TVD Nový Příběh – 17.Dotek smrti

Za Damonem se vynořilo další tři postavy.Dělali rozhodné kroky.Čím byli blíž tím lépe jsem dokázala rozeznat jejich tváře.Byla to Caroline …a Stefan…a moje kmotřenka.Damon se probral a vyskočil na nohy.V tu ránu se na ně všechny vrhli ti čtyři muži.Rozeběhla jsem se a utíkala jako o život směrem doprostřed louky, odhodlána učinit to, k čemu jsem byla určena. Dotkla jsem se země.Rozevřela se jako dveře a vystoupl z ni kousek skály.Dýka.Uchopila jsem si pevně do ruky připravena se říznout.Stačila jsem ještě zpozorovat,že dva protivníci jsou již mrtví.Prořízla jsem si dlaň a nechala kapky krve skapávat k zemi. „Meredith!“volal na mě někdo.

Byl to Matt,stál tam a díval se přímo na mě.Usmála bych se,ale přímo přede mnou se skála rozpustila.Zanechala po sobě kus fialově –hnědého kamene.Zamotala se mi hlava a upadla jsem.Viděla jsem samu sebe ležící na zemi.Mé bezvládné tělo.Byla jsem bez těla,mohla jsem pouze přihlížet. Damon ke mně dorazil upíří rychlostí,za ním se hnala má kmotra.Damon mě držel v náručí jako porcelánovou panenku.Moje kmotra se podívala na můj krk,a potom koukla na Damonův. „Ou ne!To neudělala!“vzdychala. „Ten talisman ji měl chránit.Měl ji vrátit život,ale nechtěla riskovat,že by se stalo něco tobě!“ mrkla na Damona. Ten pohotově strhl řetízek a připnul mi ho. „Musí to fungovat.Musí tu být nějaký způsob! „ řval Damon.  „Vím!“ vydechla moje kmotřička.Najednou jsem nevnímala už vůbec nic,byla jsem uzavřená ve svých myšlenkách.Viděla jsem světlo,čím jsem k němu šla blíž tím větší úlevu jsem cítila.Stáli tam mí rodiče,smáli se na mě. Zastavil mě ale jiný hlas,patřil Damonovi. „Meredith! Vrať  se!“.Otočila jsem se,nebyl tam pouze Damon.Byla tam Bonnie,Elena,Caroline,Stefan,Alarick,Jenna,Jeremy i Matt.Zmateně jsem se dívala jak mi obě strany nabízejí otevřenou náruč.Musela jsem se rozhodnout. „Prosím.“ Prosil Damon.V tu chvíli jsem se rozhodla.Usmála jsem se na rodiče,ale potom jsem se rozeběhla k nim.K němu.Směrem k Damonovi.

Prudce jsem zalapala po dechu.Všichni na mě s údivem zírali.Damonovi se v očích zaleskly slzy. „Meredith“ vydechli všichni úlevou. Moje kmotřička ke mně promluvila „Já teď musím jít Meredith.Já jsem tu svou část splnila.Všichni na tebe můžou být pyšní.Víš,co musíš udělat teď!“.Skácela se na tvrdou půdu. „Ne“ vyjekla jsem bolestně. Jenže k ničemu to nebylo.Byla pryč,darovala mi život.Damon mi pomohl na nohy. „Máme ten kámen.“ Oznámila Caroline. Když už jsem si byla jistě,že se udržím sama na nohou,tak jsem si ho vzala. „Hey“ běžela mi Bonnie vstříc. Jakmile jsem se setkaly sem ji pevně objala. „Za chvilku kouzlo přestane působit“ ukázala jsem směrem k Pravovi. „Musím ho zabít!“ prohlásila jsem odhodlaně. „Nejsi dost silná!“ opáčila Bonnie.„Já ne,ale tenhle kámen ano.“zamávala jsem jí kamenem před nosem. „Ale nevíme,co to může způsobit!“ „Máš snad lepší plán?“ Bonnie sklopila zrak na důkaz porážky.

Prave povstal,mohl se znovu hýbat. Přilétl kousek přede mě.Zírali jsem na sebe tváří v tvář. „Ty jsi myslela,že ti klokánci byli mí jediní pomocníci?“ luskl prsty.Rozhlédla jsem se,tak jak to dělá každý, když přechází silnici.Z lesů se vynořili další protivníci. Vytvořili velký kruh s námi uvnitř.Jak se blížili do středu,budovali svými těly neproniknutelnou hráz.Mrkla jsem okem na ostatní.Zvládnete je,vyslala jsem myšlenku.Přikývli!  „Chceš tohle?“ pohrávala jsem si s kamene v ruce. Prave kámen hypnotizoval pohledem. Vztyčil k němu ruku,ale já ho zarazila. „Tak to si budeš muset najít něco jiného jako životní sen!“Naštval se a chtěl zaútočit.Snažila jsem se kámen přimět ke spolupráci,jenže se mi to nepodařilo.To jsem nečekala. Prave mi vyrval kámen z ruky a okamžitě ho spustil na zem.Popálil ho.Dostala jsem strach.Tvářil se naštvaně a současně vítězně.Ďábelsky se na mě usmál,přilétl až ke mně,zaklonil mi hlavu a vysunul tesáky.Nic jiného udělat nestihl,někdo ho ode mě odtrhl.Byl to Damon.Rychle jsem se snažila najít kámen,jakmile jsem ho nahmatala,vyškrábala jsem se na nohy. Sledovala jsem boj,který Damon prohrával.Nevěděla jsem,co dělat! Bála jsem se o Damona,o ostatní.Stále ještě bojovali s  nejspíš silnými upíry. A Damon?Damon stál proti něčem,co nedokáže porazit.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich