Rozhovor s Josephem Morganem

Nedávno jsem mluvil s Josephem Morganem o jeho roli+ Klause, o tom že je největší darebák v Mystic Falls a o tom co se změní na charakteru jeho postavy, kterou hraje v The Vampire Diares.

IGN: Už sis vzpomněl, že tvoje postava v The Vampire Diares se nezmírní, že do značné míry zůstane Klaus špatný člověk.
Joseph: Ano, myslím že všichni jsme na stejné straně, spisovatelé i tvůrci show. Určitě chceme přinést do seriálu i Klausovu lidskou stránku. Mám pocit, že přijít s myšlenkou najít romantický zájem pro Klause je skvělé. Ale mám takový pocit, že Klaus zůstane stále jen Klausem. Stále je to všechno pocit úzkosti a hněvu, tato dysfunkce se vyvinula z chování jeho rodiny. Myslím, že to bude mnohem zajímavější, pokud se přidá na stranu lidstva, ale stále je to ten samý chlap! Je to spíše boj.

IGN: Co si myslíš o novém zájmu Klause o Caroline?
Joseph: Myslím, že ze začátku je to spíš zamilovanost. Ale také jedna z věcí s kterou jsem pracoval od začátku je jeho osamělost. Cítí se být opuštěný jeho rodinou. Cítil se být opovržený vlastním otcem. Tam by měla být bezpodmínečně láska, ale nebyla tam. Takže to mělo vliv na jeho celý život. Zjistil, že je velmi obtížné vytvořit si vztahy, které jsou založeny na důvěře. Takže tím pádem se o to snaží teď, myslím že něco cítí ale neví jak na to. Pro člověka, který zde byl tisíc let přišel na něco, s čím se neví vypořádat, je to pro něj velká věc a je to také neuvěřitelně lákavé. Je to najednou pro něj opojný pocit. Je to výzva, kterou ještě za 1000 let neměl.

IGN: Ale také si řekl, že se může změnit rychlostí jako spadne mince z ruky. Takže je to samozřejmě nebezpečné pro Caroline.
Joseph: Vždy je to hrozba a myslím že si to uvědomí. To je snad něco, kde budou dělat chyby a pak se z nich budou moci poučit. Je to zajímavá věc, protože mám pocit, jako by byl něco jako sabotér, svým způsobem. Bude dělat všechny věci správně a pak si je bude moci zobrazit před sebou alespoň na minutu, v srdci. Uvidíme zda se obrátí a zničí to všechno kvůli sobě. Vrátí se na začátek a pokusí se dostat zpět svůj druh tam, kde byl dříve. Takže to bude vážně zajímavá věc. Snaží se vykonávat svůj druh práce a to i přes své problémy, vlastním způsobem.

IGN: Byl jsi překvapen, když si zjistil kdo se nachází uvnitř těch rakví?
Joseph: Ano určitě! Byl jsem překvapen, když jsem našel ostatní sourozence se kterými se mám setkat. A co je ve čtvrté rakvi? Vím o tom teď trochu víc, protože nyní natáčíme 16 epizodu. Hodně věcí začíná vycházet na povrch.
Opravdu se cítím jako, „Ó bože ony mají opravdu plán, od samého začátku! Opravdu vědí kam tím míří! Je to pro mě velmi potěšující. Je to jako kufr v Pulp Fiction, který když otevřeš najdeš v něm zlato. Jsi jako:“ Co je v tom kufru? Musím to vědět. „Ale aspoň v naší show zjistíme ,co se nachází v rakvích. Mám pocit že to bude nejzajímavější část seriálu. Nechci velmi dráždit, protože je to něco jako říkat, co je ve vašich vánočních dárků ještě před tím než jejich otevřete.

IGN: Elijah a Klaus byli opravdu velmi dynamičtí, jakýsi zrcadlový obraz pro Stefana a Damona. Do budoucna bychom je mohli vidět zase proti sobě? Samozřejmě víme, že Elijah se může vrátit zpět v určitém okamžiku.
Joseph: Může, a myslím že Julie Plec uvedla že by byl „trestný čin“ pokud by se nevrátil zpět. Vzpomínám si, že jsem seděl v hotelovém pokoji v Atlantě, předtím než jsem se já stal pravidelně hercem. Viděl jsem obě série a myslel jsem si, že Daniel Gillis je jedna z nejlepších postav v TVD. Natáčeli jsme 19 epiodu 2. série a já jsem seděl na trůnu v záběrech z minulosti, konkrétně z roku 1491 a Daniel se na židli nakláněl na stranu a měl jsem pocit, že to je jakési dynamické. On mi šeptal do ucha a zastavil natáčení jako neřízená střela. Myslím, že to je fenomenální herec a také si myslím, že je jedna z nejdynamičtějších postav.

IGN: Budou další flashbacky, které můžeme spatřit v blízké budoucnosti?
Joseph: Jasně, myslím že to budou 3 či 4 flashbacky. Myslím že v 3×16 bude také nějaký záběr do minulosti. Snažím se teď myslet, ale určitě jich tam bude ještě víc.

IGN: Chtěl jsem říct, že to musí být opravdu zábavné úkoly, protože většina televizních stanic nemá možnost říct: „Ahoj, tento týden vám přineseme rok 1920.“
Joseph: Správně. Dostanete se do moderního období. Získáte to nejlepší z obou světů.

IGN: Byl jsi překvapen, tím čím sis prošel během tohoto seriálu, pokud jde o přelití tolik krve a tak?
Joseph:Ano, byl. A epizody, které byly pro mne skvělé z 2. série je jak byl strýc Mason přivázán na židli a Damon říká něco o Katherine a pak mu vytrhne srdce. Moje postava je zapojena do mnoha takových scén a fascinuje mě to.

IGN: Mám pocit, že to musí být zábavné hrát ty Klausovy momenty, kdy můžeš ukázat jaký jsi silný a jakou máš kontrolu.
Joseph: Ano, těším se na ty momenty (smích). V 15 epizodě jsme natáčeli mnoho takových scén. Všechno se to odehrává strašně rychle. 30 sekund a je po všem. Takže ano, je to neuvěřitelně vzrušující hrát všechny ty malé okamžiky moci.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich