v nepoužitelném módu. Rickův a Damonův trénink evidetně nese ovoce.Akorát její první pomoc Stefanovi byla teda dost… No, prostě jsem ráda, že jí neukazovali celou, bylo to totiž dost nechutné.

Damon dobře zahrál, že Klause v tom domě nečekal a následující scéna mi přišla skutečně dobrá. Nejlepší byla Damonova směs strachu a drzosti. On má sice z Klause evidentě hrůzu, ale stejně ho musí provokovat! No, prostě Damon! Každopádně mě docela překvapilo, jak čarodějnice drží spolu, že stačí pohrozit jejich potomkům a korunovat to hrozbou vybití Bennettovic rodiny a ustoupí. No, ale Klaus každopádně získal tři rakve se svými sourozenci, ale čtvrtou stihl Damon (díky Bonniině varování) odklidit neznámo kam. Bod pro něj a ještě jeden pro Klause, za ten jeho roztomilý a detailní popis toho, co všechno Damonovi provede, pokud rakev brzy nedostane. Ale stejně odešel bez ní.

A pak přichází pro mě tedy docela šok. To, že by Elena řekla Stefanovi o tom polibku s Damonem jsem nečekala ani omylem! A upřimně, ani si nejsem nějak jistá, proč to vlastně udělala. Zkoušela ho, jak zareaguje? Možná. Nebo mu chtěla ublížit? To spíš asi ne, podle toho jak se u toho tvářila. Nebo se cítila provinile? To asi taky ne (ne proto, že to popřela, ale proto jak to řekla). Tak proč? Nevím… Ale rozhodně se mi nezdá, že by to udělala proto, aby ho získala zpátky. Nepřišlo mi, že by v tom byl nějaký romantický podtext… A hlavně už vůbec to, jaká volila slova (a od Julie Plec již víme, že to, jaká Elena volí slova má hodně velký význam) napovídalo, že to neřekla proto aby tím u Stefana vzbudila žárlivost a touho po tom se k ní vrátit. Ona totiž neřekla: „Damon kissed me.“ což by nejvěrohodněji popisovalo to, k čemu mezi nimi došlo. Ne, ona řekla „I kissed Damon.“ což tedy situaci příliš nevystihuje a současně jasně říká, že přesto, že to neplánovala a ani nechtěla, není to pouze Damonova věc.

Spíš mě při druhém a pečlivějším zhlédnutí napadlo, jestli to náhodou neřekla proto, že prostě chtěla aby Stefan věděl, že ona jde dál. Přijde mi, že jí jeho rekace docela překvapila, jak na něj zírala, když on zíral jak puk na ni a beze slova odešel. I to zakroucení hlavou, když odcházel mi přišlo, jako by říkala: „Tak jak to s tebou teda je?! Stojíš o mě ještě, nebo ne?“ Nevím, možná se pletu, ale prostě mi to tak připadalo. Ale alespoň tak Stefana vyprovokovala k „omluvě“ za ten únos, ale zase to, že Elena má na víc, než na Damona si mohl klidně odpustit! Elena vypadala, že se jí to dost dotklo a navíc je to poměrně nelichotivé zrcadlo pro něj, protože když porovnáme jeho:“Jsi lepší než on. Jsi lepší než my oba“ a Damonovo: „Nezasloužím si tě. Ale můj bratr ano.“ z epizody 2×08, Damon z toho vychází jako mnohem velkorysejší, zatímco Stefan působí až moc ukřivděně a žárlivě.

A hned po po mírně srdceryvné scéně Bonnie a její matky, kdy Abby vyjevuje dceři, že ztratila svou moc ne kvůli Mikaelovi, ale proto, že opustila svou dceru, za což jí příroda potrestala, tu máme zase Billa, který se nevzdává a rozhodně to nevzdává s Tylerem. A to je taky pro něj jediné štěstí, protože Bill by ho z toho možná i mohl dostat! Ale měl by si nacvičit „útěkovou vzdálenost“ a hbité otevírání dvěří, jinak bude pořád zabírat místo na JIPce!

A ještě kratičké zastavení u Meredith a Ricka. No… nevím nevím, jestli Rick udělal správně, že v návalu okouzlení doktorkou Fellovou prozradil, že je lovec a hlavně se s ní podělil o informace o prstenu. Já si pořád nemůžu pomoc, ale mě se Meredith prostě nelíbí (ale holt Torey, hraje jí skvěle)! Damon má na lidi docela čuch a když se nelíbí jemu, tak bych si na ní dala pozor! A to jak se pokoušela sundat Rickovi prsten i to, jak se pak ochotně nechala „skoropolíbit“ a nebýt Eleny, nejspíš by s Rickem skončili v ložnici, se mi taky nějak nezdá… Možná se mýlím a je to jen milá slečna doktorka, ale já mám pořád silnější pocit, že ten její ex měl s tím psycho-případem možná pravdu. Uvidíme. Každopádně Rick zaskočený Elenou byl roztomilý a její řeč k němu, že už je to i jeho domov dojemná.

A dostáváme se ke konečné scéně (nebo spíš dvojscéně)!!! A ta byla vážně dobrá! Nejdřív Stefan vypálil jednu Damonovi, což mě pobavilo, protože to jeho „Elena už je jen tvůj problém“ z minulého dílu se nám někam vypařilo, no a následně Damon konečně udělal to, za co ho budou miliony fanynek po celém světě milovat a blahořečit… Vyndal jednu kudličku! Čili jsme se dočkali báječného finále v podobě šokovaného Klause a navrátivšího se Elijaha (Akorát teda mohli dát Danielovy lepší paruku!)! Třikrát hurá a teď už mi jenom někdo honem poraďte, jak přežít následující čtrnáctidennípauzu, protože na pokračování jsem fakt zvědavá!!!

Tak a to je vše! Snad je to kratší než minule a snad jsem na nic nezapomněla, nebo to z odposlechu nepochopila špatně. Pokud jo, omlouvám se a budu ráda, když mě někdo opraví. Takže děkuji všem, kteří to dočetli až sem a těším se na komentáře!!!
22 reakce na 3×12 The Ties That Bind-Rekapitulace

 1. Ivča napsal:

  ty tvoje hlášky fakt zabíjí :D jinak sem se u shrnutí bavila stejně dobře jako u toho předcházejícího :) ) klaus sedící u Salvatorů v obýváku byl neskutečně úžasný už jenom díky té hudbě :) Jinak stefan by si měl stát za svým slovem.. sám Eleně řekl, že je mezi nimi konec – tzn. Elena si mlže líbat koho chce :D jinak scény mezi Bonnie a její matkou byly přesně takové jaké jsem je čekala :) takové akorát :) jinak s meredith mám velmi podobný dojem… podle mě za tím vším je mnohem víc… No a k Damonovi se nedá říct nic jiného než oblíbená Elenina věta – Damon is just Damon :) )
  na další díl se těším jako na Vánoce :)

 2. Kath* napsal:

  Napsala jsi to moc hezky! ;) ..Já mám strašnou radost z toho, že je Elijah zpět! :) Ta scéna kdy vytrhl tomu týpkovi srdce byla úžasná! :D Jinak epizoda se mi moc líbila a Damon tam byl dokonalej! ♥ (jako vždy :D )

 3. Bičik napsal:

  souhlasim s těma hláškama, jsem se tady několikrát tlemila, zkrátka dobrá rekapitulace :D a pokud jde o tenhle díl, tak jsem málem štěstim roztála, když se objevil po takový době Elijah (aneb konečně!) a teď už se jen modlit, aby ho drahý Niklaus zas nezapích, Stefan se aspoň trošinku začíná vracet ke svýmu starýmu já, když se Eleně omluvil (i když příští díl beztak zase bude vyvádět neplechy) a Damon válí jako vždycky, nejvíc mě pobavilo, jak se Klausovi posmíval, když si na něm čarodějky ,,hrály“ a pokud jde o naší doktorku… u ní mám dost smíšený pocity, četla jsem totiž knížky a tam byla Meredith moje oblíbená postava, takže jsem se vždycky těšila, až se objeví v seriálu, ale to, co v seriálu zatim tvoří, je prostě divný a to, že jí Ric řek o tom, že je malá Buffy přemožitelka upírů a o prstenu, bylo podle mě dost unáhlený, no.. zkrátka nevim, co si o Meredith myslet a doufám, že scénaristi si s ní v příštích dílech daj větší práci a udělaj jí aspoň částečně takovou jako v knížce

 4. Sweetie napsal:

  Díky za výbornou rekapitulaci dílu! Musím říct, že se po přečtení těším, až to znovu uvidím, protože mi toho spoustu uteklo :-) . Tenhle díl mě tolik neohromil jako ten minulý, přece jen scénu Klause s Caroline jen tak něco nepředčí… Mrzí mě, že Caroline v tomhle díle „ostrouhala“ a neměla takový prostor, zajímal by mě její názor na to, proč jí Klaus zachránil, tak se třeba dočkám v dalším díle :-) . Poslední scéna Klause a Elijaha úžasná, vůbec jsem to nečekala a jsem ráda, že je zpátky, konečně nějaké vzrůšo! Jenom doufám, že nebude skákat, jak bude Klaus pískat. Trochu mě zklamalo, že Klaus ty rakve od čarodějnic tak rychle a bezpracně získal, ještě že Damon byl tak pohotový, nejdůležitější schoval a z jednoho brášky vyndal dýku :-D .

 5. Denča napsal:

  Fakt by mě zajímalo kde se díváš online!;D .. já mám CW stáhnuté v mobilu a hraje to tam v pátky v 5 ráno ( opravdu nechápu proč ) a vůbec se mi to neseká:)
  .. nejvíc se mi líbila scéna Eleny a Stefana když mu řekla I kissed Damon.. a u Stefana jsem měla konečně pocit, že pro něho pořád ještě Elena něco znamená.

 6. Althea(Abs) napsal:

  Denča: Já se dívám tady http://tvpc.com/Channel.php?ChannelID=7402. Tam to běží přesně ve dvě v noci, ale je to dost nízká kvalita obrazu, seká se to a ty reklamy to je peklo. Ale já si během nich alespoň napíšu poznámky k rekapitulaci (no, tentokrát jsem jí během nich stihla skoro celou, protože jich fakt bylo šíleně moc). Jo a jinak všem díky za chválu :-)

 7. matty napsal:

  Souhlasím s tím, že jsi to fakt napsala moc hezky! :-) kladeš velký důraz na detaily, což já taky :-D …Mě se tenhle díl dost líbil a nejvíce mě asi překvapilo, to že Elena řekla, o polibku s Damonem, a taky způsob jakým to řekla, v jaké chvíli. Stefan před ní ležel zraněný a ona dodala tuhle věc, v tu chvíli, možná neměla odvahu jindy… ale určitě to mělo svůj důvod. A to zakroucení na závěr …nevím, že by opravdu čekala ,,nového´´ tvrďáka Stefana a nakonec se s něho vyklubal o ještě trochu zraněnější ,,starý ´´ Stefan. I podle toho jak reagoval na Damona, řekla bych, že dokud se nezmínil Damon o Eleně, držel se! :-D Uvidíme v další epizodě jak se vyrovná s tím co cítí. A na závěr, i závěr filmu, Damon nezklamal svou hláškou o vylívání srdcí, myslím že díl se povedl. Omlouvám se všem co fandí Eleně a Damonovi, za to, že jsem se zaměřila na Elenu a Stefana, ale tvůrci tohoto seriálu to zamýšleli tento díl stejně… co se týče tohohle zapeklitého trojúhelníku! ;-)

 8. Mikeš napsal:

  Číst tyhle rekapitulace je stejně fajn, jako koukat na samotnou epizodu :-)
  Ohledně ústředního trojúhelníku se dalo čekat, že po takových dávkách D+E musíme dostat i S+E :-) Stefan není ztracený případ…. jen ho čeká pěkně dlouhá cesta ke spáse…. a k sebeodpuštění :-) Damon už ji má za sebou….
  Z Mery mám úplně stejný dojem…. a napadla mě odpověď na otázku, jak věděla, že je Damon upír. Je to chytrá holka, čte mezi řádky…. no a on se vlastně prozradil, když se nijak nedivil, že Rick po smrtelném zranění odešel z JIPky po svých…. naopak se tvářil až moc sebejistě. Asi jí to bylo podezřelé… a tak to zkusila….a ono to vyšlo :-D D

 9. Heli napsal:

  Bezva, už jsem se těšila, že si přečtu další názor, hlavně podrobně rozebráno a dneska jsem se u toho dost nasmála, třeba „scéna jak ze cvičáku“ nebo bude „zabírat místo na JIPce“ a další, nebudu vše vypisovat, ale bylo to vtipné:-)) Když to vezmu od začátku, tak Bonnie mi většinou nebaví a na ty scény jsem se už předem netěšila, i když jsem věřila, že se možná dozvíme nějakou velkou záhadu, ale to se nekonalo, opravdu toho Mikaela jsem čekala (ale dobrý postřeh, že on už věděl o Eleně, když se narodila,odkud?Kdo všechno to věděl?Já myslela,že jen Kath věděla, že měla dítě a mohla třeba sledovat svou linii….?) a musím říct, že mi Abby zklamala, jak se zachovala, opět další podivný rodič v řadě, no i když ti ostatní se časem už vylepšili.Elenu také Isobel opustila, ale budiž, byla opravdu mlaďounká, ale Abbyiny důvody byly prazvláštní, prostě zdrhla a nevlastního kluka má radši než Bonnie,ani ji nenapadlo zatelefonovat:-(( Tyler – opravdu musí Caroline milovat, když to vše podstupuje, tu největší bolest, od které se chtěl odpoustat. Opravdu se snaží, bude mi ho líto, jestli mu Caroline Klaus nějakým způsobem odloudí. Bill Forbes – fajn,že je s Caroline zadobře a pomáhá jí. Klaus a Damon krásná scéna, pěkně jsi to popsala. Stefan a Elena – Elena měla zřejmě nějaký pocit, že by to Stefan měl vědět, začlo to tím, že se všichni museli změnit, chtěla mu zřejmě říct i další věc, kromě toho, že je silnější a tvrdší, která se u ní změnila, a to její city, aby znal Stefan prostě komplet novou Elenu. Ona už věděla, že cítí, ale jeho reakce ji trochu překvapit mohla. Ale hrát uraženého on právo nemá, neměl už zájem, všem to naznačil, Elena byla nezadaná holka, takže proč by se nemohla líbat, s kým chce. A jak shodil Damona, to už se mi nelíbilo vůbec, co tím jako myslel? Proč tohle řekl? Tím že Damonovi vrazil, prozradil, jaký hovor s Elenou vedli, Damon to rychle pochopil. Jeho scény se mi vůbec dneska hodně líbili, bromanci s Alaricem můžu vždy a Dr.Frenkeinfellová, jak jsem viděla,že ji nazývají, mi přijde podezřelá a nevěřím jí. A největší hřeb dílu byl prostě Elijah, to jsem musela zajásat, protože celkově se mi díl dnes zdál nic moc, ale tohle ho přeci jen vylepšilo, 3x sláva Damonovi:-)) A co teď bude mít teda Stefík na práci, když rakev už mu zbyla jen jedna? Bude obšmrdávat kolem Eleny?Myslím,že nás s tajemnou rakví nalákali, ale její otevření teď o něco zas oddálí a možná se tím nebudou zabývat….

 10. Mak napsal:

  Mně se rekapitulace líbí, souhlasím s ostatníma, že používáš skvělé výrazy a že do toho dáváš i svoje vlastní myšlenky a pocity.

 11. Šárka napsal:

  Paráda :) . Prvně chci poděkovat za varování před online sledováním, protože to jsem zrovna měla na další díl naplánované..mno, podle toho, co říkáš, si to raději odpustím :) .

  Té Eleniny věty „I kissed Damon.“ jsem si také všimla. A souhlasím. Staví to tak Elenin přístup k situaci do úplně jiného světla, než kdyby prostě jen utrousila „Damon kissed me“. Damonona přání jsou očividná už nějakou dobu :) , ale takhle vlastně Elena přiznala svůj podíl. Skoro to vyznělo, jako kdyby ho políbila sama – lépe řečeno, začala s tím sama.

  Meredith to také nevěřím. Na to by její postava byla moc „plochá“ a jednoduchá, kdyby jen sbírala krev, aby zachraňovala pacienty.

  A k Elijahovi? Co říct víc než „hip hip hurá“! Ju..a těším se na brášky :D

 12. Šárka napsal:

  Omlouvám se za duplicitní komentář. Přeběhl mi po klávesnici můj milovaný kočičák a zmáčkl enter. Sice to zní jak výmluva a lá „Pes mi rozkousal domácí úkol“, ale přísahám, že je to pravda :D . Kdybyste někdo věděl, jak ten první comment smazat, tak hrr do toho. Děkuji :)

 13. DamoniS napsal:

  Úžasná rekapitulace, opravdu. Krásně se to čte a jako ostatní musím pochválit hlášky. :) Mě osobně se tento díl líbil víc než ne minulý, ale míň než ten předminulý. Nejlepší scény pro mě byly, kdyř Elena řekla Stefanovy o tom polibku. Jeho reakce mě nepřekvapovala, ale měl by se rozhodnout co chce. To si snad myslí, že Elena kvuli něho bude navždy sama? Dále scény Tyler, Calorine a jejího otce. Já věděla, že se vrátí. Vždycky žasnu nad efekty při Tylerově promněně, až mě z toho vždycky bolí celé tělo :) A třtí scéna samozdřejmně příchod Elijaha, s jeho oblíbeným vyrváním srdce z hrudníku. Na něho jsem se těšila asi nejvíc, tak doufám, že ho zase nezabijou. :)
  Jinak ještě jednou, nádherná rekapitulace. Moc chválím. :)

 14. Althea(Abs) napsal:

  Hrozně moc děkuju za reakce a pochvaly :-)
  Šárka: A to já jsem zase nechtěla úplně odrazovat od online sledování :-D Klidně to vyzkoušej, třeba ti to vadit nebude. Ale já z toho lezu po zdi, když je za keždou druhou scénou pět reklam a do tohe se to ještě seká… No ale stejně asi příště zase nevydržím budu sledovat s jazykem na klávesnici (zvlášť po té pauze :-D )

 15. Týna napsal:

  skvělá rekapitulace :) tahle epizoda byla zajímavá z hodně pohledů :) fakt se mi moc nelíbí Dr.Fellová…Elena se podle mě snaží vzbudit u Stefana žárlivost což se jí evidentně začíná dařit – no ale Stefan by se měl rozhodnout co chce…ale stejnak mě to štve protože jsem právě ztratila poslední jiskřičku naděje že Elena bude s DAMONEM :( protože u ní pokud to bude Stefan vs. Damon-Stefan prostě určitě vždycky vyhraje…

 16. Lenuš napsal:

  Musím souhlasit, že je to skvělý si to po zhlédnutí epizody to i přečíst a uvědomit si detaily, které si normálně vůbec neuvědomím…máš dobré hlášky a postřeh….Já i když jsem spíše zastánce Damon+Elena, zahřálo mě u srdíčka, když jsem sledovala scénu Stefana a Eleny…Stefan očividně žárlí a myslím, že už začíná konečně přicházet k sobě a bude z něj ten dobrý Stefan, ikdyž ten zlý taky nebyl špatný…Uplně jsem umírala u scény, když se Damon vysmíval Klausovi, že ho čarodějky nemají rády a že na tom byl stejně :D A když Stefan uhodil Damona to bylo něco … No z Dr. Fell taky nemám dobrý pocit … něco na ní nehraje…Líbilo se mi, jak se Tyler chce změnit kvůli Caroline….je to tak krásné, žepodstupuje takovou bolest jen kvuli ní…Bonnie a její matka krásná scéna, akorát mě dostalo to, že jí odložila a nevlastního syna nechala…a v poslední řadě zmíním scénu návrat Elijaha…nejsem jeho zastáncem, ale jsem ráda, že je zpět a tuto epizodu krásně zakončil.

 17. terinka napsal:

  Ahoj,opravdu,kdybych se na ten díl nedívala tak bych hned pochopila o co jde.A k Meredith mám taky připomínku…Alarica jednou dostane do postele a milý Rick se vzbudí a prsten je fuč(pokud to teda nezjistí na začátku dalšího dílu).

 18. Veronique napsal:

  Díky za skvělou rekapitulaci. Se vším souhlasím :) A mám pár poznámek: mě osobně vážně štve Elena, ne že bych nechápala, že toho hodně vytrpěla a téměř všechny její životní jistoty a sny jsou pryč, ale každý se přece musí posunout dál, jinak se z toho zblázní! Ta její protivná mučednická ukňouranost mi leze krkem, viz její chování k Damonovi, které ostatně přes zdánlivý vývoj zůstává být ve své podstatě takovým, jakým je už od začátku celého seriálu. Delena scény jsem vždycky měla ráda, sršely z nich jiskry, ale teď už u nich jenom s hrůzou čekám, jak se mi obrátí žaludek z Eleniných otrávených pohledů a protivně sarkastických poznámek. Korunu tomu Elena dala ve scéně v autě s Bonie hláškou „It doesn’t matter“. Píšu to všechno ne proto, že bych postavu Eleny neměla ráda, ale právě proto, že ji mám ráda a mrzí mě, že je to takhle zabité. Celý Delena vztah už je díky Elenině chování naprosto nepřirozený a křečovitý. Zato se mi líbila scéna Steleny… Z otravně maniakálního Stefana, jehož motivy nechápu celou sérii (obzvláště od počínaje dílem 10), začal znovu vykukovat ten starý dobrý Stefan a na okamžik jsem si přála, aby byli zase spolu. Doufám, že se jeho chování vůbec někdy vysvětlí… stále nechápu, co vlastně chce, proč je stále v Mystic Falls, když tvrdí, že všechno ztratil. Dalším přilitím oleje do ohně zmatku, křečovitosti a beznaděje trojuhelníku Salvatorů a Eleny byla Stefiho hláška: „You’re better than him. You’re better than both of us.“ Potřebovalo by to vážně nějakou změnu, jinak celá ústřední trojice zůstane zabředlá ve svých komplexech a to seriálu rozhodně nepřidává. Tak dost o trojúhelníku. O Tylerovi a Caroline se tentokrát zmiňovat nebudu, protože pevně doufám, že se to ještě nějak vyřeší. Je škoda, že by scénáristi takhle pohřbili už všechny existující páry které mají nějakou chemii (Delena, Stelena, Forwood, Jeremy a Anna, Alarick a Jenna). Scéna Meredith a Alaricka v nemocnici se mi líbila, ne proto, že by se mi líbil jejich vztah, ale proto, že mě zaujal ten její způsob zachraňování lidí. Ale otázka jejího tajemství stále moc vyřešená není (jak věděla, že Damon je upír, jaktože se upírů nebojí atd.). Na závěr musím pochválit to, co se mi líbilo: již zmiňovaná Stelena scéna, scény Bonnie s Abby, a hlavně návrat Elijaha!!! Dokonalost! „What did I miss, Niklaus?“ Dost bylo Klause, TEAM ELIJAH all the way! ;)

 19. Althea(Abs) napsal:

  Veronique: No vidíš a mě zase přijde, že se Elenin vztah k Damonovi neuvěřitelně změnil a prošel hodně dlouhým vývojem od lhostejnosti, přes strach, nenávist, pohrdání, přátelství, až k lásce a důvěře :-) . Nevím, ale já ten posun vidím, když si třeba porovnám jejich scény z první, druhé a třetí série. To jak se na něj Elena dívá, jak se tváří, jak se s ním směje i jak a proč se na něj zlobí, to je nebe a dudy. Jejich vztah totiž nikdy nemůže být bez problémů, protože mají tak rozdílné povahy. Proto se budou vždycky handrkovat, dohadovat a Elena se k němu bude stavět někdy sarkasticky a přezíravě a on jí zase budě vždycky štvát a provokovat. Ne, to opravdu nebude idylický vztah, kde se budou vodit za ručičku a líbat se při měsíčku, to by mi k nim prostě nějak nešlo :-D . Ale co člověk to názor, takže je samozřejmě v pořádku, že to vidíš jinak a díky za komentář :-)

 20. Veronique napsal:

  Althea: To máš pravdu. Souhlasím, že se ten vztah změnil. Ale to, co mi vadí, je, že Elena se přetvařuje. V soukromí to mezi nima jiskří, dokážou se spolu smát, mluvit spolu jako opravdoví přátelé, atd. Ale když je u toho např. Bonnie nebo kdokoli jiný, dělá, jakoby ten vztah byl stejný jako dřív, chová se k němu, jako ke zlobivému dítěti. Dělá z něj zamilovaného blba, protože potřebuje popírat svoje city k němu. Neříkám, že on nerýpe. Ještě víc. Ale na nic si nehraje, narozdíl od Eleny. Rozhodně by se mi nezamlouvalo, kdyby se vodili za ručičku při mesíčku. Stefanova patosu už jsme si užili dost. Prostě bych si jen přála, aby se konečně uvolnila a užívala si naplno té jejich chemie. Nehledě na to, jestli budou spolu, nebo ne. Pomohlo by jí to v jejím strastiplném životě. Toť vše :) A mimochodem, máš fakt dobré postřehy, třeba to porovnání co řekl Stefan ve 3×12 s tím, co řekl Damon ve 2×08. Těším se za dva týdny na další rekapitulaci! :)

 21. Althea(Abs) napsal:

  Veronique: Tak zrovna na tu paralelu mezi 3×12 a 2×08 mě upozornmila kamarádka, ale stejně děkuju :-) . No a ohledně té Eleny jsi na to kápla! Jí prostě hrozně moc záleží na tom, co si o ní myslí její okolí. A má strach, že to okolí Damona jako jejího „partnera“ nepřijme. Vlastně to i nepřímo přiznala Caroline v 3×04, když jí řekla, že pokud ten zájem o Damona přizná, tak „Co pak bude za člověka?“ Jenže zrovna jsem o tom tuhle přemýšlela a napadl mě další postřeh. Že vlastně to okolí, na kterém jí tak hrozně záleží, už nemá právo jí kázat ohledně toho, že miluje ne tak docela „přijatelnou osobu“ (a Damon není tak „docela přijatelný“, ikdyž se hodně změnil :-D ). Protože každý z toho okolí je na tom úplně stejně (má „problémový“ vztah)! Caroline má Tylera (možná Klause?), Rick Meredith, Bonnie svou matku, Matt bude mít nejspíš Rebecu… Ne, ti opravdu už nemají právo jí soudit :-D . A možná až tohle Elena pochopí, posune se delena zase dál :-D

 22. Nikol napsal:

  Skvělá rekapitulace. Myslím si, že to co Stefan řekl Eleně myslel tak, že on a Damon si lhali a „skrývali“ před sebou vztah s Katherine. V podstatě se vodili za nos. A Elena je lepší než oni v tom, že to řekla na rovinu. Rozhodla se to říct a neskrývat to. Zkuste se podívat na to takhle a ne tím vaším zaujatým pohledem na Stefana, jak hrozně žárlí a chudák Damon, jak on z toho vyjde ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Bůh stvořil člověka, když ho přestaly bavit opice. Na další pokusy už pak neměl nervy.“ Mark Twain