3×13 Bringing Out the Dead-Rekapitulace

Tak jsme se konečně po čtrnáctidenní pauze dočkali dalšího dílu TVD s výstižným názvem Bringing Out the Dead a já vám jako už podvakrát přináším stručnou (no dobře, tak ne tak moc stručnou) rekapitulaci. Doufám, že se vám bude líbit a že se se mnou i s ostatními v komentářích opět podělíte o své připomínky, nápady a postřehy. Ještě malé upozornění na SPOILERY pro ty, co si nechtějí kazit překvapení a vy ostatní, co už jste zhlédly, popřípadě neradi kupujete „upíra v pytli“ a chcete vědět dopředu, co vás v této epizodě čeká, jdeme na to!

Na začátek bych opět zařadila mé osobní hodnocení této epizody. Takže dobrovolně a bez mučení říkám, že tenhle díl byl pro mě naprosto úžasný! Opravdu! Dala bych mu tak 9 z 10ti a v některých momentech možná i plný počet. Pro mě bude rozhodně patřit ke špičkám série, protože ikdyž nejde o epizodu plnou akčních scén, těch scén na zapamatování je tady skutečně hodně. A je úplně fuk, že v ní nebyl ani Stelena, ani Delena moment a že v ní dokonce zemřela jedna z poměrně významných postav. To ostatní tyto „nedostatky“ pohodlně vynahradí a možná taky ukáže některým zatvrzelým Delena a Stelena fanouškům, že ne všechno se v tomto seriálu točí jen kolem toho, s kým půjde Elena na rande (nebo kamkoliv jinam). Ne! Tahle šou je primárně o rodině a o vztazích mezi jejími členy a je jedno, jestli hnací silou těchto vztahů je láska, nenávist, přátelství, pomsta, nebo klidně všechno dohromady. Také mě potěšil fakt, že buď někdo ze studia konečně zastřelil střihače, nebo ho mučil tak dlouho, až si chlapec uvědomil, že musí střihat citlivěji. Ale dost obecných řečí a pojďme si díl přiblížit konkrétně:

Celá epizoda začíná přesně tam, kde ta minulá skončila. Damon vytáhl kudlu z Elijaha (úplně slyším ten sborový řev jeho fanynek, skandujících slovo „Konečně!“) a ten nyní stojí proti svému bratrovi jež je jeho návratem patřičně šokován, což Elijaha vede k tomu, že bratr ho nejspíš neoddýkoval. Čili se dočkáme velmi divoké bratrské hádky prokládané demolováním nábytku, na jejímž konci si Klaus zajímavým způsobem obstará dýku a vyhrožuje Elijahovi, že ho opět pošle do bezvědomí, přičemž mu jen tak mimochodem oznámí, že jejich otec zesnul v pánu (s jeho vydatnou asistencí) a jediné co mu brání ve sjednocení rodiny jsou Stefanovy kleptomanské sklony se kterými chce aby mu Elijah pomohl.

Pak se přesouváme do Gilbertovic domu, kde zjišťujeme že Rick zase chlastá (koho to překvapuje ať zvedne ruku), ale následně se nám dostává důležitější informace a to, když Liz přináší vražednou zbraň použitou při nedávném vraždě soudního patologa. Ukáže je jí totiž nebýt jen ledajaký kus dřeva, ale kůl, který patřil Gilbertovic rodině a na kterém se navíc našly Eleniny otisky prstů. To sice neznamená, že by jí Liz podezírala, ale vede to k zajímavému telefonátu s Damonem, který stále tvrdí, že vrahem je Meredit (díky čemuž ho Rick nazve velmi nelichotivě) a Elena, která nemůže přenést přes srdce, že by vraždila Rickova nová milá, podezírá úplně všechny ostatní v čele se Stefanem. Jenže Damon nemá čas se s ní dohadovat, protože právě míří na schůzku s Elijahem, kterou si domluvil velmi netradičním způsobem-psaníčkem v Elijahově saku.

A zatímco Damon se snaží dostat nějaké informace o poslední rakvi od Elijaha, Stefan jde na to radikálněji a dovleče k rakvi (schované v jeskyni pod Lockwoodovým sklepem) Bonnie a Abby, aby jí za každou cenu otevřely. Nechová se k nim zrovna gentlemansky a nechová se tak ani k Eleně, která tam za ním přijde. No, ono se tedy není čemu dovit, když ho v podstatě obviní z vraždy (kterou nejspíš vyjímečně nespáchal), ale mohl by se alespoň snažit nevypadat tak hrozně ukřivděně a nedělat narážky na Damona. Ale jeho holt to rozčarování z minulé epizody ještě nepřešlo! Připadá mi, že se chová jako malé dítě, kterému vzali hračku a ono teď vztekle kope kolem sebe. Měl by se vzpamatovat!

 

A přesouváme se do nemocnice, kam přijela Caroline vyzvednout svého otce, aby se hned potom co si holky poklábosí o tom, že Meredith ví, že Caroline je upír (a nejspíš už přemýšlí o dárcovství krve) od jeho ošetřující lékařky Meredith dozvídá , že už tam dávno není. No, i když „není“ není tak docela přesný pojem, protože Caroline vzápětí přes zvonění telefonu zjistí, že její otec tam stále je. Nicméně už poněkud nežije. Válí se tam s dalším Gilbertovic dýkou v těle. A je to tu! Meredithina léčba má zásadní vedlejší účinky! Carolinin otec totiž nedopatřením zemřel s Damonovou krví v systému (asi rodinné zatížení), čili se po probuzení začíná měnit v upíra. On ale upírem být nechce, takže odmítá lidskou krev a i přes Caroliny zoufalé protesty odchází z nemocnice zemřít.

Mezitím se přesouváme zpět k Abby a Bonnie. Bonnie tak trochu nastiňuje matce o co jde v případu původních upírů (a nezapomene narážku na to, že jejich matka je oproti Abby milovala tolik, že je přeměnila aby je nikdy neztratila) a pak za její pomoci zjišťuje, že k provedení kouzla na otevření rakve je třeba rodinné pouto mezi čarodějkami, které ho provádí. To se těm dvoum ale zprvu moc nedaří, protože Abby stále nemá svou sílu. Pořád dokola tvrdí, že je to proto, že se na ní duchové přírody zlobí, za to, že Bonnie opustila, ta má ale jiný názor. Myslí si, že je to jen v Abbyně hlavě, protože duchové přeci chtěli aby jí našla a pomohla jí (sama něco podobného zažila, když nedokázala čarovat ze strachu z upírů)! Nakonec se jí podaří matku pomocí poměrně dojemné řeči, nakopnout k větší snaze a rakev začne povolovat. Pak ale Bonnie udělá totální pitomost a nechá Abby v jeskyni samotnou, aby mohla jít ven chytit signál a „pochlubit se“ Damonovi, jak jim to jde. Ne, neměla se chlubit, protože rakev se vzápětí otevře a cosi se i přes Abby dostane ven a zdrhne dřív, než to můžou identifikovat, natož využít!

A ještě o kus zpět máme scénu mezi Damonem a Stefanem, která byla ve webclipu a na které se hoši (Stefan poněkud nedobrovolně) chystají na audienci u Klause, která má ve skutečnosti sloužit primárně k získání času pro Bonnie a Abby. A jen tak mimochodem Stefan je stále ještě ukřivděný, chudáček. Nicméně zajímavější je následující scéna, ve které Rick zjišťuje, že i nůž, kterým byl „zabit“ Bill pochází z Gilbertovic zásob (dokonce přímo z domu) a konečně uznává, že Meredith je patrně ona psychopatická osoba, která kolem sebe bodá ukradenými zbraněmi. Rozhodne se vše řešit a Elenu posílá za Caroline, jejíž otec právě někde umírá a která bude určitě potřebovat kamarádčino rameno na vyplakání.

A konečně tu máme „bratrskou akci“, která podle mě patří k nejlepším situacím epizody. Nejprve na začátku zjišťujeme, že Klaus pojal celé setkání ve velkém stylu a to jako slavnostní večeři i s obsluhou. A přesto, že Stefan dává zprvu najevo svou přezíravost, Klaus jako slušný hostitel pozve velice roztomile oba bratry ke stolu („Buď budeme jíst, nebo vám rozervu hrdla. Volba je na vás.“) Prostě etiketa sama! A etiketu se snaží kupodivu dodržovat i Damon a chová se skutečně jako příkladný host. Jen bráška mu to svými jedovatými poznámkami poněkud kazí! Vtipné však bylo nadnesení stavu zavražděných rodičů. Klaus má na triku matku i otce, Stefan otce. Alespoň něco je spojuje.

Mezitím se vracíme zpět ke Caroline, které nejdřív na verandě s Elenou řeší Tylera (kterého podezírá z útoku na Billa), Meredith (kterou podezírá Elena) a Ricka (kterého nepodezírá nikdo), až se konečně dostane ke svému otci, který se rozhodl zemřít a k rodičům celkově. Je to poměrně emotivní scéna a chválím Candice, jak si s tím poradila. Ale Nina samozřejmě taky, i když v celé této epizodě měla hodně málo prostoru (Ale alespoň snad už nikdo nebude tvrdit, že celé TVD je jen o Eleně. Není!). Nakonec přichází na verandu i Matt a máme další hezkou ukázku přátelství (podobně jako v hrobce v epizodě 3×11).

A zpět u Klause se ukazuje, že toho co všechny přítomné spojuje je nakonec mnohem víc, protože Klaus s Elijahem se rozpovídají o originální Petrově (která se nejmenovala Charlotta, jak se donedávna ve spoilerech tvrdilo, ale Tatia). Ta žila v jejich vesnici před 1000 lety a každý muž tam z ní byl paf (včetně Klause a Elijaha). Jenže ona si jako správná Petrova pořídila v brzké době dítko s někým třetím a jako třešničku na dortu, použila Ester nakonec právě Tatiinu krev k přeměně celé rodiny v upíry (Mikael jim jí přimíchal do vína a pak je zabil). A pak je tu další velké plus této scény, kdy Klaus a Elijah nastaví Damonovi a Stefanovi tímto příběhem zajímavé zrcadlo, které jim ukazuje, že ani ta největší, nejopravdovější a nejosudovější láska k jedné dívce by neměla být cennější,než bratrské pouto, protože „Family above all“. Damon a Stefan se u toho netváří zrovna nadšeně. Večeře ale i přes nic moc atmosféru pokračuje a Damon dostává zprávu od Bonnie, že jim to jde a potřebují čas (nejde jim to nepotřebují, ale to ona při odesílání ještě neví). Aby ten čas pro ně získal, předkládá Klausovi falešnou dohodu: Vrátí mu rakev, a on i s rodinou odejde z MF a nechá jeho, Stefana a Elenu na pokoji. Ten samozřejmě nesouhlasí a neodpustí si jedovatou (ale bohužel pravdivou) řeč o tom, že Damon a Stefan jsou pro Elenu obrovské neštěstí a že při současném stavu, jí buď jeden z nich přemění nebo nedopatřením zabije, čímž definitivně zničí bratrský vztah mezi nimi. To je opět pro Damona a Stefana velmi bolestné, protože moc dobře vědí, že je to pravda. Damon to dokonce musí jít vydýchávat ven (i když kdo ví, co tam s Elijahem kuje) a Stefan se musí dívat, jak před nim Klaus saje krev jedné ze servírek, čímž ho chce asi vyprovokovat k nějaké rozparovačské akci, nicméně Stefan to zvládá bravurně a nehne ani brvou. Bod pro něj.

A jsme zpět u Eleny, kterou Matt doprovází domů, kde najdou scénu jak z hororu. Nejde elektřina, všude po domě je krev a nahoře v patře dokonce tělo! To tělo je Rickovo, ale naštěstí náš hrdinný pedagog i přes nůž v žaludku stále dýchá. Bohužel už mu moc času nezbývá, takže Elena se rozhodne řešit vše radikálně. Místo první pomoci… Ho probodne! Učiní tak sice na jeho žádost a doufá přitom, že ho prsten přivede zpět k životu, neboť se domnívá, že je jako dvojnice nadpřirozená bytost, ale i tak to chtělo moře odvahy a já jí za to tleskám. Myslím, že už by o ní nikdo neměl říkat, že je nudná a neschopná!

Zpět na podivném dýchánku u původních se Klaus konečně vyjádří k předložené dohodě a to tím, že přednese svou (dost zvrácenou). Zaručí Eleně bezpečí, když ta se jednou vdá (za Matta například, což Damona dost znechutí), bude mít děti a tím pádem zajistí Klausovi každých sto let novou dvojnici a tím i nový zdroj krve pro jeho hybridy. Vypadá to, že by si rád choval Petrovovskou linii jako nějaké vzácné koně, nebo psi! No, co dodat, prostě Klaus-psychopat v každé situaci! Stefan se mu za to pochopitelně vysměje do „ksichtu“, ale tím pádem skončí s frakrurou předloktí a holeně a s rukou narvanou v krbu. Klaus vyhrožuje, že ho upálí zaživa, když mu Damon, kterého zatím musí zpacifikovat Elijah, protože mu pohled na škvařícího se bratra nedělá moc dobře, nedá rakev. A Damon kupodivu souhlasí. Odejde s Elijahem, kterému Klaus znovu tvrdí, že až bude mít rakev, sjednotí jejich rodinu a zdá se že je všechno v háji.

Další scéna se mi taky hodně moc líbila. Jsme opět u Caroline a jejího otce, kterému pomalu dochází čas i síly a nastává velmi dojemné loučení, při kterém se dozvíme, že on svou dceru i přesto, že se stala upírem miluje a je na ní pyšný a on sám se upírem nechce stát ani ne tak proto, že je nenávidí, ale prostě proto, že je špatné podvést smrt. Naopak to, že děti ztrácejí své rodiče vidí Bill jako přirozený řád věcí a proto volí raději smrt. Opět ode mě velká pochvala Candice, ta holka si vážně umí pohrát s emocemi!

Zpět u krbu v Klausově sídle se ukáže, že Klaus nechce Stefana skutečně zabít. Mrzí ho, že to Stefan všechno vzdal a ptá se ho, kde je ten rozparovač, který mu tolik imponoval. On snad vážně pořád ještě touží po tom být se Stefanem kamarád! Ale čas „vyslovit se“ naplno už nemá, protože Damon a Elijah se vrací podivně brzy a místo rakve přinesou Klausovi dvě krásné, stříbrné dýky vytažené z jeho sourozenců. No a teď začne mela a další dokonalá scéna, protože sourozenci se brzy objeví na scéně! Nejprve Kol (fešák, mimochodem), potom Finn, který si pobyl v rakvi vážně dlouho a za odměnu Klausovi prošpikuje ruku dýkou, kterou mu bráška před devíti sty lety přidělil, a nakonec ještě Rebeca, která zase „svou“ dýku s gustem utopí v bratrově žaludku. No jo no, Klaus má holt moc sourozenců a ti když se naštvou najednou, tak to stojí za to! Damon a Stefan můžou v klidu odejít, protože jak řekl Elijah: „This is family bussines.“ Skvělé a první moje obrovská pochvala pro Josepha Morgana, protože ten Klausův ztracený výraz je dokonalý!

A máme tu sérii scén, ve které vidíme nejprve mrtvého Billa, pak plačící Elenu, kterou utěšuje Matt a která je na dně z představy, že vlastní rukou právě zabila posledního „člena své rodiny“, který jí tu zbyl a nakonec Damona a Stefana. Jejich společná scéna je pro mě neskutečně slibná, protože to vážně vypadá, že se z toho zrcadla, co jim Elijah a Klaus nastavili, maličko poučili. A já upřimně doufám, že by to mohl být začátek toho jejich avízovaného sbližování, protože to, co a jak, si řekli znělo dost jinak, než jejich běžné rozhovory. Sice Damon nadále tvrdí, že Stefana zachránil pouze na revanž, ale pak také dodá, že by na jeho úkor Elenu nikdy nechtěl, i když jí miluje. A to, že jí miluje vypadne i ze Stefana, což ale se mnou (na rozdíl od spousty jiných delena i stelena fanoušků) už od okamžiku, kdy to zaznělo v promu, nic neudělalo! To že Stefan Elenu miluje bylo myslím jasné celou dobu. A ani pro Damona a vlastně ani pro Elenu to není a nebude žádná novinka. Novinkou je akorát to, že to Stefan zase přiznal před svým bratrem nahlas, což bylo dost upřimné, ale jako nějakou zásadní věc pro děj bych to neviděla. Řekla bych totiž, že oba Salvatoři hluboko uvnitř pochopili, že Elenu s nimi skutečně nečeká nic moc budoucnost a že hlavně nemá cenu se o ní pořád přetahovat. Kdo ví, jaký dopad tohle zjištění bude mít na jejich bratrský vztah, ale já doufám, že jen ten nejlepší. Dojemná chvilka je však narušena tím, že v Lockwoodově sklepě vzápětí nachází akorát prázdnou rakev a dvě čarodějky v bezvědomí.

Ještě tu máme krátkou scénu, při které se Rick skutečně probere (díky bohu za to). Znamená to, že Elena je opravdu nadpřirozená bytost. A aby toho nebylo málo, šerifka jim po telefonu oznámí, že Meredith má alibi, čili ona ten maniak asi vážně není. No a protože Rick ani Bill neviděli, kdo je napadl, neznáme totožnost toho šílence ani my. Buď je to někdo nový (ale to se mi nezdá) a nebo někdo ze známých postav. A já se přiznám, že mám osobní typ, kdo by to mohl být, ale je to šílené, kacířské a doufám nepravdivé, takže to zatím sdělovat nebudu. Uvidíme…

No a jsme u konce (konečně, že). Poslední scény jsou pro mě opět dokonalé a úžasně ukazují Klausovu rozpolcenost, zranitelnost, psychopatyčnost i narušenou osobnost. Jako hromádku neštěstí mezi svými sourozenci, které se snaží přesvědčit o tom, že to všechno dělal z lásky k nim (a on tomu opravdu věří, pro něj to tak je a to je na tom nejděsivější!) ho musí litovat každý a současně se nejde tomu jeho výrazu ztraceného dítěte nesmát. Další body pro Josepha! A když pak dostane hysterák, z toho, že ho chtějí jeho sourozenci definitivně opustit, je to ještě lepší! Dokonalá ukázka jeho narušenosti. A přesto že tohle by bylo adekvátní finále, přichází ještě třešnička na dortu v podobě Ester, která se náhle objevuje na scéně! Ale co vlastně je? Čarodějka? Upír? Původní upír? Těžko říct možné jsou všechny varianty (a jak znám autory, tak možná i nějaké další). Její tělo mohlo být uvězněno v rakvi, zatímco její duše byla na druhé straně a otevření rakve je nějak dokázalo spojit. Nebo jí Klaus nezabil ale přeměnil na upíra. Nebo jí klidně mohl přeměnit Mikael. Nebo se mohla konec konců přeměnit i sama, protože rituál na přeměnu v originální upíry sice se zbytkem rodiny neprovedla, ale kdo říká, že ho nemohla provést později? Teorií mě napadají mraky, což ale nic nemění na tom, že její příchod na scénu byl (i přes nešťastně uniklé promo na další epizodu) jedním slovem impozantní! Ten Klausův výraz i výrazy zbylých členů rodiny byly prostě k nezaplacení! A to její „Look at me!“ Mě totálně dostalo! Klaus vypadal jak pětiletý chlapeček, který rozbil okno a jeho matka ho za to přišla potrestat. Věřím tomu, že kdyby mohl, schoval by se před ní klidně i do skříně, propadl by se do země, nebo splynul s podlahou, jen aby se na matku nemusel dívat! A jak se bál, že ho přišla zabít (a pak že to nejde, co), no to by se snad nad ním i kámen ustrnul. A Esteřino rozhodnutí, že nyní spojí celou rodinu, tomu nasadilo korunu! K tomu mě napadlo jediné: Kdyby jí ti aktivní pitomci nepustili, mohli se zbavit alespoň ostatních původních, takhle si hezky usídlí v MF celou rodinku s matriarchou v čele. Gratuluji.

No a to je konečně vše. Je to zase nesnesitelně dlouhé,ale já i tak doufám, že si to někdo přečte a bude komentovat. Předem za to moc děkuji :-)15 reakce na 3×13 Bringing Out the Dead-Rekapitulace

 1. Ivča napsal:

  rekapitulace úžasná!! u scén s Caroline a jejím otcem jsem probrečela víc slz než za celou dosavadní sérii dohromady!! večeře byla naprosto úžasná, obzvlášť jak se Klaus uchechtával když se mluvilo o Eleně :D bohužel jsem si tu scénu, kdy Klaus mučí Stefana vůbec neužila… kdykoliv byl na Klause záběr zblízka, musela jsem se dívat na ty jeho rty které vypadaly jako namalované rtěnkou :D vím že to bylo od krve kterou chvíli předtím pil ale v porovnání s ostatními jsem se prostě musela smát :D Jinak jsem hroooozně moc doufala že v té rakvi je jejich matka ale u TVD jeden nikdy neví :D Na scénu kdy do místnosti nakráčeli všichni původní sourozenci jsem úplně zapomněla dýchat a i když jsem Klausův velký fanoušek musela jsem se usmívat když dostával od sourozenců nakládačku :D Jinak tvoje popsání Klause když stál před maminkou je naprosto bezkonkurenční :D přesně to mě napadlo, když jsem viděla jak má nasráno v gaťkách :D jsem opravdu zvědavá jak se to bude dál vyvíjet :D kde jsou ty časy kdy největší problém Stefana, Damona a Eleny byla Katherine :D :D :D

 2. Amitiel napsal:

  Tahle epizoda nebyla špatná. Jen nám začínají pomalu vymírat rodiny v Mystic Falls a navíc ještě teď, když se tam usadila rodina Původních, tak se situace v nejbližší době nezlepší. Jsem zvědavá, kdo nakonec zapichuje ty lidi. Autorům se podařilo v nás vytvořit podezřívavý pocit k Meredith, ale vím, že tak jednoduché to nebude, nakonec to bude někdo od koho bychom to nečekali.

  Konec mě vážně překvapil. Vážně nemám tušení co je Ester zač. Klaus ji přece zabil ne? A autoři se vyjádřili celkem jasně, že žádná postava nemůže být najednou čarodějka a upír dohromady. Jsem vážně zvědavá na vysvětlení a těším se nejvíc na další epizodu.

  PS: Moc dobrá rekapitulace. Toho Klause jsi vystihla vážně dobře. Jeho matka je první postava, z které má Klaus opravdu hrůzu.

 3. Heli napsal:

  Dlouhá rekapitulace mi vůbec neva, ráda si přečtu názor na každou scénu:-) Začnu s Bonnie a její mamčou, která mi zaujala nejmíň, akorát mi zajímá, jestli ty duchy přírody naštvaly tímhle kouzlením nebo ještě nějakým dalším,ale možná se duchům líbit nebude,že se Esther dostala ven,asi to není dobře, měla zůstat na druhé straně.Ale to se ještě uvidí, co ona vlastně je, ale dle jeho energického opuštění rakve a toho, že svou rodinku nenašla zrovna přes info koutek, tak věřím, že čarodějné schopnosti stále má a náležitou sílu.Hlavně tomu věří Klaus, protože to jsi uplně výborně napsala, že jednu chvíli tam ječel, že ho nikdo nemůže zabít a najednou, když se objeví Esther, tak věří, že ona ho zabít přišla(čili to jde:-))))No musím se tomu smát, jsem si říkala,že dnes dostal Klaus tolik šoků, že se divím, že nedostal mrtvici:-))Ta scéna s Elijahem a sourozenci byla asi nejlepší, musela jsem si ji pustit několikrát,opravdu mi nadchla, to jim v TVD opravdu jde:-)))Nástup Esther taky výborný. Společné stolování – to co jsem čekala, Elijah a Klaus milovali původní dvojnici:-)Doufala jsem v nějaký epic flashback s ukázkou, no odbyli to vyprávěním,tak snad se tedy dočkáme příště.Ale přesně musím souhlasit s tím, že poprvé tu vlastně nakousli vztah upíři a lidská dívka, Klaus má opravdu bohužel pravdu a taky si myslím, že si to Damon uvědomil, vlastně pak i v tom lese típnul Eleně to volání, jakoby naznačovali, že by Stefanovi dal přednost, prostě přes Stefana vlak směrem k Eleně nepojede:-( A to ty náznaky s Mattem, ale néé, seriously? Buď zkouší reakce diváků co Elena a Matt nebo chtěli dát Eleně aspoň nějakého lidského kámoše, protože jinak jsou kolem Eleny te´d všichni supernatural, takže Matt tam zobrazuje takové spojení s normálním světem, lidský element. Ale do vztahu to absolutně nevidím, natož když to doporučuje Klaus:-)) Ty sis z toho dělala minule srandu, že by Klaus Elenu někam zavřel a nechal by ji obskočit, tak přesně, když jsem ho dnes poslouchala, to je skutečně jeho představa:-)))) A Elena je fakt supernatural, tak si opět říkám, jakto, že ji Damon v 1. a v 2. sérii ovlivnil, když prý nadpřirozené bytosti ovlivnit nejdou? Ricka už zabili tolikrát… opět říkám,to jako vážně? Scéna Caroline a Billa – Candice to hraje výborně a já měla slzy na krajíčku, protože jak tam říkal, že rodič by neměl přežít své dítě, to je pro mě vždy hodně emocionální, jelikož u nás v rodině se to stalo, takže vím, o čem je řeč a souhlasím,člověk by svoje dítě přežít neměl, proto stejně mi zasáhla i dříve scéna s Johnem, i když jsem ho neměla ráda, ale jak se obětoval za své dítě. Takže tyhle rodinné vztahy mi vždy dostávají, to jim v TVD taky jde. Jinak rekapitulace super, moc chválím, zase vtipné postřehy (Caroline a Meredith a dárcovství krve:-)) Ten vrah mi vůbec nenapadá, tak jsem zvědavá na Tvůj návrh:-))

 4. Lefroy napsal:

  Nemůžu si pomoct, ale bylo mi Klause fakt líto :( :D ostatně jako mi je ho líto vždycky když ho nikdo nechápe :D doufám, že ho v blízké době nezabijou, to by mě vážně nakrkli! Nejlepší byl ten jeho smích když Stefan poznamenal „I don’t know, ask Damon“ boží :D

  Ivča: spíš kde jsou ty časy kdy byl největší problém Damon :D :D

 5. Creepy napsal:

  Opět super rekapitulace, máš vážně skvělý postřehy a pěkně je umíš předat dál. :) Líbí se mi jak tvoje komentáře k jednotlivým scénám, tak i hypotézy, co by se za jednotlivými scénami mohlo skrývat.
  Jen pozor na drobný gramatický chyby, neber to prosím jako buzeraci, já si toho akorát vždycky všude všímam. :) Ale to nic nemění na tom, že si tvoje rekapitulace vždycky ráda přečtu. :)

 6. Léňa napsal:

  Zajímavá rekapitulace. Z tvých postřehů a komentářů se vždy musím smát. :D Jo, souhlasím, Klause jsi vystihla úplně přesně. Synáček se bojí své maminky.:D (Alespoň, že se bojí někoho) Hm, já zase vůbec netuším, kdo by mohl být ten vrah…? Ale myslím si, že to bude někdo, koho už dlouho známe a že z toho budem všichni překvapení. Teď se budu zase celý týden neuvěřitelně těšit na další díl… vypadal velice slibně. Přece jenom ples původních se nekoná každý den, že? :)

 7. lucka napsal:

  Super shrnuto…..byl to jeden s dost dobrých dílů, už se nemůžu dočkat dalšího:)))))))

 8. BIBI napsal:

  Ano konečně :) Stefan a Elena proste patří k sobě :) ) Musi byt spolu

 9. Sweetie napsal:

  Díky za výbornou rekapitulaci, vždycky si ráda přečtu Tvoje názory a vtipné hlášky :-) . Umíš vystihnout charakter postav a Tvůj popis Klause je prostě geniální :-) . Tenhle díl byl naprosto úžasný, já bych mu dala 10 bodů z 10! Jsem zvědavá, jak se budou dál vyvíjet vztahy v rodince Původních, takže příštího dílu už se nemůžu dočkat! Caroline je pro mě jedna z nejzajímavějších postav a Candice to zahrála bravurně. Tak zase za týden :-) .

 10. Máš skvělou rekapitulaci, moc se ti povedla ;) . :D Díl byl podle mě zatím nejlepší ze všech serii (to bude zčásti i Elijahem,Kolem a Damonem v jedné místnosti). Klaus je možná psychopat, ale stejně mi ho bude vždicky líto :D .

 11. Míša Somerhalder napsal:

  Taky souhlasím moc pěkná rekapitulace, mě se nejvíc líbila poslední scéna s Klausem a jeho rodinou:)

 12. cehynda napsal:

  Moc pekne udelana rekapitulace!
  Ja si vsak nemyslim, ze Tatia je puvodni dvojnice. Mela dite – a ja si nemyslim, ze by se o nejakem diteti zminovali, pokud by nebylo hoodne dulezite. Myslim, ze to dite byla mala Charlotka.
  Ale kdo byl otcem? Napada me Michael. To by potom Ester mela sakra duvod Tatiu zabit a pouzit jeji krev. Byla by sranda, kdyby puvodni dvojnice byla vlastne sestrou Puvodnich. :-D

  Taky bych rekla, ze Ester bude „jen“ carodejka. Ale tak silna a mocna, ze ani sila 100 mrtvych carodejnic se ji nevyrovna.

  Ale to jsou jen moje dohady :-D

 13. Veronique napsal:

  Epizoda byla naprosto skvělá. Večeře u Původních, to byl doslova koncert dominantních postav. Vychutnávala jsem si to, obzvláště ty Stefanovy ďábelské pohledy, Damonův klid a vtip a chemii mezi Klausem a Elijahem. Ten Klausův návrh ohledně Eleny mi přišel dost rozumný. Sice bych Klausovi nevěřila, že Elena bude v naprostém bezpečí, ale má pravdu, Stefan a Damon by udělali nejlíp, kdyby zmizeli z jejího života. Ale takovou díru v našem milostném trojúhelníku by nepřežili ani oni, ani diváci. Je pravda, že tenhle seriál není jenom o tom, už dávno totálně zruinoval všechny zamilované párečky a přesunul se k základu všeho – rodinným vztahům, ale přesto bych byla ráda, kdyby se to posunulo v tomto ohledu někam dál. Dále se mi moc líbilo, jak nám naši milí hrdinové ze střední pěstovali časem prověřená přátelství, viz Caroline, Elena + Matt. Ty vraždy jsou fakt brutus. Zajímalo by mě, s čím to souvisí… S Původními, kolem kterých se všechno točí asi ne. S Meredith? Doufám, že se nám otevře nějaká nová dějová linka. Bylo mi líto Eleny, která už vlastně nemá žádnou rodinu kromě Jeremyho, který tam není, a adoptivního člena rodiny, Alaricka má neustále opilého, nebo mrtvého, teď ho dokonce sama musí zabít. Chudák Alarick. Smrt už je pro něj denním chlebem :) . Korunu dokonalosti celému dílu dala scéna setkání všech Původních. Joseph to zahrál dokonale. Byla to jízda. Elijah ani Rebecca nezklamali, stejně tak Kol a Finn, kteří jsou vážně krasavci a rozhodně nijak nezaostávají za staršími brášky. Prostě krutopřísná rodinka! Čtyři takoví drsoni v jedné rodině, to se jen tak nevidí ;) . Těším se na další koncert postav v příští epizodě a předpokládám, že to bude opět dokonalé. Co mi vrtá hlavou do příští epizody je Ester + Tatia + Charlotte a obzvláště to, jak to Damon zařídí, aby se v 15. epizodě probudil nahý v posteli s Rebeccou. (????? :D )

 14. Veronique napsal:

  P.S.: Opět díky moc Althee za skvěle napsanou rekapitulaci! To je hrůza, jak dlouhej komentář sem vždycky napíšu přestože si myslim, že to bude stručné :D

 15. Althea(Abs) napsal:

  Díky všem za komentáře i za postřehy a teorie :-) . Některé jsou fakt zajímavé. Třeba to, že původkyně dvojnic by mohlo být spíš to dítě než přímo Tatia jsem taky přemýšlela, ale pak mě napadlo že asi spíš ne, protože by to nevycházelo časově. Podle Elijahových slov žila Tatia v jejich vesnici ve stejné době jako oni, čili musela být zhruba v tomtéž věku, takže když se přeměnili, muselo být její dítě teprve miminko nebo maximálně batole. A pak byla krev původkyně dvojnic použita při Klausově rituálu, který se odehrál záhy po jejich přeměnění (maximálně v rozmezí týdnů, prostě až Klaus poprvé zabil a probudil se v něm vlkodlak)a prostě se mi nezdá, že by Ester na to použila teprve maličké dítě, takže si myslím, že Charlotta prostě neexistuje, a že byla jako postava přejmenována na Tatiu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich