3×15 All My Children-Rekapitulace

Tak tu máme zase pátek a s ním samozřejmě i mou rekapitulaci na nový díl, mého a doufám i vašeho, oblíbeného seriálu. A upřimně doufám že si epizodu i rekapitulaci jak se patří užijete, protože obojí je na dlóóóuhou dobu poslední. Ano, ano už je to tak! Máme tu nechutně dlouhou pauzu ve vysílání, takže další epizody se dočkáme bohužel AŽ 15.března! No, ale já tu nejsem od toho, abych lamentovala nad tím, jak jen ty dlouhé týdny bez TVD přežiju (a že nadávám jak špaček, to si pište), ale abych vám zrekapitulovala epizodu 3×15 s názvem All My Children. Takže pojďme na to a samozřejmě budu zase moc ráda, když se k epizodě i samotné rekapitulaci vyjádříte v komentářích. Ještě pozor všem, kteří tento díl zatím neviděli, protože celý tento článek je jedním obřím SPOILEREM a my ostatní, co už jsme měli tu čest, s chutí do toho (Jo, a připravte si k ruce nějaké drobné občerstvení, je to zase příšerně dlouhé :-D )

Takže na úplný začátek, jak už bývá zvykem, mé subjektivní hodnocení. No, mě osobně tahle epizoda moc nenadchla. Ne že by byla úplně špatná, ale asi jsem nějak čekala víc, nebo nevím… Prostě na poslední epizodu před takhle dlouhou pauzou mi to přišlo trochu slabší, než by to být mohlo. Takže já bych jí dala tak šest až sedm z deseti, ale co musím opět pochválit je hudba. Skutečně zajímavá a citlivě vybraná a pokud je to nový trend v seriálu a bude to pokračovat, tak jen tleskám! Oproti tomu se pořád nezlepšil střih (střihač je patrně nesmrtelný nebo umí karate, protože jinak nechápu, že ho někdo, kdo ho osobně zná a sleduje jeho práci, dávno brutálně nezavraždil!) a nevím jestli je to mnou, nebo jestli to bylo nekvalitním přenosem on-line vysílání, či za to mohl fakt, že mi z ničeho nic přestalo fungovat jedno sluchátko, ale přijde mi, že většina herců neskutečně špatně vyslovuje! Copak o to, někteří vyslovují mizerně pořád. Například Iana nebo Matta bych někdy propleskla, když si tam něco zašušlají pod vousy a já vůbec netuším, co (a mezi námi, Joseph jim někdy zdatně konkuruje, protože ten jeho přízvuk je sice roztomilý, ale jinak mu taky houby rozumím), ale tentokrát mi to přišlo nějak u všech (hlavně Paul se vyznamenal). Takže bych na tomhle místě moc ráda poděkovala Mikeš za to, že mi pomohla s dovysvětlováním jistých pasáží, kde jsem jen tupě zírala, jak tele na nový vrata a nerozuměla skoro ničemu (nemám dnes čas shánět anglické titulky natož čekat na nějaké české). Takže moc díky a teď už nebudu zdržovat a jdeme na konkrétní rekapitulaci:

Celá epizoda začíná na docela tradičním místě a to v Elenině ložnici. Ale naše milá dvojnice se dnes asi moc do růžova nevyspala. Vypadá velmi sklesle a vzápětí se pokouší dovolat oběma Salvatorům a probrat s nimi to, co se stalo na plese. Jenže moc se jí to nedaří. Stefan jí to nezvedne vůbec (píše si do deníčku) a Damon sice ano, ale akorát jí dost nevybíravě odbyde a dál se věnuje své dámské návštěvě-Rebece a jeho hláška „Oh, I´m over it.“ je dokonalá ! Jenže Elena je Elena a když se rozhodne s někým mluvit, tak s ním mluví, takže vyráží do penzionu, kde se přímo ve dveřích potkává s Rebecou, kterou polonahý Damon vyprovází ven. No čučí jak puci všichni tři, ale zatímco Elena tak čučí i nadále, Rebeca se ihned vzpamatuje a odejde středem a Damon po překonání prvního šoku (z Eleny moc velkou radost tedy neměl) nasazuje masku okázalého nezájmu a spokojenosti sám se sebou, která mu vydrží i při následném rozhovoru s Elenou (která si nejdřív myslí, že ho Rebeca ovlivnila a následně skrytě žárlí), při kterém mu ona nakonec odhaluje to, že má morální problémy s obětováním Elijaha. Do toho ale přichází Stefan a vzácně je za jedno s bratrem a to, že vrtat do toho, nemá smysl a že holt má Elijah smůlu, hlavě že dostanou Klause. Elenu tohle chování samozřejmě naštve a vztekle odejde (Přičemž Damonovi vychrstne jeho obvyklou skleničku po ránu, což jen dokazuje, že ten jí musí opravdu milovat, protože pochybuju že tohle by někomu jinému prošlo. Damonovi na chlast nešahejte!)

Následně se přesouváme do domu původních, kde Kol, který už se vzpamatoval z Damonovy důkladné masáže krční páteře, provokuje příchozí Rebecu narážkami na Matta a Klaus si nezúčastněně kreslí u krbu. Nakonec ale Kol začne rýt i do Klause, že se tu nudí a ten ho tedy bere ven do baru. Rebeca je evidentně ráda, že vypadli, ale na scéně se objevuje Elijah, který dle ohořelé šalvěje vydedukuje, že jejich matka jim něco tají a chová se divně (a dokonce nevěří ani Finnovi). A samozřejmě se o své obavy podělí s Rebecou. Ta tomu samozřejmě nevěří, protože na matce dost visí a snaží se přesvědčit i jeho. Jenže marně…

A máme tu velice vtipnou scénu, ve které se Bonnie pokouší přijít na to jak Ester sakra, využila tu šalvěj a zneužívá k tomu Caroline, kterou vždy vyhodí na chodbu, podpálí kytku a testuje, zda upírka za dveřmi něco slyší. No, moc jí to nejde, protože Caroline slyší vše a tudíž i to, jak si Elena Bonnie stěžuje na Damona, jak byl škodolibý a snad i hrdý na to, co provedl (a ano žárlivost se v jejím hlase samozřejmě nedá přeslechnout!) i jak se od Bonnie dozvídá, že Ester kontaktovala jí i Abby kvůli pomoci (provedou s ní kouzlo během dnešního úplňku a pomůžou jí vybít rodinu). Elena sice znovu prezentuje své černé svědomí vůči Elijahovi (chce mu splatit jeho snahu udržet jí naživu během Klausova rituálu). Ale jak Caroline tak Bonnie její výčitky svědomí nesdílejí.

A nadchází scéna známou z preview, kde Damon vyjadřuje nadšení nad tím, že se brzy zbaví Klause i nad tím, že se s ním Stefan spřáhl v slovní přestřelce s Elenou, jenže Stefan nemá náladu. Ale nebyl by to Stefan, aby si neodpustil poznámku, že je fajn, že už Damon o Elenu nestojí (ha ha), protože jí bude líp bez nich bez obou! Velmi milé! Důležitější je ale následující scéna, ve které Elijah (kterému docvakne, že Elena něco ví, což ale tušil už trochu i na plese) přichází za Elenou a vyrazí si s ní na malou vyjížďku. Z počátku to maskuje výletem za krásami Mystic Fallských lesů a vypráví Eleně, že jejich vesnice stála na místě dnešní školy, ukazuje jí, kde si hrál jako malý kluk a podobně, ale pak přeci jen přejde k věci a vyjeví jí, že moc dobře ví, že jejich matka něco kuje a že mu Elena na plese lhala. Ta prve zapírá, ale pak částečně přizná barvu (nemá cenu znovu lhát, Elijah slyší jak jí při lži tluče srdce) a on už si zbytek domyslí. Dojde mu, že matka chce zlikvidovat je všechny a vyřeší to po svém… Konečně si pořádně dupne! A to doslova! Vyrobí si tak nový vchod do podzemí a Elenu tam uskladní pro další použití. No a naše milá dvojnice závislá na moderní technice je bezmocná, protože v podzemí není signál!

Dále následuje telefonický rozhovor mezi Damonem a Rickem (Damon shání Elenu), při kterém Rick popíchne Damona kvůli Rebece a ten je upřimně znechucen a šokován tím, komu všemu to Elena už stihla vyslepičit! Ale samozřejmě to Rickovi vrátí, když zase popíchne on jeho, že je na rande s psychotickou doktorkou. Což je.  Hezky v baru, s ní řeší, že si nepamatuje nic z útoku a nemá nejmenší tušení, kdo ho napadl. Meredith navrhuje, že by v tom mohlo hrát roli upíří ovlivnění, protože Rickova vyšetření žádné trauma nebo otřes mozku neukázaly, takže nemá důvod nepamatovat si, co se stalo, ale diskusi jim přerušují Klaus a Kol, kteří se přišli do baru pobavit. A na cestě jsou i Bonnie s Abby, nicméně ne do baru, ale na schůzku s Ester do starého domu čarodějnic, kde je Ester s Finnem po boku nadšeně vítá (obdivuje Abby za to, že dostala Mikaela a Bonnie za to, že vzdorovala Klausovi) a odhaluje jim něco málo o Ayaně, která byla něco jako její učitelkou a jejich pokrevní linii (matka-dcera), která jí stejně jako ony dvě pomůže s dnešním kouzlem. Zajímavé, ale neodpustím si tu malé rýpnutí: Já samozřejmě chápu že mají na place někdy až 27 F, a představitel Finna není tak docela v záběru, ale i tak by se měl přestat veřejně choulit a třást zimou (ve scéně, kdy stojí za Ester), nepůsobí to dobře! Je sakra jednou upír, tak musí něco vydržet! Leda jestli takto nepodává svou roli upíra, který se stydí za to, že je upír (ale fakt tam vypadal, jak když klepe kosu!).

Elena se zatím motá v podzemí a naráží na Rebecu, která jí má hlídat a v případě nouze zabít (na což se hodně těší!). A s tím souvisí i návštěva Elijaha u Salvatorů, kteří si už definitivně všimli, že jim Elena tak nějak chybí. Teď už i vědí kdo v tom má prsty a Elijah jim nabízí dohodu. Elenin život za to, že překazí Ester její plány! Damon sice poukazuje na to, že oni proti ní moc nezmůžou, ale Elijah ví jak na to. Jeho matka patrně nepůjde tak snadno zabít, ale pro tentokrát stačí zrušit jeden zdroj její síly-Bennetovic pokrevní linii a s tím mu právě Salvatoři mají pomoct. No, moc odvázaní z toho nejsou! Zato Rebeca si to celkem užívá. Popichuje Elenu, natáčí si ji a přesto, že se Elena snaží vyjednávat a vysvětlit jí jak se věci měli a mají, moc úspěšná není! Naopak jí pěkně vytočí, až z ní má slušnej strach!

A jsme zpět u Slavatorů, kde se Damon nejdřív nenápadně utvrzuje ve svém podezření, že se Stefanem „Ripperem“ není něco v pořádku (odmítá krev, stejně jako předtím v případě sklenky, kterou mu Damon nechal v pokoji) a poté odhaluje, že má záložní plán. Mimochodem už slova „Damon“ a „záložní plán“ v jedné větě by měla signalizovat průšvih, ale Stefan se nechá opět zlákat a rozhodne se Damonovi s jeho plánem, vrazit dýku do jednoho původního, což odrovná všechny (kromě Klause, ale ten dle jeho slov není momentálně jejich hlavní problém), pomoct. A na pomoc si nakonec vezmou docela dost lidí. Protože obětí má být Kol, v klidu si chlastající s Klausem v baru, „tým Salvatore“ zapojí do akce ještě Ricka, Meredith a Caroline. Rick má bodat, Meredith rozptylovat Kola a Caroline zase Klause. A z počátku se jim to daří. Caroline okázalým přehlížením vyláká Klause ven (je jí tak okouzlen, že se málem nechá porazit autem) a máme tu mezi nimi hezkou scénu. Klaus se skutečně snaží. Chce si s ní povídat a na té lavičce je dokonale kouzelný a roztomilý. Takže Caroline si k němu nakonec přeci jen sedne a opravdu to mezi nimi zase jiskří. Jen, škoda že za takových okolností…

A přesouváme se na skok zpět k Ester, která chystá s Abby a Bonnie rituál a vyjevuje nám i jim, jak to funguje. Rituál přemění její děti zpět v lidi, což je udělá zranitelnými a pak se jeden z nich obětuje a zemřou všichni (ten jeden má být Finn, který je s tím skutečně podivně smířený a bere to jako poctu-mimochodem je divnej!) I když upřimně řečeno, chování Ester je tímto pádem dost podivné a hnusné, protože pokud je fakt tak „jednoduché“ přeměnit její děti zpět v lidí (čímž nastolí rovnováhu) proč je pak ještě chce zabíjet?! To už není rovnováha, to je pomsta!

No ale zpět do baru, kde je Kol dokonale rozptýlen Meredith, takže ho Rick snadno překvapí a zadýkuje, čímž padnou skutečně všichni (Esteřino kouzlo spojení funguje). Jmenovitě tedy Rebeca, která tak poskytuje Eleně šanci pokusit se utéct, Finn, který se hroutí u Ester a dokonce i Klaus, který sice nepadne, ale něco pocítí a okamžitě mu tak dojde, že se něco děje. Logicky obviňuje Caroline, ale ta se tak roztomile a nevinně brání, že jí nechá být a jde to všechno zkazit! A tím pádem tu máme plán, který se pravděpodobně zapíše do dějin TVD jako nejrychleji podělaný plán ze všech, které tu kdy kdo měl! Klaus přepadne Ricka, Damona a Stefana u zadního vchodu do grillu, bratra si oddýkuje, Ricka omlátí o zeď, Stefana zahodí a chystá se zlikvidovat i Damona, který mu ale vyjevuje, jak je to s jeho drahou matičkou a do toho přichází Elijah, který se právě sebral někde nad schody a potvrzuje Damonova slova. Následně ale přistoupí k definitivnímu vydírání Salvatorů: Buď mu okamžitě řeknou, kde jsou čarodějky a půjdou to vyřešit, nebo zavolá Rebece, která brutálně a ihned zabije Elenu. Ta jí tedy teprve nahání v podzemí a Elena se docela nečekaně brání a schovává v prostoru s malbami, kam Rebeca nemůže, ale Elijah přesto dosahuje svého.

Na chviličku si pak odskočíme k Meredith, která u sebe doma léčí a diagnostikuje Ricka a slibuje mu, že se o něj postará. Ale pak už jsme zpět u Salvatorů a máme tu naprosto úžasnou scénu! Damona a Stefan se v autě radí, co dál. V úvahu přichází buď možnost zůstat stranou a nechat rituál proběhnout, čímž by Stefan dosáhl toho, o co celou dobu stál-zabití Klause. Jenže vedlejší škodou by byla Elena a tudíž se oba shodnou, že volba je jasná. Musí poslechnout Elijaha a zastavit čarodějky. Jenže dle Damona není nutné, aby na to šli oba a Elena je pak oba nenáviděla, takže dochází k hodu mincí o to, kdo si půjde „pokecat“ s Bennetovými.

A jsme zpět u Rebecy, která velmi nevybíravě vystrnaďuje Elenu z „úkrytu“-dovleče si kanystr s benzínem, poleje co může, včetně Eleny a zapálí podlahu, takže má Elena jen dvě možnosti, buď uhoří, nebo vyleze ven. A Elena se nám proto vzápětí (po otřesném střihu!) projeví jako chytrá, manipulativní mrška (po kom to asi má?) Nejprve to zkusí na Rebecu logicky-Ona přece za nic nemůže, to Ester chce odpravit své děti a navíc to chudinka matinka ani nedělá proto, že by je nenáviděla (ikdyž kdo ví). Jenže Rebeca má dost její lítosti (tohle už na ni neplatí), takže to Elena zkusí jinak. Zahraje na Rebečinu touhu po pomstě, a poukáže na to, že když přežije do dalšího dne, Rebeca má další šanci se jí mstít. Vždyť i s Damonem spala proto, aby jí ublížila. A Rebeca to nakonec fakt uzná!

A vracíme se k Ester, která ale už není u rituálu jen s Bonnie, Finem a Abby, protože jí přišli navštívit její synkové. Ester pošle Abby a Bonnie do krytu a z bezpečí magického kruhu s dětmi klábosí. Brání se jejich obvinění a pohrdání tím, že se celých 1000 let musela ze záhrobí dívat na Klausovy vraždy a trpěla s jeho oběťmi. (A ani Kol ani „morální“ Elijah nejsou o moc lepší, takže nemá čeho litovat). Abby a Bonnie se zatím skrývají v domě, ale nejsou tam bohužel sami. Salvatoři už doházeli mincí, takže Bonnie si vezme do prádla Stefan, který jí vysvětlí o co jde a co musí dle domluvy s Elijahem udělat a zatímco jí zdržuje ve sklepě, Damon odloví Abby, vnutí jí svou krev a zabije jí. Tím jí přemění v upíra, ona ztratí svou moc, přeruší se pokrevní linie a Ester celé kouzlo vybuchne. Doslova! V poslední chvíli jí od tamtud ale zachrání Finn. Každopádně Rebeca dle dohody propouští Elenu a říká jí co se stalo, z čehož je Elena dost špatná. Okamžitě běží za Bonnie, ale tam už je Caroline a sděluje jí, že Bonnie jí nechce vidět. Že jí sice má ráda, ale pro Bonnie to teď bude těžké, protože její matka se mění.A Elena dostává za tuhle epizodu už kolikáté kapky. Nejdřív s Damonem a Rebecou, pak s Elijahem, pak s Rebecou samotnou a teď i s Bonnie. Všechno je to technicky vzato její vina a ona to ví. A já si nemůžu pomoct, ale tak nějak jí to přeju! Rituál na konci minulé série byl obdobná situace, ale tam si to odskákali všichni kromě ní a teď tedy došlo i na ni. Musí bolestně čelit následkům svých činů a rozhodnutí a je to jen spravedlivé! Bohužel… A moc jí nepotěší ani dopis od Elijaha, který jí nechá v pokoji a ve kterém jí odhaluje, že vše co dnes udělal, udělal jen proto, aby ochránil to, co si cením nejvíc-svou rodinu. Je mu líto, že musel udělat špatnou věc a svou lítost přirovnává k Elenině porozumění, o která žádá a která označuje za „dar“.

A jsme zpět u Slavatorů v další velmi hezké a i trochu dojemné scény (avízované sbližování má skutečně našlápnuto). Damon se od Stefana dozvídá, že Elena je v bezpečí a Stefan se ho následně ptá, proč porušil jejich dohodu (čili se ukazuje, že v tom autě mince určila Stefana, jako toho, kdo má přeměnit Abby, ale Damon to vzal na sebe). Ten mu odpovídá, že si všiml, že Stefan se chce vyhrabat ze svého rozparovačského problému a chce být zase takový jaký byl, tak proto to vzal na sebe, aby neměl Stefan „na triku“ další prohřešek. Stefan se sice brání, že jeho staré já je definitivně pryč, ale Damon mu vmete do tváře, že o něm ví, že už zase nepije lidskou krev a ptá se od kdy. Stefan nakonec přizná, že od toho jeho „pokusu“ shodit Elenu z mostu. Damon mu ale říká ať se z toho neviní a že děkovat mu nemusí a nakonec z něj na Stefanovu přímou otázku vypadne, že Elenu pořád miluje, ale už to vzdává, protože ona ho nechce (ani neví, že to zdaleka není tak jednoduché, chlapec) a že je lepší v tom být ten „zlý“ (taky celkem omyl). A tady bych si dovolila malou poznámku na okraj. Docela mě šokovalo, jak rychle se tentokrát Stefan dostal ze své „fyzické závislosti“ na krvi. Jindy se z toho hrabe roky a desetiletí a teď mu stačí týden a je venku? No, docela zvláštní… Oproti Damonovi, kterého si tvůrci vymazlují do detailů a každičkou jeho sebemenší změnu osobnosti prožívají a hýčkají to působí mírně odflákle. Ale zase na druhou stranu my nevíme jak dlouho mu tohle vydrží. Třeba se dostaví recidiva… No a jeho hlavní problém je tu stejně pořád a tím jsou jeho emoce. Vypnuté je už nemá, ale zcela zapnuté taky ne a plácá se v tom jak ryba na suchu, chudák… Takže myslím, že starého Stefana zpět rozhodně nemáme a dle mého osobního názoru už ani mít nebudeme. No ale dál…

Zase se přesouváme k původním, kde máme taky dojemnou scénu, ve které se Rebeca ptá Elijaha, kde je jejich matka a ten jí hořce říká, že žádnou matku už nemají! Je tu jen Ester a on s ní souhlasí v tom, že ani on není lepší, než ostatní (protože mučil nevinné, což Rebeca odmítá, protože Elena v jejích očích rozhodně není nevinná) a že měla pravdu, že jsou jako upíři monstra a nezaslouží si žít. Rebeka s ním ten názor samozřejmě nesdílí a jde si to potvrdit s Klausem. Ukazuje se, že ti dva opravdu mají z celé rodiny nejužší pouto. Klaus jí oznamuje (zatímco pálí své portréty Caroline, ale já ani tak nevěřím že je to konec jejich vztahu-nevztahu), že Kol zmizel, Elijah odchází a oni dva si zase zbyli. A Rebeca mu jako třešničku na dortu pomocí videa, které natočila s Elenou, odhaluje pro ně dost nemilou skutečnost. Bílý dub se z požáru totiž patrně vzpamatoval a ještě 300 let poté, co oni z MF odešli se tu nacházel. Takže není konec a šance na jejich likvidaci pořád je (já věděla, že ten Mikaelův klacíček nemohlo být všechno!)

No a je tu závěrečná scéna dílu, která si myslím, jako cliffhanher poslouží celkem dobře (mě šokovala dostatečně). Rick se probírá z neklidného spánku u Mer na gauči, jde zkontrolovat svou „vyvolenou“, která vedle spí jako andělíček (ha ha), jenže pak jsi jde pro prášky proti bolesti a nachází dost zvláštní věci! Meredith má v bytě kompletní dokumentaci o všech těch vraždách, jako by je snad na vlastní pěst vyšetřovala, a dokonce se tam nachází i nůž! Jenže Rick tohle opravdu asi neměl vidět, protože vzápětí se Meredith objeví, přesně tohle mu řekne, namíří na něj pistoli a ta vystřelí. Jak to dopadlo, ale už nevíme, protože se tam objeví protivný nápis „The Vampire diaries“ a my musíme čekat do března na rozuzlení! Minula? Neminula? Zabila ho? Nebo jen zranila? A hlavně kruci, proč? A co to má všechno znamenat!? Ona asi těžko bude ten vrah (by si sama svou práci snad takhle nedokumentovala, ne?), tak ale co? No, mě osobně napadá, že jsem možná měla od začátku pravdu (nebo alespoň Mer, uvažovala stejně jako já). Vzpomínáte si, jak jsem u předminulého dílu psala, že mám tip na vraha? Tak já ho teď odhalím… Já podezírám Ricka! Ano je to šílené a bláznivé když on sám byl oběť, ale podle mě ten útok na sebe nahrál! Je tam moc nejasností… Proč nefungovala elektřina? Proč jako jediný útok přežil? Proč ho vrah nedorazil? Proč on sám z toho útoků vůbec nic neví? Jak to, že bylo v bytě tolik krve? Takovou ztrátu by přece nemohl přežít! Podle mě to chlapec všechno naaranžoval (zapůjčil si krev v penzionu), vypnul proud, lehl si nad schody a bodl se až když dole uslyšel Elenu a Matta, takže ho mohli zachránit. Jenže pokud jo, tak proč to dělá? A do toho by právě zapadalo to, co se stalo teď! Co když ho Mer taky podezírá a myslí si (jak řekla v baru), že je ovlivněný? Je to samozřejmě jen moje spekulace, a může to být pochopitelně úplně jinak (a asi i bude), ale mě prostě napadlo tohle. A co vás?

No ale jinak je to pro dnešek vše, díky moc za přečtení a můžeme se spolu těšit na další epizodu, která bude sice za dlouho, ale vypadá dle proma dost zajímavě. Zatím se mějte a komentujte!

 14 reakce na 3×15 All My Children-Rekapitulace

 1. Mikeš napsal:

  Tak musím přiznat, že jsem si užila jak epizodu, tak rekapitulaci :-) Altheiiny poznámky jsou perfektní a její laskavý humor taky! Je to důkaz, že ne vždy musí být vtip ostrý a pohrdavý, aby pobavil…..

  Mně tahle epizoda taky přišla jako slabý pokles, možná jsem od toho Esteřina rituálu čekala větší drama. Že to odnesla zrovna Abby, která tedy taky nemá titul matky roku a známe ji pár dílů, mě nijak nebolí.
  Caroline hrající si s 1000 let starým hybridem mě pobavila a zase jsem musela smeknout před Josephem i Candice. Těm dvěma to spolu opravdu jde a pozorovat, jak ji Klaus svádí, to je tedy něco :-) Jen škoda, že on zradu a zklamání neodpouští, tenhle pár byl opravdu zajímavý :-)
  Elijah dostal svých morálních pár facek a zdá se, že si je vzal k srdci. Netušila jsem, jak hluboko jeho morálnost jde, a jeho poznámka, že matka je možná proměnila v upíry, ale zrůdy ze sebe udělali sami, mě dostala do kolen. Jsem moc zvědavá, kam ho tohle poznání dovede.
  Nejsem sama, pro koho byla Elenina cesta epizodou zadostiučiněním :-) Od sebevědomého Damona, který se konečně postavil na nohy a usoudil, že si od ní nenechá kecat úplně do všeho, přes rozumně a logicky uvažujícího Stefana, přes zklamaného Elijaha a pomstychtivou Rebeku, až k Bonnii, která se po dlouhé době k Eleně otočila zády. Jak píše Althea, za zmršený rituál na konci 2.série Eleně nikdo neřekl ani slovo. Snad to teď pro ni bude poučením….
  A na Salvatory mám taky velice podobný názor :-) Způsob, jakým je budovaná Damonova postava, si zaslouží metál :-) Oni z něj v jediné scéně, v jediném gestu dokážou udělat zároveň hrdinu i bídáka (a mě začíná unavovat sám jeho představitel, co neustále opakuje, že Damon je blbec. Není!!!) V téhle epizodě ho částečně vrátili k jeho starému já z první a druhé série… a přitom to podali tak, že i přes „špinavou práci“ si zaslouží jen obdiv! Opravdu už je jinde… a je to zaručeně díky té ukončené 145 let trvající nenávisti. Starý Damon by tohle pro bratra neudělal….
  Proto se už nemůžu dočkat, až krucinál něco podobného udělají se Stefanem!!! Kdy už konečně jeho činy a úmysly dostanou nějakou logiku!! Co vlastně chce? Co je jeho cíl? Opravdu Damona pořád tolik nesnáší? Opravdu jediné, co ho zajímá, tak udržet bráchu naživu…. ale jeho pocity, touhy a motivy nechápe a nechce chápat?? A co ta náhlá abstinence? Bez Lexi, bez pomoci? Snad má Althea pravdu, že tohle se probere hlouběji, protože jestli ne, je to největší nelogičnost, jaké se TVD dopouští….
  A nakonec clifhanger, který si podle mě nezadá se scénou z konce první série, kdy se Jeremy naládoval Eleninými antidepresivy a zapil to Anninou krví. Přežije Rick? A jak? Trefila se Meredith? Má Althea pravdu, že za vraždami je Alarick… a že ho ovlivněním řídí upír? Docela bych si na to vsadila….

 2. Heli napsal:

  Zase moc pěkné shrnutí:-)

 3. Ivča napsal:

  na většinu z toho mám velmi podobný názor :) každopádně pokud je vrahem Rick bylo by to hoooodně drsný :D ale u TVD mě snad už vůbec nic nepřekvapí :D když jsem viděla jak klaus pálí ty obrázky, bylo mi to strašně líto :) ale stejně si myslím že těm dvoum ještě není konec :) tvůrci vědí že je potřeba něco nového (koneckonců elena/stefan/damon) nemůžou táhnout všechno drama :) takže Klaus a Caroline podle mě spolu ještě neskončili :) myslím, že klaus si to s ní bude chtít vyříkat :) )

 4. Bičik napsal:

  zase super kapitulace, díl mě zrovna taky dvakrát nenadchnul, ale je to furt The Vampire Diaries, ,,špatná“ epizoda se klidně rovná dobrý v jinym seriálu a tvá teorie je, že ty vraždy má na triku je Ric je dost dobrá, mě teda vůbec nenapadla a teď když o tom tak přemejšlim, neni to vůbec špatnej nápad, jsem původně myslela, že je ovlivněná Meredith, ale tohle je lepší nápad a scénaristi jsou toho schopný :D

 5. Bičik napsal:

  *rekapitulace, už blbnu :D

 6. Heli napsal:

  Ta Tvoje rekapitulace je psaná takovým uklidňujícím stylem, poslední dobou to docela potřebuju, vždy když shlédnu díl a nevím, co si mám uplně myslet. Dnes se nestalo nic tak moc neočekávaného, skrytě vysněné přání nějaké záhady či šoku se nekonalo.Eleny žárlivou scénu jsem čekala nějakou bouřlivější, ale i tak bylo vidět, že ji to rozhodilo, a ještě si vylévala srdíčko u Bonnie, to tak často nedělá. A ještě na Damona žalovala u Ricka:-)))Bála jsem se o Elijaha, co udělají dnes s jeho charakterem, ale jsem spokojená, nepokazili ho, jediný mezi sourozenci pochopil /kromě Finna/, jaká zvěrstva prováděli.Vztah s Elenou má pěkný,žádná romantika,což mi vyhovuje,ale spojení tam je. Jestli ale zas odejde, tak zklamání. Rovněž zklamání nad vztahem Caroline a Klaus, protože se mi strašně líbili spolu, Klaus maximálně roztomilý, jak ji nadháněl, opět jedna z lepších chvilek, ale teď je na ni naštvaný, že ho zradila a to on opravdu nesnáší:-(( Takže nevím,co s nimi dál:-( Vztah Delena už se pokazil minule, teď to Damon ještě vylepšil, když vzal přeměnu Abby na sebe, to bude ve vztazích opravdu dusno, i Bonnie bude naštvaná na Elenu, sice jí nemusím, ale je pravda, že kvůli Eleně zemřeli a trpí mnozí, a dnes to dostala hodně sežrat, jak se s tím asi popere?? Snad si to nebude vylívat na Damonovi. Že to bude on, kdo jednou ustoupí Stefanovi, mi nepřekvapuje, Stefan prostě nějaké věci nedokáže ustát, kdežto Damon si může vyžrat pěkně všechno. A je pravda, že se Stefanem si moc nevyhráli, co mi dává maličkou naději, že s Delenou postupují takhle tragicky, protože by je mohli dát jednou dohromady, ale už si radši nic neplánuju:-( Prostě dnes to tam zase rozehnali a rozbili na střípky poslední, co se dalo, Originals se rozprchli, vztahy se narušili, romantika žádná, no příště bude flashback a pak to snad pomalu začnou slepovat…jedině bratrské pouto Stefan x Damon se vylepšilo, no postup dle plánu:-))) Ale abych taky zhodnotila epizodu nějak celkově, nejsem nějak nadšená poslední dobou, ale je fakt, že dnes asi lepší, než minule. I když ty Rickovi smrti se dost opakují, to už je divný. Na té Tvé teorii něco bude, s Rickem to určitě souvisí a s tou jeho minulostí lovce upírů.

 7. Veruu napsal:

  Super shrnutí ! :) Akorát bych měla protiargument ke tvojí připomínce, že se tam Finn nemá třást zimou. Mě upřímně nepřijde, že by se choval nějak nevhodně na upíra a s tou úmornou zimou to taky nevidím, když jim ani nejde pára od pusy ;)

 8. nes napsal:

  No tak ten Rick mi zrovna nenapad ale musim uznet že můžeš mít pravdu ale taky za tim může stát někdo jinej.Muj první podezřelej byl Carrolin táta ale toho zabyli.Pak mi napadlo že by to mohl udělat někdo z původných ale to my postupně přišlo jako blbost.Můj další podezřelej je Jeremi sice mu upravily vzpomínky a poslali ho k příbuzným ale nikdy nevíš,a nebo vrah bůže bejt někdo z rady k tomu bych se přiklonila spíš protože všechny oběti spojuje Rada Zakladatelů.Toho doktora,Carrolinina tátu,Ricka no a posledný kohobych tipla jestli za tim nestojí je starostka no ale uvidíme.

 9. Veruu napsal:

  Tak mi nějak připadá, že mi tu zmizel koment… No každopádně navážu — jak tam mluvíš o zimě -27 stupňů, tak jsem se docela divila, kdes to vzala, protože co si budeme povídat, Atlanta je položená dost jižně a obecně takovýhle teploty bych hledala nanejvýš v Kanadě nebo na Aljašce..
  No a pak mi to došlo. Určitě narážíš na Ianův tweet mluvící o 27 stupních a umrznutí sebe samého. Tady bych akorát podotkla, že v US se měří teplota ve Farenheitech a 27 F je podle mejch vědomostí jen něco málo pod nulu (našich stupňů Celsia). Takže to s tou zimou tak krizový opravdu nebylo :)

 10. Sweetie napsal:

  Opět pěkné shrnutí dílu. Po tom minulém jsem čekala nějakou bombu, ale nestalo se, ten konec s Rickem mě sice překvapil, ale nevím, co si o tom mám myslet. Je mi divný, že by Meredith jen tak „omylem“ nechala všechny složky o vraždách včetně zbraní v kuchyni. Sice netušila, že Rick skončí u ní, ale minimálně to mohla uklidit mezitím, co ho ošetřovala. Jedině kdyby chtěla, aby to objevil, no nevím. Nejlepší scéna pro mě byla mezi Caroline a Klausem na lavičce a dost mě mrzí, že se jim to trochu pokazilo, i když pořád jim ještě dávám šanci :-D . Eleny mi ani tak líto nebylo, sice Bonnie taky nemusím, ale fakt je, že si chudák holka už vytrpěla kvůli záchranám Eleny dost. Jsem zvědavá za měsíc na pokračování!

 11. cehynda napsal:

  Prvni dil, ve kterem se mi libila Bonnie a dokonce mi ji i bylo lito :-) Jsem zvedava jak se carodejky Bennets vyrovnaji s tim, ze jedna z nich je upirem.

  27F = -3 stupne celsia, takze podle me se Finn spis klepal z celeho toho ritualu – chystal se spachat sebevrazdu a to neni jednoduchy ani pro upira.

  Do konce serie zbyva uz jen par dilu a podle toho, co Julie vsechno naslibovala, ze jeste uvidime, tak by mely byt teda huste nadupany :-D

  Podle urcitych spoileru ohledne Ricka, ti musim Atheo dat za pravdu – bude za tim on- vsechno na nej ukazuje a nejvic Julie.

  Moc dobre shrnuti, mimochodem!!!

 12. Harwey 1366 napsal:

  Velice pěkná rekapitulace, je vidět že i když jsi zarytá fanynka, dokážeš se na to koukat s nadhledem a vytknout to co se ti nelíbí, nebo je blbina. Všímáš si věcí které by mi jinak unikly a tvé teorie mě nutí o tom přemýšlet i z jiného úhlu.

  Doufám že budeš pokračovat a uchováš si svůj styl.

 13. Leeda napsal:

  Ahoj, zase bezvadná rekapitulace :-) moc moc ti to chválím. vždy se u toho pobavím.

  taky si myslím že se z té závislosti na krvi dostal Stefan nějak moc rychle, co se týče Eleny tak si to zaslouží, jen mě mrzí že Damon to u Eleny vzdal tak rychle (bez boje) jen doufám že to ještě zkusí :-)
  Klaus a Caroline opět bezvadní :-) a Bonnie mi je líto :-( třeba to ještě dobře dopadne, když už víme že jde upíra znovu vrátit jako člověka, tak třeba nám Bonnie ještě ukáže kdo je tady čarodějka :-)

  Jinak mám takový nápad pro tebe Althea, jen mě napadlo, že by jsi mohla udělat rekapitulaci 1. a 2. série, když teď je taková dlouhá pauza :-( vím že je to asi náročné, ale jen takové malé shrnutí, nebo popsat nějaké nej scény z různých dílů.

  měj se fajn a ať nám ta pauza rychle uběhne :-)

 14. Althea(Abs) napsal:

  Díky všem za komentáře i za postřehy a nápady :-)
  Leeda: No vidíš, to není špatný nápad s tou rekapitulací sérií. Zamyslím se nad tím, ale nevím jestli to zvládnu (každopádně to bude obludně dlouhý článek :-D ).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich