3×17 Break On Through-Rekapitulace

Tak a máme tu zase pátek a s ním novou epizodu TVD i mou rekapitulaci! Tento týden jsme měli možnost shlédnout již sedmnáctou epizodu letošní třetí série nesoucí název „Break On Through“ inspirovaný nejspíš podobně, jak bývá v TVD zvykem, již existujícím „populárním dílem“ a to písní od skupiny The Doors. Nicméně to jen tak jako zajímavost na okraj, protože jinak to žádnou roli nehraje a teď už se pojďme vrhnout na samotnou rekapitulaci, ke které budu opět moc ráda, když připojíte i nějaké své vlastní postřehy-komentáře jsou vám plně k dispozici. Ještě jako vždy upozornění na SPOILERY a směle do toho!

Ještě taková maličká poznámka na úvod. Minule někdo v komentářích poznamenal, že jsou rekapitulace moc dlouhé a že by bylo lepší, kdybych je psala stručně a bez vlastních poznámek (což bohužel neumím), takže čtenáře s podobným názorem odkazuji až úplně dolů na poslední odstavec tohoto článku, kde najdete stručné shrnutí děje této epizody, vycházející ze synopse vydané CW. No a vy ostatní, kteří jste zvědaví na detailnější rozbor a mé komentáře, jdeme na něj :-) .

Tak jako vždy, mé celkové hodnocení této epizody: Takže tenhle díl se mi celkem líbil. Sice pro mě nebyl tak skvělý, jako ten minulý ale hezkých sedm z deseti si ode mě rozhodně zaslouží. Žádná stelena, žádná delena (ano, pauza byla třeba!), pár scének se Salvatory, pěkně natočené Jeckyl-Hideovské scény s Rickem (Matt si to evidentně užívá!)… Já jsem prostě spokojená! I něco nového jsme se dozvěděli. Takže u mě dobrý (akorát je mi předem jasné, že fanatičtí deleňáci i steleňáci budou zase protestovat, protože nedostali svou „pravidelnou dávku emocí“, ale to už je v podstatě rutina a nespokojení budou i fandové akčních prvků TVD, na kterých ale seriál nestojí, takže i jejich absence je akceptovatelná)! A kupodivu se zlepšil i střihač a patrně i maskérce od minula vysvětlili, jak zacházet s pudrem, takže já nemám ani nějakou zásadní výtku. Snad někdy maličko předimenzovaná hudba (moc úderná na danou scénu), ale zase jako vždy pěkně vybraná a možná až moc viditelný propad ohledně minulé skvělé epizody (tohle byl takový „emocionální oddych“), ale tak už to v seriálech bývá, že i volnější díly jsou třeba. No, ale teď už konkrétně:

Začínáme scénou, která ukazuje Ricka, Meredith a Elenu v nemocnici, kde se Meredith snaží na CT (či co to je za přístroj) zjistit, zda nemá Rick v mozku nějaké anomálie, což se ale nepotvrdí (taky jak by mohlo, to by byl asi první člověk na světě, co si uhnal nádor mozku nošením nevhodných a nebezpečných šperků!). Alespoň se ale od Mer dozvíme, že začala Ricka ohledně vražd sledovat hned, jak jí řekl o svém resuscitačním prstenu, protože její babička jí kdysi vyprávěla o Samantě a jejím tajemství, a taky to, že mu chce pomoct, proto, že je lékař a že se jí líbí. Ale musím říct, že to, co se během Elenina a Meredithina rozhovoru dělo v tom tunelu kolem zrcátka bylo vážně děsivé (Rick v něm jaksi viděl značně pokřivený obraz sama sebe-poklona Mattovu herectví „jen očima“)! Nicméně ani to ho zcela nepřesvědčilo, že s ním není něco v pořádku (jasně vidět v zrcadle vlastní ksicht s cizím výrazem je známka duševního zdraví!) a Eleně po vyšetření nejdřív tvrdí, že on vraždy nespáchal. Ale nakonec už si tak jistý není a prsten jí radši vrací. Dokonce souhlasí i s „dozorem“, který mají patrně vykonávat Meredith a Damon. Ten ho vyzvedává z nemocnice a při té příležitosti se stihne mírně pohádat s Elenou, která mu vyčítá vysávání nevinné oběti, které předešlý den praktikoval se Stefanem. Damon se jí sice snaží přesvědčit, že pro Stefana je jediná záchrana naučit se kontrolovat svou upíří stránku (což je!), ale moc se mu to nedaří. Dokonce si od ní vyslechne i nepříjemnou poznámku o tom, že on možná není ten pravý, kdo by měl učit Stefana sebekontrole! Dost nespravedlivé od někoho, kdo ho nedávno přesvědčoval, že pokud Stefana něco spasí, bude to bratrské pouto! Kdo ví, možná je vytočená proto, že tentokráte to není ona a její krev, kdo Stefanovi pomáhá a to jí vadí (její mesiášský komplex v akci!). Ikdyž by si děvče  měla uvědomit, že ona mu tenkrát moc nepomohla, když do toho znovu spadl!

Dále se na skok stavíme u Bonnie a Caroline, které se drze nakýblovaly k Abby a Jemiemu do domu a teď se tam starají o Abby (Caroline jí donese celý box krve a vtipně nám odhalí, že patrně i upíři jsou v „jídle“ vybíraví a dávají přednost jisté krevní skupině). Nicméně Abby se zotavuje z přeměny dost pomalu a je ze svého nového  „nemrtvého“ stavu značně zoufalá, protože díky upírství ztratila svůj kontakt s přírodou, který čarodějky mají, což Bonnie demonstruje na jedné z květin na Abbyně zpustlé zahradě (mimochodem, tahle schopnost by se mi hodila, mě totiž chcípne i kaktus!).  Ale hned se zase vracíme zpět do MF, kde Rick se svou eskortou (Mer a Damon, jež opět trousí trefné hlášky) doráží na zahájení rekonstrukce Wickery bridge. To rada s Carol v čele pojala jako událost (jak jinak v MF, že) a jsou zde všichni významní občané včetně Rebecy (jen Klaus se někde fláká!). A sláva měla být ještě větší, protože Rick měl od Carol za úkol donést historický návěsní štít, jenže ten není, protože Rick na něj za a) zapomněl a za b) byl příliš zaměstnán vybíjením rady, takže neměl kdy. Starostka mu velkoryse odpouští (tedy to zapomenutí, vyvražďování rady by asi tak snadno nezkousla) a zatímco tak činní, všimne si Damon v davu známé tváře! A není to nikdo jiný, než Sage (MF je skutečně město zázraků, stačí na někoho pomyslet a do druhého dne se objeví, byť jste ho před tím neviděli sto let!). Samozřejmě jí jde pozdravit a ona nejdřív předstírá, že jen projíždí (Damon má vtipnou poznámku o tom že skrz MF nikdo nikdy jen neprojíždí!), ale následně jim do hovoru vpadne Rebeca a skrze její popichování zjišťujeme, že Sage je tu proto, že se doslechla, že její jediná pravá láska Finn je venku z rakve. Nicméně, teď je tak dokonale venku z rakve, že nikdo neví přesně kde. Ale Sage věří, že jí stále miluje a že se potkají (A Rebecu označí velmi nelichotivě!).

Následuje scéna známá z webclipu, kdy Elena přichází do penzionu vyzvednout si informace o Samantě a naráží zde neplánovaně na Stefana, který jí ale odbývá s tím, že je v pohodě, nic nepotřebuje a neodpustí si upozornění, že se Elena nemá moc snažit, protože s Rickovou situací mnoho nezmůže, což jí pochopitelně naštve a s nepříliš milou poznámkou odchází! A na procházku si vyrazili i Damon a Sage! Damon nechápe, proč zrovna Finn, ale ona je neochvějně přesvědčená, že jen a pouze tenhle zamlklý původní se sebevražednými sklony je její pravá a jediná láska a věří tomu, co si slíbili před 900 lety, než ho Klaus zadýkoval…  Že budou navěky spolu! (Ehm, já jí teda nechci nic říkat, ale myslím si, že je značně naivní, protože Finn zrovna nevypadal, že by si na ní po probuzení vzpomněl a nezajímalo ho nic, než jak co nejdřív zemřít a vzít s sebou celou rodinku! Nevím no, ale takhle se osudově zamilovaná osoba podle mě nechová! Ale uvidíme…). Jenže zbytek původních v lásce rozhodně nemá a je fakt ráda, že Damon s Rebecou (krom sexu) nic nemá. Dokonce mu chce pomoct, zjistit od ní, proč se kolem něj motá a co od něj chce! Má v plánu jí vlézt do hlavy a ani to, že je původní a ona ne, jí zdá se nezastaví! A Damon jí v tom má pomoct! Stejně jako v 3×06 má za úkol Rebece poplést hlavu a musím říct, že se mu to rozhodně daří víc, než u ohníčku s Maršmelouny! Stačí trocha oblbování, jeden dotyk, pár upřených pohledů a má Rebecu tam, kde jí chce mít-zve jí na párty do penzionu! (Ona je chudinka v tomhle tak snadno manipulovatelná!)

A zase jsme na skok u Abby! Tentokrát tu máme scénu Jemieho a Caroline. Jemie se totiž Abby ( a i Caroline) bojí, protože je pro něj upírství nepřirozené, ale Caroline mu za to od plic vynadá (bravo Candice!) a kdyby v té chvíli nevolala Elena a nechtěla Boniinu pomoc s Rickem, nejspíš by mu nadávala i dál! Ale to bysme přišli o další scénu mezi Meredith a Rickem, která následuje. Mer je s Rickem u Eleny doma a snaží se ho bavit a rozptylovat pomocí rozhovoru o jeho mírně násilnické minulosti. Nepřijde jí totiž jako výbušná povaha a on tvrdí, že byl akorát mladej a blbej a že se pak vyrovnal se svou temnou stránkou tím, že se stal lovcem upíru (lepší jak meditace!), a v souvislosti s tím se jí přiznává, že tak nějak „ulovil“ jejího bratrance Logena (který neměl tolik štěstí jako Damon, kterého se ulovit pokusil taky, ale teď se s ním spřátelil), ale ona mu to velkoryse odpouští! No uvidíme, jestli tak „štědrá“ bude i nadále!

Následuje scéna se Stefanem, kterého Damon najde ve sklepě penzionu, jak mu vysává zásoby krve No, furt lepší, než aby někde někomu ukusoval hlavu, že, ale Damon poukazuje na to, že kontrolovat se musí vždy, ať jde o blondýnu nebo pytlík s krví! Pak ale odhalujeme, že Stefan zahání krví stres kvůli Eleně, protože se s Damonem tak trochu chytnou kvůli tomu, co a jak jí Damon ráno řekl. Stefan chce, aby ho příště z rozhovoru s ní vynechal (což půjde dost blbě, když ona se na něj přímo zeptá, jako ráno!) a Damon radši odchází na „párty.“ Přesto docela hezká ukázka toho, že Damon to minule nemyslel jen tak a skutečně se snaží bráchu „vychovávat“.

Zase se stavíme na skok u Abby, ta se ale v téhle scéně vyznamená, protože Jamie je po Carolinině poučení ochoten vyrovnat se s jejím upírstvím a dokonce se jí omlouvá (zatímco předtím okouzlí Bonnie). Ale pak udělá začátečnickou chybu a obejme mladinkou upírku! Ne, to není dobrý nápad a on se to také vzápětí dozví! Skončí s jejími špičáky v hrdle a nebýt Bonnie, která Abby pohotově odrovnala anaurismatem, byl by pěkně v háji! Ale nakonec je v háji jen Abby… S nervama! Dokonce přemýšlí, že odejde , než ublíží Jemiemu nebo Bonnie, ale ta to odmítá a vnutí jí transfuzní sáček. A do toho přichází Caroline a za pomoc  Jemiemu chce malou laskavost… Pro Elenu!

Mezi tím tu ale ještě máme tu slibovanou párty v penzionu! No, spíš zpočátku jízdu ve dvou (klavíristu lomeno dárce krve nepočítám). Nicméně k Damonovi a Sage brzy přibude i Rebeca s uloupenou lahví vína (kterou mimochodem Sage velmi zajímavě otevře a dokáže tak, že upíry miniaturní úlomky skla, které se jistě při urvání hrdla uvolnily, fakt netrápí) a Damon v rámci vyvolání její žárlivosti rozjíždí se Sage další svůj tanec, který vejde do dějin TVD (stejně jako ten s Vicky v první sérii)! A já zde musím říct, že fakt smekám před Ianem (který byl dle slov Julie Plec jediným choreografem), protože asi jen on dokáže vypadat při takovémhle tanečku pekelně sexy a současně člověka svými kreacemi rozesmát! Bod pro něj! No, ale tanec brzy končí (škodá) a následuje konečná fáze svádění Rebecy (ehm, chudák klavírista!), která je však jen krátká a ona Damonovi brzy zcela podlehne (a upřímně, kdo by se jí divil!)!

No, a zatímco Damon si užívá, Rick už pomalu sestavuje závěť. Minimálně nutí Eleně čísla svých účtů a bankovní hesla, aby ona a Jeremy byli v pohodě, kdyby něco (mimochodem, on má někde rodinu?). Do toho, ale přichází hovor od Caroline, která nadšeně oznamuje, že Abby a Bonnie jim pomůžou, jelikož nejspíš našly kouzlo, které Rickovi pomůže (podobně totiž někdy dopadají čarodějky co propadnou černé magii). Avšak Bonnie, která si hovor přebere se i nadále chová k Eleně dost odtažitě a jen jí oznámí, že k tomu potřebuje nějakou Rickovu osobní věc, kterou vlastnil už před tím, než začal nosit prsten. Je to docela smutné, protože mi přijde, že přátelství mezi ní a Elenou bylo vždy jedním ze základních pilířů seriálu (ale ono se to zase zpraví!). Nicméně pomoc pro Ricka je i tak skvělá a potřebná věc a on sám navrhuje, že by to mohl být jeho snubní prsten. Chce pro něj jít, ale Mer ho zarazí a on tak pro něj pošle Elenu.

A v penzionu je již zatím v Damonově ložnici již „po akci“ (Nějak rychle ne? To by mě tedy nevyhovovalo! Ikdyž počkat… S Damonem? Beru zpět, vyhovovala by mi i pětiminutovka!) a Sage má tak díky tomu, že Rebeca sladce spinká, volný přístup do její mysli. Snadno z ní tudíž vytáhne potřebné info a následně ho ve sprše (hezké místo, že by tekoucí voda snižovala riziko, že je Rebeca uslyší, nebo spíš Ian ve sprše zvyšuje sledovanost?) předá i Damonovi a to poněkud netradičním líbacím způsobem .(A já si nemohla pomoct, ale jako takovému polovičními trekkiemu mi to strašně připomnělo vulkánské splynutí myslí! Kdo ví, o čem je řeč, dá mi jistě za pravdu! Netušila jsem, že tohle TVD upíři dovedou! Náznakem sice byla Lexi a její halucinace vtisknuté Stefanovi, ale i tak mě to dostalo!) . Damon se tak dozvídá o novém dubu a jen tak v ručníku (hmm) se vrhne do pátrání po starých záznamech z pily! A je úspěšný a zjišťuje to, co hodně fanoušků tipovalo… Že dřevo bílého dubu bylo použito na stavbu Wickery bridge! Damon je z toho nejdřív nadšený a spokojeně si pálí záznamy o tom, aby se k nim Rebeca, nedej bože, nedostala, ale pak přeci jen narazí na překážku, protože Sage není vraždění jistých původních z pochopitelných důvodů nakloněna! Sice se jí Damon pokouší její lásku k Finnovi rozmlouvat (asi už chlapec zapomněl, kolik lidí mu rozmlouvalo Kath a jak si stejně musel „držku“ nabít sám, než jim dal za pravdu!), ale nakonec jí musí slíbit, že jeho ušetří. Což je pochopitelně blbost, protože jsou furt propojení a ona mu to navíc nežere, což dokáže tím, že než se Damon oblékne, je pryč a jemu dochází, že tohle zvoral (Jo, jo má si dát bacha, koho si pouští do hlavy!)! Pospíchá k Wicker bridge, ale ten už hoří! Zapálila ho Rebeca, kterou Sage patrně varovala a která se Damonovi jen vysměje! Ano další jeho plán se zdá být v troskách a on je z toho pořádně vytočený! A ještě víc ho rozpálí, když se tam objeví i Sage a ukáže se, že už z jeho hlavy ví o tom propojení původních a kvůli Finnovi je ochotná udělat hodně. Za trest jí spraží informací o Finnových sebevražedných sklonech a ještě si, pro něj typicky, neodpustí poznámku o tom, že najde způsob jak původní oddělat a začne právě s Finnem (docela si chlapec troufá, vzhledem k tomu, že Sage je 900 let a mohla by mu urvat hlavu asi s takovou námahou, s jakou si upravuje účes!)

Mezitím tu ale zase máme Elenu. Poslušně  jde do Rickova bytu pro jeho snubák a na koho tam nenarazí? Na Stefana, který jí chce pomoct, ale rovnou jí říká, že má problémy se sebeovládáním. Nicméně ona ho do týmu přibere a on přichází s dost nepříjemnou informací, že dle záznamu o Samantě, která i v blázinci napadala a zabíjela lidi, nemusí mít daná osobě prsten na sobě, ale může v pokročilém stádiu svého „postižení“ již ztrácet sama sebe i bez něj! No a to se přesně stane v dalších minutách, protože Rick se pobírá ze spánku, ale už to není Rick! Minimálně ne ten Rick, kterého známe! Ale o tom nemá nikdo zatím tušení a Elena dál pátrá po jeho prstenu a ve volných chvílích se dohaduje se Stefanem o tom, že to s Rickem nevzdá a že to nechce vzdát ani s ním (což teda ale upřímně řečeno moc nezvládá, chová se dost…no prostě nic moc!). Ale následně nenachází bohužel jen snubák, ale i něco horšího! V zamčeném šupleti, které Stefan „jemně“ otevře se skrývají patrně vlastnoručně pořízené fotky Rickových obětí (celkem morbidní!), a seznam členů rady i s dopisem pro Jeremyho, po kterém Rick (nebo to, čím se někdy stává!), jako po majiteli druhého prstenu, chce, aby v případě potřeby dokončil jeho práci! A Rick vzápětí vyděšené Meredith, kterou překvapí v Gilbertovic kuchyni i vysvětlí, o co v té jeho práci jde! Jak jsem si já i mnoho dalších spekulantů z řad fanoušků myslelo, trestá smrtí „zkorumpované“ a nedůsledné členy rady, kteří nedělají svou práci tak, jak mají a bratříčkují se s upíry, vlkodlaky a hybridy! A Mer se svou vášní pro upíří krev je další na řadě, ale naštěstí se mu jí podaří jen zranit kuchyňským nožem a ona mu během velmi dramatického a  skvěle natočeného i zahraného útěku zdrhne do koupelny (i nůžky na obranu použije, jako ve správném hororu!) a zamkne se tam! Stefan a Elena se naštěstzí brzy vrátí a zatímco Stefan nachází v kuchyni stopy zápasu, Elena se střetne s psycho-Alarickem  a málem to s ní blbě skončí! Stefan ho naštěstí zneškodní a pak přichází moc hezká a důležitá scéna. A to hned z několika důvodů! Za prve, díky Stefanovu upířímu čichu citlivému na krev, nahoře objeví včas hodně „poškozenou“ Meredith. Za druhé, má sice Stefan nejdřív kvůli té její krvi enormní chuť jí sníst, ale ovládne se a vyléčí jí (načeš teda radši zdrhne, ale alespoň si od Eleny vyslouží obdivný pohled).  A za třetí máme v TVD první společnou scénu Paula a Torrey a na to jejich fanoušci už dlouho čekali!

A následuje další pěkná scéna, pro příznivce bromance Damona a Ricka. Damon totiž na Ricka, který se probouzí ze Stefanova omráčení a naštěstí i ze svého „Hideovského“ módu probírá, dohlíží, a se svým typickým „empatickým“ humorem ho informuje, že Bonnie už provedla kouzlo, které by mu (snad, ale upřímně já na to nesázím!) mělo pomoct Hezké na tom všem je, že to dělá s láskou a že dokonce přestane žertovat, když dojde na otázku na Mer. Ti dva jsou spolu fakt skvělí! A hezká je i následná ukázka již zmiňovaného přátelství mezi Bonnie a Elenou, které je zdá se rehabilitováno poté, co Bonnie donese Eleně bylinky, které musí Rick 2x denně pít, aby to jeho temnou stránku udrželo na uzdě,  a ta se jí pokouší omluvit. Opravdu jsem ráda, že to tak dopadlo a Bonnie to snad před mnoha fanoušky, kteří jí nemají moc v lásce, ukáže v lepším světle!

A máme tu závěrečný sled docela dojemných scén, kdy nejdřív zjistíme, že Abby je pěkně nevděčná a sobecká, protože už zase utíká! Najde jí tak Caroline a i když jí přemlouvá, Abby tvrdohlavě odchází. Jen mi tím potvrzuje, že tuhle postavu fakt nemám ráda, protože nesnáším lidi, co pořád utíkají před svým životem a ona přesně taková je a navíc pěkně sobecká, protože jí je fuk, že tím Bonnie ublíží (zase!).  A navíc bez dozoru jako mladá „nestabilní“ upírka útěkem od lidí co jí mohli pomoct dost riskuje! A možná maličko riskuje i Elena, když v následné scéně volá Jeremymu (chtěla ho přeci od MF co nejvíc distancovat, ne?),  ale dá se to pochopit. Má o něj strach, vyptává se ho na Ricka a během rozhovoru, kdy on se zdá být v klidu, tak ona rozhodně není. Po bratrovi se jí stýská a i když je jistě ráda, že má dobrou školu, byt, kamarády a psa, nejradši by ho měla zpět (a dle spoilerů se i dočká)! Dojemné…

No a jsme na úplném konci a končíme no kde jinde, než u Slavatorů! První opravdu hezká bratská scéna v tomto díle a mě tedy dost zahřála u srdce. Nejen tím, že Stefan je konečně alespoň chviličku šťastný a slaví to, že dokázal odolat Meredythině krvi, ale i tím, jak na to reaguje Damon („Když jsi šťastný, já taky“!). No a v neposlední řadě je super i to, že vlastně díky Rickově zapomnětlivosti našel Damon něco, co se jim fakt hodí… Carol vzpomínaný historický návěsní štít Wickery bridge, který není z ničeho jiného, než z bílého dubu! Ha, Mikael se se svým jedním klacíčkem mohl jít schovat! Teď mají Salvatoři desku metr na metr a jsou z toho patřičně nadšení! Já už sice méně, protože nechci, aby mi vybili původní, ale oni to jistě zase nějak vymyslí, aby jim to nevyšlo!

No a to je pro dnešek z epizody vše, takže díky za přečtení a komentujte!!!

Stručná verze rekapitulace: Damon a jeho upíří „učitelka“ Sage se opět setkají na slavnostním ceremoniálu, který zahájí rekonstrukci mostu Wickery Bridge. A přesto, že Damona  důvod jejího návratu překvapí  (jde jí o Finna) současně ho potěší , když mu Sage navrhne značně neobvyklou metodu (sváděcí) na odhalení toho, po čem neúnavně jde Rebeca (vytáhne jí to z hlavy).  Současně sledujeme, jak ( navzdory pomoci Bonnie a Caroline), Abby bojuje s přizpůsobováním se své nové upíří podstatě a jak to nakonec vzdává a prchá a také Stefana a Elenu, kteří se snaží pomoct Rickovi s jeho psycho problémem a zachrání i jeho další oběť-Meredith . Rickovi nakonec nejspíš pomůže Bonnino kouzlo a na závěr zjišťujeme, že Sage sice kvůli Finnovi pomůže Rebece a spolu zdánlivě zlikvidují všechno dostupné dřevo z bílého dubu, ale Damon přeci jen ještě kus objeví a podělí se o tuto skutečnost se Stefanem, který během záchrany Mer udělal další malý krok na své cestě k sebeovládání.5 reakce na 3×17 Break On Through-Rekapitulace

 1. Bičik napsal:

  pravidelná dávka emocí? nebyla to reklama na Velmi křehké vztahy anebo podobnej nekočnej seriál? :D

  a mě se tvoje rekapitulace rozhodně líbí a je mi jedno, že jsou dlouhý, máš dobrý postřehy a hlášky :D

  a co se týče epizody… celkem šla, perfektní zrovna nebyla, ale že byla děsná, rozhodně říct nemůžu a hlavně jsem ráda, že jsme po dlouhý době viděli Jera, i když jen na chvíli

 2. Marry napsal:

  Taky jsem si při pravidelný dávce emocí vzpoměla na VKVčka :D Ale mě se narozdíl od tebe minulý díl moc nelíbil narozdíl od tohodle. V tomhle byla aspoň nějaká akce :) Tvoje rekapitulace je skvělá, zasmála jsem se nejmíň 5x! Stejně pro mě nejhorší epizoda byla v téhle sérii 13tá (Ta jak byl Stefan s Damonem na večeři u Klause) a 14tá aneb “Tvoje láska je ten problém“)

 3. Heli napsal:

  Já jsem s délkou spokojená, jako vždy jsou tam vtipné postřehy a psáno v příjemném „tónu“ :-) Zkusím taky nějak ohodnotit:
  Alaric – skvěle zahráno, už od začátku, když byl v tom CT, i později, krásně vidět přechod na záporáka, dobře se na něj dívá, myslím, že Matt Davis zase zazářil. Sice nevím, zda už je téhle zápletce konec, uvidíme.
  Caroline – ta mi vždy potěší, opět úžasná, její scény vždy díl vylepší.
  Damon – hmmm, jeho hlášky mi dostávají, už jen v tom rozhovoru s Elenou jich pár nasázel a to jeho svádění….těžko odolat!! Tanec mi tedy nevím proč, ale rozesmál:-)
  Sage – nějak moc mi sympatická není, ale nezdála se mi až tak zlá, něco má společného s Damonem, který také dost dlouho čekal na svou láskou a zbytečně, ale 900 let je tedy superdlouho! A řekla bych, že i stejně jako Damon bude zklamaná. Finn je rozhodnutý se nechat obětovat, to ji bude mrzet a nebo ho po rozpojení se sourozenci jeden z nich zabije… Nevím, proč v příštím promu vypadá Sage, že bude řádit (facka Caroline nebo nějaká ta bitka se Stefanem), asi život Finna na prvním místě? Jak se dostala Rebekah do hlavy bylo zvláštní, ale tak dobrá, je taky hodně stará, mazaná a Rebekah spala (i když se divím, že ji to nevzbudilo -a si ten sex s Damonem musel být opravdu něco extra:-))) Sdílení obrazových představ taky zajímavé, Damon jí to vlastně asi umožnil, když přijmul ty její myšlenky a ona se mu tam mezitím prohrábla, aby zjistila jeho úmysly….. manipulativní mrška:-)
  Docela přemýšlím nad tím, jaký byl ten Finn, Sage přeměnil, to už se divím, když nesnášel upíry, byl proti nim, jak někoho jiného mohl proměnit, že nebyl proti tomu….. ??
  Rebekah – hloupá blondýna? Tak by možná mohla vypadat, ale Sage ji má prokouknutou, ten strach ze samoty a touha po lásce asi stíhá víc Originals, než jen Rebekah.
  Elena – já vám nevím, v poslední době mi přijde, že akorát čučí. Minule tedy aspoň projevila svoje emoce před Mattem, za to měla opravdu body, konečně, ale jinak dost často jen civí. Aspoň v té scéně s Damonem byla peprnější, možná jí ještě jeho úlet s Rebekah rozčiluje:-) Ale nějak se nechce smířit s Damonovými metodami, ale jak mohla později vidět, zabírá to, ne ty její, ale Damon pomáhá bráškovi. Snad to Elena nějak uzná. Jejich telefonát s Jeremym se mi moc líbil, další sourozenecká scéna, která byla pěkná.
  Bonnie – ale jo, docela sympatická i v tomto díle, usmířila se s Elenou, bylo to fajn, nedělala tolik ksichtů a asi mi jí i bylo líto, že jí zase máma utekla, mimochodem souhlas, Abby a dojem z ní – hrůza!!
  Stefan – už se začíná zlepšovat, ovládl se a zjevně ho to velmi uspokojilo:-) Zatímco se vyvaloval v křesle, tak Damon objevil další dřevo, tahle scéna mi nadchla, dalo by se říct, že ty nejlepší si nechávají na konec a ta se teda povedla, ty Damonovy výrazy a nadmutá hruď nad jeho objevem – super!!!
  Tahle epizoda se mi asi celkově líbila víc než ta minulá. Určo, našla jsem víc scén, které jsem si ráda přetočila:-))

 4. Kati napsal:

  pekna rekapitulace:)

 5. Leeda napsal:

  jj moc moc povedená rekapitulace jen tak dále :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain