Rozhovor se Zachem Roerigem

Huffington Post TV poskytla rozhovor se Zachem Roerigem. Otázky se týkaly současné úlohy Matta v seriálu a jeho budoucnosti, vztahu Matta a Eleny a jeho vývoje, pak také zítřejší epizody Dangerous Liaisons a spekulace týkající se Matta a Rebekah. Já například jsem se při čtení i pěkně zasmála. Zkuste to taky ;)

Proč je Matt prostě tak perfektní? Prosím, vysvětlete mi to.

Myslím, že soutěžení má usnadněné tím, že je obklopen samými vlkodlaky, čarodějkami a upíry. (smích) Matt je perfektní v tom smyslu, že je čistý a nevinný. Matt už je jedinou zbývající postavou, která nemá žádné postranní úmysly, žádné další záměry než jen být dobrým mužem.

Je také skvělým přítelem. Když otec Caroline v minulé epizodě zemřel, byla tam mezi těmi dvěma vážně úžasná scéna. A to nezmiňuji, že je stále k dispozici Eleně.

Přesně tak. Myslím, že Mattova největší supersíla spočívá v tom, že nemá co ztratit. Všechno může získat z těchto vztahů, které má s jeho přáteli. Je to opravdu vše, co mu zbylo, jeho přátelé. Jednou někdo Matta pojmenoval „lidská náplast“ a tou opravdu je, obzvláště v této sérii. Jsem na to hrdý.

Začínám být nervózní kvůli Mattově smrtelnosti. Předvídáte něco nadpřirozeného, co by se mu mohlo stát v nejbližší budoucnosti?

Myslím, že toto je vždy obavou každé postavy v tomto seriálu. (smích) Ale myslím si, že je důležité mít jeden základní prvek v seriálu, a Matt zůstává člověkem a zároveň se zaplétá do toho všeho a to vytváří prostředí, ve kterém je Mystic Falls více realistickým. Vidíte normálního kluka s průměrnými každodenními problémy, jak existuje v tomto světě, který byl dobrý. Matt objevil svět kolem sebe a prostě se s tím smířil.

Takže Vy vůbec netoužíte vidět Matta stát se nadpřirozenou bytostí?

Vždycky jsem po tom trošku toužil, protože by to mohla být zábava, ale jsem zároveň poctěn, že jsem tím, který není nadpřirozenou bytostí. V naší show má každý nějaký druh síly, ale všechno, co se stalo s Mattem, se stalo pro to, kým je, aniž by to bylo něčím podníceno.

Povězte mi, co se bude dít s Mattem na plese Původních.

Myslím, že fanoušci mohou očekávat, že uvidí obnovu přátelství Matta a Eleny. Vždy mezi nimi existovalo přátelství a láska už od dětství, ale to přátelství není takové, jako bylo dříve. Všechno to je pryč. Elena je nyní jiná osobnost, jak jí řekl Matt na tom mostě, takže to je celé o posouvání vpřed. A on se také změnil. Jeho nejlepší přátelé jsou čarodějnice, upír a dvojnice, která je zamilovaná do dvou upírů. (smích) On opravdu musel to všechno přijmout a to ho tak nějak změnilo v nového kluka. Myslím si, že on a Elena vytrvají ve vzájemné přibližování se v přátelství. Nejsen si jistý, jestli se stane ještě něco dalšího. Ale nevadilo by mi to. (smích)

Takže, byl byste rád, aby se něco stalo mezi Mattem a Elenou?

Pro tuto chvíli myslím, že ne. Tím nejdůležitějším teď je znovuvybudování jejich vztahu; to je to, co Elena zrovna potřebuje, ne dalšího boyfrienda. Myslím, že by bylo skvělé udělat flashback, když by se Elena v myšlenkách znovu vracela k tomu, jaký byl její život předtím, než tohle všechno začalo. Přesto pro tuto chvíli je pro Matta nejlepší, když zůstane single a bude k dispozici pro všechny své přátele. Myslím, je to trochu ubohé, ale on na to má. (smích)

Částečně si myslím, že to říkáte proto, abyste se vyhnul nepříjemné odezvě Delena a Stelena fanoušků.

No, to je součástí toho. (smích) Už nechci, aby lidé nesnášeli Matta! Četl jsem jednou na Twitteru „Proč pořád všichni nenávidíte Matta?“ Já jsem dokonce vůbec nevěděl, že lidé nenávidí Matta!

Matt se dostává velmi blízko Eleně, když by očividně měla být s upírem…

Jo, a také jediný způsob, jak byste mohli mít milostný příběh s Mattem a bylo to vzrušující, je pokud by to bylo s nějakým dalším šíleným upírem. A Matt se prostě rozhodne, „Jděte s tím k čertu. Podíváme se, o co jsem přišel.“ On bude zažívat šílené divoké časy, protože v tento moment v našem seriálu jsou dva lidé, co to dělají misionářským stylem a to prostě nebude vzrušující.

Myslím, že Rebekah je single, ne?

Jo! Například Rebekah! To by bylo zábavné. A taky krátce trvající, tím jsem si jistý, protože jeden z jejích šílených Původních bratrů by mi hned potom pravděpodobně roztrhl krk.

To je hodně přesné. Bude mít Matt ještě nějaké scény s některým s Původních v této řadě ?

Myslím, že kterýkoli člověk trávící jakékoli množství času s Původním může očekávat krátký život. Doufám, že ne. Jedině pokud by jeho mužnou potřebou bylo Původního předčít. Řekl bych, že se bude držet dál od Rebeky. Přesto si s ní trochu zatančí na plese. Bude to jistě zajímavá výměna názorů.

V minulé epizodě Klaus provokoval Damona a Stefana nápadem, že pokud by chtěli pro Elenu šťastný život, měli by jí nechat žít s Mattem. Způsobí to nějaké  napětí mezi ním a Salvatory?

Neřekl bych, že Bratři Salvatorovi budou v tuto chvíli dohlížet na Matta, ale myslím si, že je dobře známo mezi Bonnie, Caroline a Elenou, že Matt je velmi důležitou součástí jejich životů. Opravdu potřebují, aby tu byl pro ně a tak neočekávám, že by ho Damon a Stefan nějak příliš zarmoutili, protože jinak by tu měli tři znepokojené ženy se kterými by se museli vypořádat. (smích) Upírsko-čarodějnicko-dvojnické kombo by mohlo být vražedné.

Cítíte se být jaksi jako čtvrtá přítelkyně v té skupině?

Já jsem tak nějak čtvrtá přítelkyně! A přesto mi to opravdu nevadí. Je to jako když tam Matt jen tak sedí a: „Jo, chodil jsem s tebou, ale ztratila ses k mému vlkodlačímu kamarádovi. Chodil jsem s tebou, ale ztratila ses k páru upířích bratrů.“ (smích) Takže nejsem si tak docela jistý, jak dobré je to pro Mattovu morálku, ale člověk musí mít přátele.

 Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Kdo má tak málo fantazie, že své lži musí opírat o důkazy, měl by raději rovnou mluvit pravdu.“ Oscar Wilde