3×18 The Murder of One-Rekapitulace

Týden se s týdnem sešel a my tu máme zase pátek a s ním i novou (v pořadí již 18.) epizodu třetí série TVD, tentokrát s velmi příznačným názvem „The Murder of One“. A já vám, jako už po mnohokrát, přináším rekapitulaci děje tohoto poměrně přelomového dílu a doufám, že se vám bude líbit (Tentokrát jsem jí pojala trochu jinak, než obvykle a místo popisování epizody scénu po scéně jsem se zaměřila, no řekněme na větší dějové celky). Takže všem, kterým nevadí SPOILERY v článku, přeji hezké počtení a opět budu moc ráda, když v komentářích vyjádříte své názory a připomínky. Směle do toho! PS: Stejně jako minule, přináším i zestručněnou verzi celé rekapitulace založenou na synopsi. Naleznete jí na konci celého článku.

Tak, zase na úplný začátek, jak to celé vidím já: Tak dámy a (nepřítomní) pánové, já musím říct, že tahle tolik skloňovaná a dopředu očekávaná epizoda mě osobně teda nějak extra nenadchla. Dala bych jí tak šest z deseti, maximálně občas sedm a to asi hlavně kvůli spoilerům, které nám v podstatě dopředu prozradily či naznačily velkou část děje a také často navnadily na něco, co pak v epizodě vůbec nebylo (patrně to bude příště, takže já to beru, akorát ten první pocit je holt maličko zklamané očekávání). Ale zase faktem je, že celá tahle epizoda skutečně zásadně mění dějovou situaci v seriálu. To dávám všema deseti za pravdu Candice, která ji označila jako „game changer“. Ano, to rozhodně! A nejen to, ale hlavní zvrat v otázce původních, ke kterému došlo, je skutečně velice dobře vymyšlený a já za něj tvůrcům tleskám. A když jsme u toho, myslím, že i v citové rovině ústřední trojice došlo k dost zásadnímu zvratu, který se dle proma naplno projeví příště, což hlavně deleňáky jistě potěší (když už dnes nedostali v podstatě nic, ale zase asi lepší než to, co dostali steleňáci…). Prostě sečteno, podtrženo, je tenhle díl pro další vývoj seriálu vlastně nesmírně důležitý, jen to zpracování mi tentokrát tak docela nesedlo. No, ale teď už konkrétněji:

Takže začínáme celkem vtipně. Elena jde zkontrolovat Ricka, ale Damon, který se k němu tak trochu nastěhoval, jí nechce pustit dovnitř. Totálně jí odzbrojí svým typickým ironickým humorem, a když se mu jí podaří zbavit a díky svému upířímu sluchu si je jist, že je skutečně pryč, může s Rickem a Stefanem nerušeně pokračovat v přerušené činnosti-přetváření jednoho návěstního štítu v hromadu dřevěných kolíků! Mimochodem docela by mě zajímalo jak do toho bytu tak rychle dostali cirkulárku, ale možná to ani nechci vědět, protože kdo ví, jestli ji tam Rick už neměl a to mi vzhledem k jeho sadistickému alter egu na klidu zrovna nepřidává! Nicméně kolíků mají nakonec celou tašku, konkrétně dvanáct (a řádně nabroušených, díky Stefanově rýpání) a hned jak vrátí Damon Rickovi prsten (a se Stefanem mu rozmluví, aby se šel udat) vyrážejí Salvatoři i se „zavazadlem smrti“ na „tajnou“ schůzku MF týmu do přilehlého lesíka. Zde už na ně čekají Caroline s Elenou. Ta Caroline odhaluje, že to Psychoalarick zabil jejího otce a mírní její spravedlivé rozhořčení tím, že jeho problém přirovnává k nedobrovolnému upírství, které potkalo třeba právě i Caroline a ta jí za to nazve „spasitelem ztracených a prokletých“(Což, ale může být Car ráda, že Elena je, protože kdyby taková nebyla, nejspíš by jí nechala Damonem zabít  hned po její první a jediné vraždě!). No, ale do lesa mezitím dorazí i Matt a už tak chybí jen Bonnie, která ale dle přesvědčení všech, někde truchlí nad opětovným útěkem své nevděčné upíří matky. Ostatní však rozhodně nemají důvod truchlit, protože Salvatoři spokojení sami se sebou až na půdu jim předvádějí, co hezkého si vyřezali z bílého dubu a už mají i plán, jak s tím nejlíp naložit. Svědomitě rozdělí role a velice detailně a názorně si se všemi zúčastněnými nacvičí, jak sejmout Rebecu (původní jsou propojení, takže s ní půjdou pod kytičky všichni) a zdá se jim, že jejich triumf už nemůže nic překazit!

To ovšem neznají Klause, protože ten si mezitím udělal zcela nezávisle na těchto jejich plánech (o kterých výjimečně neví) výlet za svým starším bráškou Finnem. Klaus se ho snaží přesvědčit, aby se s ním vrátil do MF a dobrovolně mu poskytl svou krev, která je potřeba na opětovné rozpojení všech původních sourozenců, jenže Finn pochopitelně nemá zájem a dál trvá na tom, že až Ester (jejíž místo pobytu z pochopitelných důvodů nechce prozradit) najde jiný způsob, jak je všechny zabít, znovu se statečně obětuje. A nezabere na něj ani výhrůžka rakví, protože nevěří tomu, že by Klaus obětoval Rebecu, kterou by Finovo probodnutí také uspalo! No ale když něco nejde po dobrém, jde to po zlém, takže za rohem je již připravená Rebeca, která mu zastoupí cestu a Klaus pak s bráškou poškodí nedaleký dům a má ho v hrsti. Odvleče ho zpět to MF, kde však má pro něj připravené velmi příjemné překvápko. Tím překvápkem není nikdo jiný, než Sage, která se Finnovi vrhne kolem krku a je vymalováno. Láska je lepší, než mučení a Klaus si může mnout ruce. Finn na jeho návrh rád přistoupí, když má zpět svou starou lásku (doslova „starou“, 900 let je fakt hodně!). A já musím říct, že mě scéna jejich setkání dojala. Podobně jako v epizodě s duchy setkání Pearl a Anny. Je hezké vidět něco takového.

Méně hezké je již vidět to, čím se hodlá zaměstnat Rebeca. Má totiž pifku na Damona, za to jak jí využil, takže se vplíží do penzionu (už by ho vážně zase měli přepsat na nějakého žijícího a pokud možno pravidelně neumírajícího člověka a zamezit tak tomu, aby z něj byl upíří průchoďák), sejme Ricka a pomocí pořádné kudly (au!) unese Damona. Hezky si ho jako svou novou hračku vezme domů, kde mu zacvakne zápěstí do pastí na medvědy (no dobrá na medvědy asi ne, ale i tak to vypadá hodně bolestivě) a pověsí si ho do salónku. A hračka je to interaktivní, protože nejen že tam visí a vypadá dobře (ano, ne moc chlapů umí vypadat v podobné situaci dobře, Ian ano!), ale Rebeca si s ním může i po svém hrát.  Jako hru první si vybere „Vykrvácení s následkem poklesu hladiny sporýše v těle“ a pak následně má v plánu kratochvíli s názvem „Ovlivním tě, abys ublížil lidem, na kterých ti záleží“  (což Damona dost zaskočí a smaže mu ironický výraz). A Rebeca se rozhodně nechce o svou hračku dělit a půjčovat jí bráškovi, takže Klause, který jí přišel radit, odpálkuje a ten se tak jde dál věnovat rozpojovacímu kouzlu, pro které získal už i čarodějku. No a tou není nikdo jiný, než Bonnie, kterou sice všichni shání, ale nikoho nenapadne, že jí Klaus vyhrožuje zabitím Jeremyho a Abby, takže musí spolupracovat.

Mezitím MF tým začíná mít, nebo spíše zjišťuje, že začíná mít, potíže. Nejdřív Caroline, Matt a Elena spatří na náměstí Finna na procházce se Sage a rozhodnou se, raději rychle jednat a odpravit místo plánované Rebecy jeho, nicméně Stefan do toho odhaluje, co se stalo s Damonem a všechno se komplikuje. Caroline se od nich musí odpojit a jít hlídat (a napájet bylinkami) Ricka, což vede k zajímavé scéně, která je v ději patrně hlavně proto, aby si všichni diváci osvěžili a připomněli fakt, že v MF již není nikdo nevinný.  Ať upír, vlkodlak, dvojnice člověk nebo čarodějka, každý má na rukou něčí krev. A to většinou krev někoho, kdo tam byl pro někoho jiného dost důležitý, tudíž si navzájem musí odpouštět, jinak by nikdy nemohli fungovat! A Caroline tedy Rickovi nakonec odpouští, ikdyž řekla bych, že ani ne tak kvůli jeho omluvě (banální „omlouvám se“ je za zabití otce dost málo, i když sám Rick to evidentně ví), ale hlavně kvůli tomu Elenině připodobnění jeho situace k její. Protože i ona se přestala ovládat a zabila a Rick je na tom vlastně stejně. Ale i když odpuštění je hezká věc, zajímá nás hlavně další vývoj plánu na zabití originů a ukazuje se, že Stefan, který se setká na ulici s Elenou na něm i přes komplikaci v podobě Damonova únosu, trvá. Elena se sice ze všech sil snaží přimět ho, aby první na řadě byl Damon, ale Stefan to odmítá a staví jí do nezáviděníhodné situace. Buď mu pomůže se zabitím Finna, nebo ať si dělá co chce (ale sama samozřejmě nemá šanci Damona ani najít ani zachránit). Tohle Stefanovo chování je docela… No, nechci říct hnusné, ale moc hezké taky není! Fajn beru to tak, že když se jim podaří zabít Finna, zabijí vlastně všechny a Damon bude tam někde, kde je, v bezpečí, dokud ho nenajdou. Ale stejně mi přijde, že Stefanovi v jeho pomatené mysli na okamžik zase převládla touha po pomstě, nad bratrskou láskou a to je po tom, co pro něj Damona dělá a co mu řekl v předminulé epizodě docela…Ošklivé! A podle mě má pravdu Elena, že Damon by kvůli Stefanovi všechno stopnul Sice by u toho děsně nadával, možná by po záchraně Stefana i pořádně zmlátil za to, že jim svou neopatrností pozdržel perfektní plán, ale zachránil by ho! Elena má v tomhle prostě recht. To co bychom měli udělat, není vždycky to, co chceme. Ale Stefan je bohužel už zase ve svém módu „Zabij Klause! Hned!“  a prosazuje si svou.

Během toho všeho si Damon dál „užívá“ jako objekt Rebečiných zvrácených her a přichází scéna, kterou budou deleňáci nesnášet asi podobně jako líbací scénu v 1×22! Z počátku totiž vše vypadá doslova růžově. Damon se probírá v řetězech a v sále s ním se objevuje Elena. Pomáhá mu z nich ven a pokouší se ho dostat do bezpečí, jenže Damon to nezvládá, takže mu musí dát napít vlastní krve. Krásné a romantické, nicméně… Fejk! Vzápětí se totiž ukazuje, že tohle všechno se děje jen v Damonově hlavě a že je to nový způsob Rebečina promyšleného mučení! Bohužel je chudák stále v řetězech a za své mírně drzé řeči si brzy vyslouží i další agresivní bodnutí (aú). Jeho křik sice na okamžik vyruší z práce Bonnie, která vedle s Klausem připravuje kouzlo, ale bohužel stále nemá na výběr a musí ho provést. A znovu se ukazuje, že Bonnie, i když bez síly stovky čarodějek, je skutečně mocná, protože se jí to daří a její „magická odstředivka“ bez problémů oddělí krevní vzorky všech původních, které jí Klaus dal. A bohužel to udělá včas!

Kdyby to totiž udělal o pár minut později, mohlo být po všem. Zatímco se Bonnie snaží, totiž v grillu běží plán „Zabte Finna“. Ten si vyšel se Sage na tequillu a velmi rychle, zdá se, zapomněl na své sebevražedné sklony. Nadšeně si s ní povídá, seznamuje se s upírem Troyem, kterého si ona přeměnila jako zálohu, společně pijí… No prostě partnerská idylka. Akorát, že Stefan s Mattovou pomocí propašuje do jejich další rundy sporýš, čímž je vyláká ven a je vymalováno! On sám sice trestuhodně zklame a nechá se Sage odzbrojit, ale jelikož Elenu překecal, aby mu pomohla (co měla dělat, že) kryje mu jeho expřítelkyně spolu se svým expřítelem Mattem, záda.  Finna tedy ona sejme kuší, no a Matt ho dodělá! Ano, dámy a pánové prvního origina sejmul z MF týmu právě náš „outsider“! Bravo Matte! Fakt mu to potěšení přeju! Finn totiž skutečně umírá (má to stejně jako Mikael i s kremací) a Sage je z toho po právu zdrcená. Ale jak už bylo řečeno, Bonnie stihla originy rozpojit, takže bye, bye skvělý pláne! Alespoň, že jí za to Klaus skutečně propouští. A dokonce jí nabídne i to, že může pomoct Damonovi, kterého při odchodu spatří v jedné z místností, ale ona odmítá. A já vím, že za tohle jí bude hodně diváků proklínat, ale já ani ne. Za prve ona byla ze všeho hodně mimo (a já se jí nedivím!) a za druhé bohužel nemohla vědět, zda to Klaus myslí vážně. Kdo ví, jak by psychopat jako on zareagoval, takže to podle mě udělala dobře. Co nejdřív vypadla a Damonovi na pomoc zavolala posily. No a pak se venku psychicky zhroutila, za což se jí asi zase bude hodně lidí posmívat, ale ona si holt uvědomila, jak jako čarodějka uvízla mezi všemi těmi nadpřirozenými hrůzami v MF a ruply jí nervy. A mě jí bylo vážně líto…

Ale Bonniin telefonát Eleně totálně zkalil její i Stefanovu radost nad zabitím Klause, protože žádné zabití se nekonalo! Bohužel…  A Stefan se nám zase projevuje jako zaslepený blbec, protože absolutně ignoruje Eleniny dobře míněné rady, že teď potřebují na zabití Klause a hlavně na zachránění Damona lepší plán a chce vše řešit po svém. A přesto, že někdo možná bude Eleně vyčítat, že místo toho, aby Damona zachraňovala, chce přemýšlet, má naše milá dvojnice pravdu! Když tam Stefan jen tak napochoduje s kolíkem, ničemu nepomůže a zemřou oba! Ale Stefík jí neposlouchá, práskne dveřmi a vyráží na svou svatou misi. Elena je z toho dost špatná Caroline k tomu poznamená, že jí chybí „správňácký“ Stefan, nicméně „nesprávňácký“ Stefan se vzápětí vrací ve velkém stylu! Doslova a do písmene vyráží dveře, jak spěchá, ale ukáže se, že ne tak docela dobrovolně. Prohodila ho jimi totiž vzteklá Sage, která i se svým „záložním“ upírem přišla pomstít smrt své lásky (to to jako nečekali?). Odhazuje Caroline a docela dává Stefanovi „na prdel“, ale pak dojde k jednomu z nejdůležitějších zvratů celé epizody a i celé série (a možná do budoucna i seriálu)! Sage totiž náhle začne vykašlávat krev, zhroutí se v křečích na zem, kam jí s podobnými symptomy následuje i jí přeměněný kámoš Troy a během několika málo vteřin oba umírají (Tady bych jen podotkla, že jsem ráda, že Sage zemřela, a to ne proto, že bych jí neměla ráda, spíš naopak. Přišla o Finna a to by byl pro ní stejně konec. Třeba jsou teď někde spolu…)! No, všichni přítomní na to čučí jak tele na nový vrata a dohadují se, co to způsobilo (Carolinin názor, že zármutek nad Finnovou smrtí je dojemný, ikdyž naivní), ale Stefan to vzápětí odhaluje. Jde o upíří pokrevní linii! Finn, byl vlastně upířím „otcem“ Sage a tím pádem i Troye. Všichni pocházeli „od něj“ a tím, že on zemřel a část Esteřina kouzla obsažená v jeho krvi tak vyprchala (nebo jak to říct), zemřeli i ti, které stvořil. V tomto případě tedy pouze Sage, ale bohužel pak i ti, co stvořila ona, což jak sama před tím řekla, budu jistě stovky! Bum bác! Zvrat jako prase! Když zemře původní, zemřou úplně všichni upíři, kteří s ním mají krevní pouto (což se u Mikaela nedalo zjistit, ten ze zásady nikdy nikoho nepřeměnil).  A to podstatně mění situaci! Zabitím původních vyhladí celý upíří druh a tím pádem bohužel i naše MF upíry na kterých nám všem záleží, což dokazuje genialitu Esteřina plánu (nešlo jí jen o mstu ale fakt o nápravu nerovnováhy).  Ikdyž samozřejmě nevíme, jak to přesně s MF upíry je. Elena a Caroline se o tom o něco později baví. A dojdou k tomu, že sice ví, že Caroline (a mimochodem i Abby) pochází od, Damona a on a Stefan zase od Kath, kterou stvořila Rose, ale kdo stvořil Rose, to už netuší. Klidně tak mohou být od Klause, ale taky nemusí (Rose se motala i kolem Elijaha!) Nicméně to ale nic nemění na tom, co dojde Caroline, že i kdyby třeba přímo oni od Klause nebyli, někdo, koho znají (a ona náhodou miluje) od něj pochází! Tyler! Což vidím jako další komplikaci a změnu situace…

Ale mezitím s prvotní změnou situace přichází i změna Stefanovy strategie (Díky bohu! Ikdyž je prostě od něj dost… ošklivé, že je ochotný sjednávat dohody na záchranu bratra, až když jim je „předmět dohody“ na nic!). Přichází totiž do Klausova sídla vyměnit tašku s kolíky za Damona! A překvapenému Klausovi a Rebece oznamuje, že jejich bratr Finn je po smrti, ale že jim dá všech osm (bacha, divné číslo, co?) kolíků když nechají Damona jít. Ten s tím sice nesouhlasí, ale to je Stefanovi šuma fuk. Jenže nezdá se to ani Klausovi a tak znovu ukazuje svou hnusnou manipulativní tvář! Jelikož Damon již dostatečně vykrvácel, hladina sporýše v těle mu klesla tak, že už ho původní můžou ovlivnit. A toho Klaus nyní hodlá využít. Nejdřív si velmi odporně vyzkouší, zda to půjde tím,  že nařídí Damonovi, aby „Šel domů“, přesto, že má zápěstí stále připoutaná. Ten bohužel není tak silný jako v první polovině série Stefan (a po celodenním mučení by nebyl ani on!) a nedokáže ovlivnění vzdorovat. Velmi bolestivě se pokouší z řetězů dostat (brrr, to už nikdy znova nemusím vidět!) a kdyby ho Klaus včas nezarazil, dopadlo by to asi dost ošklivě. Ale ten má ověřeno, takže již značně zdrceného Damona (který ale je zoufalý spíše proto, že se nemůže bránit Klausově vůli, než že je zakrvácený a zmučený od hlavy k patě) začne vyslýchat. Brzy zjistí, že pravý počet kolíků (bez toho, co trčí z Finnovi ohořelé mrtvoly) je 11 a vzápětí vyprovokuje Stefana i k útoku, protože se mu se svým zvráceným smyslem pro realitu snaží namluvit, že je pořád jeho přítel a že mu vlastně prokazuje službu tím, že mu dává někoho koho může nenávidět a tím ho formuje! Je to dost nechutné a znechucená je z toho i Rebeca, která to celé utíná, propouští Damona a jediné co chce, jsou všechny kolíky, na což přistupuje i Klaus a nechává Salvatory jít. Nicméně si svým chováním u Rebecy moc nešplhnul a když pak ještě řekne, že je lepší, že je Finn mrtvý, dost se jí to dotkne.  Vyčte mu, jeho chování a on jí oznámí, že hned jak bude mít kolíky, sebere Elenu, zmizí z MF a někde jinde si vytvoří novou hybridní rodinu.

A máme tu závěr epizody a s ním i stelena scénu, která se ale steleňákům nebude líbit (ikdyž něco z ní se jim líbit možná bude) a nebude se líbit ani deleňákům (ikdyž zase i pro ně v ní něco málo je). Ona je prostě celá taková hrozně rozporuplná! Ne špatná to vůbec ne, spíš naopak, ale bohužel až moc reálná. Bez servítek ukazuje, že TVD není pohádkou pro děti, kde láska všechno překoná a to bude možná pro zatvrzelé fanoušky obou párů (delena i stelena) studená sprcha. Ono totiž není vůbec tak jednoduché, jak by to někteří chtěli mít. Není a nikdy to nebude tak, že se Elena vrátí ke Stefanovi a všechno bude jako dřív, nebo že ho přestane ze dne na den milovat a vrhne se do náruče Damonovi! Takhle to prostě v životě nechodí a přesto, že TVD je seriál o nadpřirozenu, z reálného života si toho někdy bere na podobný typ pořadu až překvapivě moc. Takže abych nezdržovala, jde v této scéně o to, že Stefan si (konečně!) uvědomí díky Klausovým řečem, jaký byl idiot! Kvůli nenávisti ztratil skoro úplně všechno, včetně Eleny (kterou svým chováním vlastně popostrčil k Damonovi, což si uvědomuje!) a ono to bohužel asi nepůjde jen tak zpravit. Zcela otevřeně přiznává, že Elenu pořád miluje a vždycky bude a ona mu svou lásku taktéž potvrzuje, ale to bohužel zas tak moc neznamená. Ano, milují se pořád, ale jestli teď steleňáci čekali, že si padnou do náručí, políbí se a bude vymalováno, tak bohužel… Ani slovo nepadlo o tom, že by to dali znovu dohromady a naopak pro deleňáky (kterým už se otvíraly kudly v kapsách) padlo něco zcela jiného. Stefan totiž Eleně oznámil (ne opravdu se jí na to neptal, prostě jí informoval o jejích vlastních pocitech), že miluje Damona a ona mu to nebyla schopná do očí popřít, protože by to byla lež! Ona ho opravdu miluje a už to vidí úplně všichni (asi kromě nich dvou) a to celou situaci ještě víc komplikuje! Takže sečteno podtrženo tu máme konečně dívku, která miluje dva muže, z nichž oba milují ji a ke všemu se ještě bratrskou láskou milují navzájem. A jestli i po tomhle bude někdo z fanoušků tvrdit, že se má Elena dát dohromady s jedním z nich a druhého odkopnout, bude to docela smutné, protože tím akorát dokáže, že tenhle seriál asi od základů nepochopil…

Ale to už ať si přebere každý sám, protože nás čeká ještě úplně poslední scéna, která zase klasicky zamíchá hodně budoucím dějem. Uzdravený Damon přichází za Rickem do bytu a chce po něm kolík, který měl za úkol schovat. Tem mu ho samozřejmě jde dát, ale ouha! Kolík v knihovně, kam ho schoval, není a ikdyž jí celou vyhází, nenajdou po něm ani třísku! Rick je z toho v šoku, protože o téhle skrýši věděl jen on, ale brzy mu dojde, jak se věci mají. Ano věděl o ní jen on sám, ale to bohužel neznamená, že to věděla jen jedna osoba! On má totiž v hlavě ty osoby dvě a Bonniino kouzlo ani bylinky evidentně nezabírají (nebo alespoň ne tak moc, jak by měly)! Toho kolíku se totiž zmocnilo jeho psycho já a někam ho ukrylo a to je průšvih hned za dvou důvodů. Za prve proto, že ho nemůžou dát Klausovi a Rebece, kteří na něj čekají a za druhé, že dřevo, které může vyhladit celou linii upírů v rukou šílence je teda vážně katastrofa! No, bude to ještě zajímavé!

No a to je konečně vše! Děkuji všem za přečtení a u příští epizody na shledanou. Bohužel však ne za týden! CW totiž opět vyhlásilo otravnou a nervy drásající pauzu a příští a bohužel i přespříští týden se nové epizody TVD nedočkáme.  Útěchou nám všem budiž to, že tuto sérii již půjde téměř jistě o pauzu poslední. Následující epizody (3×19-3×22) by už měly běžet v celku !

Stručná verze rekapitulace: Damon a Stefan mají nový plán na odpravení Klause a tím jsou zbraně vyrobené z dřeva bílého dubu (z návěstního štítu Wickery Bridge). Brzy do něj zasvětí i  ostatní, avšak  Bonnie které Klaus vyhrožuje ublížením Jeremymu a Abby, pro něj musí provést kouzlo, které původní znovu rozpojí. Pomůže jí v tom Finnova krev (toho Klaus a Rebeca dotlačí ke spolupráci prostřednictvím Sage).  Rebeca je k tomu všemu zaujatá únosem a mučením Damona ( mstí, se mu za zneužití) a celá epizoda vrcholí zjištěním, že zabití origina (ozkoušeno na Finnovi) zabije i všechny upíry, kteří jsou s ním pokrevně spříznění! Salvatoři tak nemohou zabití Klause riskovat (neví zda nepochází od  něj) a většinu kolíků tak Stefan vymění za Damonovo propuštění. Nakonec se dozvíme, že Stefan Elenu stále miluje a ona jeho, ale on už pochopil, že miluje i Damona a ona mu to nepopírá. Na úplný závěr pak zjistíme, že poslední kolík kamsi zašantročilo Rickovo psycho já, což je dost velký problém.10 reakce na 3×18 The Murder of One-Rekapitulace

 1. Bičik napsal:

  já si začnu psát čárky kolikrát se při tvym shrnutí natlemim, zas jsem se tady válela při tvejch hláškách smíchy, obzvlášť Ricovo psycho se mi líbilo :D

  a jsem celkem zvědavá, kdo Rose proměnil, jen doufám, že ne Klaus nebo Rebekah, stačí, že Klaus má za ,,synáčka“ Tylera a Rebekah mi poslední dobou leze na nervy, za což nemůže jen to Damonovo mučení, nevim… možná je to tim, že Beka je tam teďka skoro každej díl a nejspíš i častějc než jistý hlavní postavy :-(

 2. Lucka napsal:

  Úžasná rekapitulace, skvělej díl, už se teším na další:))

 3. Týna napsal:

  krásná rekapitulace a super díl :) i když se závěrem opravdu nejsem spokojená :( já bejt na jejich místě tak ty kolíky napůlím a nechám si jedenáct a odevzdám jedenáct :) mám trochu strach že s Rickem je to v čudu :( Stefan po Eleně zřejmě dost chtěl aby řekla: jo tak Damon je mi ukradenej :) po dnešku se mi Stef trochu zprotivil – bratrské pouto alá Damon system ho jaksi neláká co?

 4. Heli napsal:

  Opět jsem si ráda početla:-) Nejvíc mi rozesmála „stará“ známá Sage, ano, ona byla opravdu dost stará:-))) Scéna Damona a Eleny hned na začátku byla vtipná, vůbec jsem nečekala, že až se zavřou dveře, tak tam uvidím tu cirkulárku:-) Taky se mi líbil plán na zabití Finna, nejdřív jsem si i myslela, že Stefan ten kolík upustil schválně tam ze schodů, aby pro něj Finn doběhl, protože jak se jen otevřely dveře, obyčejní smrtelníci zlikvidovali nejstaršího upíra a zase se dveře zabouchly…. super akce:-) Souhlas, že Damon byl při mučení fakt sexy, akorát jak se pak snažil vyrvat z těch pout, tak to jsem se nemohla dívat, to já nemusím, au au. Stefanovo chování se mi dlouhodobě moc nelíbí, nevím, on vždycky dokáže říct něco, co zní nesympaticky a nebo sobecky. I když musím uznat, že zabít nejdřív Originals a pak si pro Damona jednoduše jen dojít byl logicky nejlepší plán. Jen jsem z něj nějak cítila takovou výčitku, že se Elena stará o Damona. Tak jako minule Damon říkal Eleně – to už se zase budeme bavit o Stefanovi? Prostě nějaká ta ublíženost tam je (bolí to, já vím). Tak teď už je vyjasněné, že „bílý velký slon je v místnosti“ alias Elena miluje Damona a souhlasím, konečně posun! Stefan si to dává za vinu, že ji tam postrčil, ale já myslím, že Elena chovala nějaké city k Damonovi už dřív a nebo to působila chemie Nian? Mně tedy přišlo od prvního okamžiku, že na něj tak koukala………… no můj osobní názor, něco tam bylo už dřív. Stefan se choval nenávistně, to ano, ale ona jeho náhle odkrytá minulost rippera taky musela Elenu překvapit, i když o tom nemluví. Teda mě by to překvapilo.
  Klaus se mi líbil, stejně mi často přijde takový roztomilý a jak si vykračuje, třeba s tím Finnem – Finn měl takovou ráznou chůzi a Klaus jak za ním cupital:-) Ale líbil se mi asi nejvíc, když si myslel, že má zpátky matku, svou rodinu, byl v pohodě a mohl si flirtovat s Caroline, teď je zase bez rodiny a v ohrožení a to jeho psychice nedělá vůbec dobře :-( Od Sage jsem možná čekala, že k sobě poběží s Finnem trošku i rychleji, když to byla taková láska, byli spíš kamarádští, no ale na jejich příběh nebylo moc času, byl vedlejší, ale stejně mi jí líto bylo, tak dlouho čekala a měla ho jen chviličku.
  GAME CHANGER je výborně vymyšlený, sice jsem neměla překvápko, když na to Mikeš přišla :-) To je neštěstí pro autory, když jim fanoušci ty jejich zvraty uhádnou :-) )) Ale opravdu dobré, možnost, jak nechat Originals zatím naživu:-) I když si představuju, jak upír někde padne na ulici (když zabili Finna např.) a jak na něj nezasvěcení koukají, pitvají ho….. v MF by ho zakopali za autobazarem, ale jinde? :-) ) Pokud Salvatore brothers nejsou v pokrevní linii Klause, tak bezva, ale co ten Tyler, jak říkáš, jen napůl vlkodlak, snad by byla nějaká šance. Ono pořád Originals vznikli z krve dvojnice, takže možná nějak přes Elenu…… Tak jsem toho napsala zase hodně, určitě jsem ještě na něco zapomněla, ale už bude stačit:-)

  Na proma a řečičky v rozhovorech už si musím dát větší pozor, prostě se snaží nalákat a pak houby s octem:-( I když mi to nedá, když vidím to příští promo……… ty představy, copak asi ten Damon s Elenou na pokoji…. :-) )))))

 5. Heli napsal:

  Ha, už vím, ještě jsem chtěla napsat k Bonnie, není moc oblíbená, taky ji nemusím, ale bylo mi jí vážně líto taky, nějak má poslední dobou smůlu a co mohla s tím Damonem dělat? Na Klause by nestačila a ona opravdu upíry nemá přirozeně v lásce, spíš je jen toleruje a to s Damonem a její matkou je ještě dost čerstvé. Možná to tak může být zklamání pro Bamoňáky (sice nechápu, tenhle pár nemá reálnou šanci, no tímhle jim to ještě víc zazdili:-) Mně to teda neva :-)

 6. Mikeš napsal:

  Tak já si příště raději nechám teorie pro sebe :-D No jo, ale to pak nebudu moct říkat „já to říkala“….. :-D
  Rekapitulace se tentokrát obzvláště vydařila, je to jedna perla za druhou, vtipné, svěží…. a TVD evidentně milující :-)
  Mně osobně chvíli trvalo vydýchat fakt, že jsem opravdu čekala od těch citových scén něco jiného (moje blbost věřit promu a spoilerům), ale jak se mi to povedlo, tak jsem spokojená. Posun v trojúhelníku nakonec nějaký nastal, Stefan se konečně trošku odkopal a nechal nás nakouknout do své hlavy (už mi bylo záhadou, co si vlastně myslí), Elena mu nedokázala do očí lhát…… no jo, mravenčí krůčky, ale aspoň něco. A ta fejk delena scéna? Vzal čert, že nebyla reálná, já si ji i tak užila! Přesně takhle jsem si to představovala :-)

 7. Léňa napsal:

  Takže… :) Opravdu to byla epizoda, která toho hodně změnila. No jo, trojúhelník Stefan-Elena-Damon je čím dál tím zamotanější. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet… :) Já se Bonnii ani nedivím, už toho na ni bylo dost. Ale jak to minulý díl vypadalo nadějně se zabíjením původních, tak tahle epizoda to opravdu zazdila! Opravdu mě dostala scéna, kdy řezají kolíky u Alarica v bytě!:) Jak píšeš, raději ani nechci vědět, jak se tam dostala. Taky mi to v průběhu epizody vrtalo hlavou. Rickovo alter ego – zase se projevilo. Hned jak nemohl najít kolík, tak mi bylo jasné, že jen tak nezmizel. A musela jsem se smát Damonovu výrazu. :) Ale pak jsem si uvědomila, že nevím, jak se z toho chudák Rick dostane. Jeho postavu mám ráda, takže bych nechtěla, aby se mu něco stalo.(Proč jen ty bylinky od Bonnie nefungují?):/ No, takže teď už se budu vážně zase celých 20 dnů těšit, co nás bude asi čekat v příští epizodě. A tak jsem si uvědomila, že už bude v podstatě za chvíli konec série. Nepřijde vám, že to nějak rychle uteklo? :/ :)

 8. Mak napsal:

  Skvělá rekapitulace :D a také by mě zajímalo, kdo proměnil Rose. A s tím kolíkem – Damon má ovlivnit Ricka, aby to to jeho druhé já vystoupilo a pak to ovlivnit, aby to vyklopilo, kam to schoval.

 9. Amitiel napsal:

  Zajímavý díl, jen mě mrzí, že ta věc s tema kolíkama byla taková krátká. Už zase nemají skoro žádné. Ted se to ještě víc zamotalo,když s každým původním zemře celá jeho pokrevní linie. Opravdu jsem zvědavá jak to všechno dopadne. Líbil se mi i rozhovor mezi Elenou a Stefanem na konci, konečně žádná přetvářka a řekli si to na rovinu. Už se jen těším na Eleninu odpověd Damonovi, jak jsme mohli vidět již v traileru k další epizodě.

 10. Marry napsal:

  Mě se ten díl líbil, posledních 5 dílů bylo strašných a možná je to i tím že jsem Deleňačka ale jako proti Stefanovi nic nemám, jenom že se tam v trojuhelníku nic nedělo. Jediný co mě posledních 5 dílů udržovalo při koukání je Klaroline. Ted‘ už se konečně něco děje, Rose mám strašně ráda a očekávala jsem její příchod už 5 epizod nazpátek :) Vím že měla slabost pro Damona a to mám na ní ráda -nesoudí lidi a je taková hodná prostě. Jakmile jsem ale viděla jak umírá Sage tak mi to docvaklo, už jsem jen čekala kdy začně kašlat i to její pokrevní “dítě“. A když chtěla Esther zabíjet originály tak jsem měla chut‘ jí zakroutit krkem že nám chce zabít Salvatory a mou nejoblíbenější ženskou postavu Caroline, tak mi ňák došlo že když chce vytvořit rovnováhu tak bude muset zabít všechny upíry ne jen její děti nebo ne? A ted‘ se na další epizodu těším jako malý děcko. Bude tam Jeremy, Rose, Delena atd.
  A v dalších epizodách bude dokonce i Jenna! No prostě si schovávaj všechno nejlepší nakonec :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Na světě je zavedeno, že spousta hloupých si hraje na chytré. Z chytrých, kterých je na světě nedostatek, jen ti nejchytřejší si hrají na hloupé.“ Jan Werich