3×19 Heart of Darknes-Rekapitulace

Zdravím všechny fanoušky TVD a už jsem zase tady s novou rekapitulací! Ano, je to tak, poslední (přesto, ale nesnesitelně dlouhá!) pauza ve vysílání je za námi a my tu máme v pořadí již devatenáctou epizodu třetí série s názvem „Heart of Darkness“. Jedná se o epizodu velmi očekávanou, diskutovanou a spoilerovanou a já můžu předem říct, že ne jen tak pro nic za nic. Ale víc tady samozřejmě prozrazovat nebudu, takže kdo už viděl, nebo se nechce nechat překvapit, dočte se více dál v rekapitulaci, která bude  opět obsahovat SPOILERY. Jinak doufám, že se v komentářích zase vyjádříte jak k rekapitulaci, tak k epizodě samotné a doplníte nějaké své postřehy a připomínky, za které vám budu velmi vděčná. Na závěr bych jen připomněla, že stejně jako minule a předminule, naleznete na konci celého článku zestručněnou rekapitulaci založenou na synopsi (to pro ty, co zajímá jen děj a ne moje „omáčka“). A teď už směle do toho a přeji všem pěkné počtení! PS: Minule se mi nový způsob psaní rekapitulace (nikoli scénu po scéně, ale větší dějové celky) docela osvědčil, takže v něm budu tak nějak pokračovat i tentokrát.

Jako vždy nejdříve mé subjektivní hodnocení: Ještě než budu dávat body, tak mám jednu takovou malou výtku, nebo možná to ani není výtka, ale prostě můj osobní dojem… Přišlo mi to hrozně… rychlé! Nacpali toho do jedné epizody příšerně moc a ne, že by nějaké scény nebyly dokončené, to zas ne (skoro). Ale přišlo mi, že jedou nepřirozeně rychle. Snad i ti herci mluvili rychleji než jindy! Ale to jen tak na okraj, protože jinak se mi epizoda celkově hodně líbila! Sice jsem očekávala něco trochu jiného (zvlášť v delena oblasti), ale tohle mi přišlo ještě lepší, nebo možná logičtější, než to, co jsem si myslela, že uvidíme. Takže za mě minimálně 9 z 10ti! Dostali jsme hodně silných scén, hodně úžasných hereckých výkonů, nějaké ty zvraty, dva dlouho očekávané návraty a k tomu pokrok v delena vztahu… Co chtít víc, těsně před finále? Mě osobně tedy nic nenapadá… Ale teď už konkrétně:

Začínáme scénou známou z jednoho z prewiev, ve které Elena přichází za Rickem, který byl provizorně ubytován v hojně užívaném Salvatorském sklepě. A jelikož v něm bude patrně ještě hodně dlouho (dokud se někomu nějak nepodaří z jeho psychopatického alter ega dostat, kam schovalo kolík, který Klaus poměrně akutně shání), přináší mu jeho hodná, vyvdaná dcerka nějaké věci, které by mohl potřebovat (včetně knihy o Jekyllu a Hydovi, kterou jí v záchvatu svého typického humoru, podstrčil Damon). Při té příležitosti spolu s Rickem prohodí krátkou řeč na téma „Elena jede do Denveru kromě jiného také proto, aby zjistila, jak je to s jejími city k Damonovi“ a Elena odchází. Rick ale v podzemí dlouho sám nezůstane, přichází za ním totiž Stefan, který se předtím ještě velmi stručně rozloučí s Elenou (scéna z dalšího prewiev) a Damona stihne přesvědčit, že on z Ricka (respektive z jeho alter ega, které musí nějak přivolat) polohu kolíku zcela jistě dostane. A jde na to skutečně šikovně. Na začátek přinese (na Damonovu radu) Rickovi lahev jeho oblíbeného burbonu, jelikož alkohol prý uvolňuje démony a u Ricka toto platí dvojnásob, jenže společné popíjení bohužel nikam nevede. Maximálně k pokecu, o metodách jakými je ochoten Stefan z Ricka dolovat onu klíčovou informaci. A díky tomu, že se Rick diví, proč tu s ním vlastně zůstal zrovna Stefan se také dozvíme proč Stefan podporuje Elenin výlet s Damonem. Podle něj ho totiž Elena potřebuje. Musí si ujasnit, co cítí, protože jestli chová city k někomu jinému, než k němu tak to, jak moc se pro ni změnil a bojoval sám se sebou, dělal dle svého mínění zbytečně (možná by mu pro příště neuškodilo, dělat to raději pro sebe, než pro jiné!).

Mezitím si na okamžik odskočíme na MF střední, kde Caroline vpadne přímo do příprav další tématické tancovačky, která měla být ve stylu let sedmdesátých, ale jelikož její přípravy vzala do rukou Rebeca, přetransformovala se v léta dvacátá! Caroline je proto naštvaná (velmi roztomile) na ni i na chudáka Matta, který Rebece v přípravách pomáhá a velmi hezky se s nimi oběma dohaduje. Nakonec ukřivděně odejde, ale v okamžiku, kdy se ona a Matt sejdou na parkovišti (daleko od citlivých uší originální upírky) ukáže se, že to bylo všechno jen nahrané a že Matt Rebecu rozptyluje záměrně! A dělá to vážně zodpovědně, protože jí dokonce odveze i domů. Rebeca je jeho chováním patřičně okouzlena (hlavně scéna v autě je moc hezká a krásně ukazuje Rebečinu zranitelnost a touhu po citech), ale vydrží jí to bohužel jen chvíli. Doma totiž najde nezvaného hosta! Tím hostem je její matka Ester, a má pro svou přestárlou dcerušku zajímavou informaci… Umírá! Tím, že byla přerušeně linie Benettových přišla o svou sílu, jež jí udržovala na živu a ona už nemá čas. Dojemně se loučí se svou dcerkou, které se snaží namluvit, že jí celou dobu milovala a zabít jí chtěla prostě jen proto, že žila nepřirozeně dlouho (blbá výmluva, mimochodem). A přesto, že se Rebeca patřičně brání, že to žádný život nebyl, nakonec dovolí své matce, aby jí naposledy projevila mateřskou lásku. Vzájemně se vezmou za ruce a Rebeca pak už jen sleduje, jak se Ester kácí k zemi. Do toho přichází Klaus, ale už je pozdě na všechno. Ester je mrtvá…

A dostáváme se k dalšímu bloku scén a ten tentokrát nepatří nikomu jinému, než našemu krásnému párečku na výletě! Damon a Elena doráží do Deveru, kde se s Jeremym setkávají na baseballovém stadinonu (moc mu to tam ale, dle Damonových poznámek o příštím ovlivnění, nejde). A ihned mu vysvětlují že za ním přijeli hlavně proto, protože nutně potřebují kontaktovat Rose a zjistit od ní, kdo jí stvořil. Jeremy se sice brání, že jí neznal, ale proto je tu Damon, který má jako její přítel posloužit jako jakási anténa, na kterou Jeremy Rose naláká. Samozřejmě jsou v Deveru i proto, aby Jeremyho vyzvedli a dostali do bezpečí, protože jinak by klidně mohli jako „duchy vidící osobu“ použít Matta, ale to Jeremymu hned ve dveřích pochopitelně neoznámí. Nicméně klidně mohli, protože tomu vzápětí dojde víc než jistě, že je v rejži, neboť za ním přichází kamarád, ze kterého se vyklube originální upír Kol. A Kol, má asi taky rád baseball a je v něm evidentně mnohem lepší, než Jeremy, protože ani nepotřebuje čas na koncentraci na pálce a hned po příchodu sejme Damona dobře mířenou ranou do hlavy. Nicméně pálka se při kontaktu s Damonovu spánkovou kostí roztříštila a když si Kol jde pro druhou (tentokrát místo dřeva, které na Damonovu extrémně tvrdou upíří lebku evidentně nestačí, volí hliník) Damon se jakž takž vzpamatuje a jeden z úlomků použije ke Kolově zneškodnění. S gustem ho do něj zarazí a společně s Elenou a Jeremym uprchnou. Zdrhnou skutečně daleko a zašijí se do jakéhosi motelu na konci světa, kde se pokusí kontaktovat Rose. A ta je patrně někde hodně blízko, protože stačí, aby se Damon, na Jeremyho žádost, zmínil o tom, jak zemřela (o snu, který jí vložil do mysli, což hodně překvapí Elenu) a je tu! Jako první jim (k mé velké radosti, protože tohl jsem si od ní přála slyšet!) sdělí, že se na druhé straně má skvěle a že tam rozhodně není sama, tak jako byly Vicky a Anna, ale pak se bohužel ukáže, že Jeremy není nejlepší spojka. Nechce se s Damonem a Rose bavit o sexu a ani nepřeloží to, že Rouse je stejně jako 80% fanoušků TVD členkou týmu delena. Nevadí, ale co vadí je fakt, že Rose netuší, kdo z původních by mohl být tvůrcem jejich linie. Jí samotnou proměnila upírka jménem Marry Porter (přezdívaná „Děsivá Marry“), která bohužel ještě žije, takže se jí Rose nemůže na nic zeptat. Bude muset zapátrat na druhé straně a slibuje, že se jim ozve hned, jak zjistí, kde Marry najdou.

Mezitím se ještě na skok vrátíme do MF, konkrétně do přilehlých lesů, kde se Caroline setkává… s Tylerem! Ano, náš oblíbený hybrid je zpět a Caroline z toho má minimálně takovou radost, jako řada diváků. Ihned se na Tylera vrhne a ve velmi romantické, ale současně velmi žhavé scéně se s ním vítá. Celé vítání pak vyústí v sex v nedalekém Lockwoodově sklepení (romantické místo!) a zdá se, že našim hrdličkám jejich dokonalé štěstí nemůže nic pokazit, ale bohužel může. Caroline totiž Tylerovi po milování sděluje pravdu o kolících a pokrevních liniích a jemu dochází, že když zemře Klaus, zemře i on. Nemilé, po tom, co tak dlouho pracoval na tom, aby se od něj odpoutal, nicméně bohužel je to fakt! Akorát se mi moc nelíbí, jak Caroline pořád mluví jen o Damonovi. Přivedla to tak, jako by byl Damon jediný, kdo chce Klause zabít za každou cenu (i přes Tylerovu mrtvolu a to doslova), ale to není pravda! Ona vážně pořád nadržuje Stefanovi, který by ale bez mrknutí oka udělal totéž! Jen doufám, že Tyler to nebude brát doslova a po Damonovi nepůjde! Tohle je totiž kolektivní věc!

A jsme zpět v Salvatorském penzionu, kde je lahev skoro dopita a Rick je pořád Rick. Přijde řeč na Jeremyho a jeho prsten (pobavil mě Rickův názor, že Jeremyho alter ego je možná jen zdrogovaný hypík) i na to, že je vlastně logické, že Rickovo psycho ego nenávidí upíry a nejspíš i Rickovo normální já, ale on je přesto přesvědčený, že jakkoliv je špatné, je prostě pořád součástí jeho osobnosti. Není v tom žádné kouzko, nebo ovlivnění, je to prostě on. Stefan s tím sice nesouhlasí (dle něj mají všichni svou temnou stránku), neboť si do Rickový problémů evidentně projektuje své vlastní (Proto to tam ostatně také je, skutečně mistrný tah do tvůrců, kteří opět nastavili pomocí vedlejší postavy jedné z hlavních neúprosné zrcadlo). Jenže momentálně nemají čas to víc probrat, protože i k nim přichází nezvaný host (Fakt už by měli ten penzion nechat na někoho přepsat, klidně na prodavačku ze supermarketu nebo uklizečku ze školy. Prostě na kohokoliv kdo dejchá a ještě dlouho bude!). Tím hostem je Klaus, který už netrpělivě čeká na kolíky Jeden nahoře našel a jelikož k nalezení druhého potřebuje psycho Alaricka, pustí se do vlastní dolovací akce s názvem „Zabíjejme Saltzmana tak dlouho, dokud se neprobudí jako psychouš!“. Bez skrupulí Rickovi zlomí vaz a je vymalováno. Tedy vlastně ne tak docela, ještě předtím mu totiž sdílný Stefan poví pravdu o pokrevních liniích. Sice chápu, že to myslel dobře a vlastně tím Ricka zachránil, protože Klaus by ho jinak zabil definitivně ne jen „napůl“, ale přesto to znamená do budoucna velké problémy! Klaus totiž není idiot, má mobilní telefon, sourozence na nevhodných místech a celou věc může hodně zkomplikovat a taky to udělá!

Ale telefon má i Stefan a (což se mi líbí, protože to hezky ilustruje bratrskou spolupráci) okamžitě volá Damonovi do Denveru, co a jak. Ten mu sděluje, že jsou v motelu (což Stefana dost zaskočí a je vidět, že by byl radši, kdyby tomu tak nebylo) a že čekají na Rose. Takže pokroky veškeré žádné na obou frontách. Maximálně tak v motelu se Jeremy zajímá, co je mezi Damonem a jeho sestrou, ale Elena mu samozřejmě jako vždy a všem oznámí, že nic. Jo, kdyby holka věděla, co bude dál… Na zdejší motelové frontě se totiž schyluje k jedné z památných scén TVD, která mě velice překvapila a musím říct, že se rozhodně řadí k tomu nejlepšímu, co jsme nejen v této sérii, ale i v celém seriálu, mohli zatím vidět! Hlavní podíl na tom má (kromě vynalézavé kamery a hudby) samozřejmě herecký um Iana a Niny (té zvlášť!), ale i to, jak je celá scéna napsaná, zaslouží velkou pochvalu (ačkoliv si myslím, že se jí Julie zase nedočká!)! Vlastně to celé začíná zdánlivě nevinně… Damon se vrací polonahý z koupelny do ložnice, kde Elena i Jeremy zdánlivě spí, bere si z nočního stolku lahev burbonu a jde s ní a plastovým kelímkem držet hlídku k oknu. Že to zní nezajímavě? Možná, ale když to člověk vidí, tají se mu dech! Všechno je zahráno a nasnímáno tak věrohodně, jako málo co v celé historii tohoto seriálu a když se pak ukáže, že Elena nespí a dlouze a procítěně Damona pozoruje, je to doslova herecký koncert! Nina by už za ten pohled, měla z fleku vyfasovat přinejmenším cenu Emmy a to, jak Elena dokázala Damona k sobě přilákat jen očima, mi vyrazilo dech! Jejímu podvědomému vábení se prostě nedalo odolat a Damon tak ve vší počestnosti skončí vedle ní na motelovém lůžku. Proběhne mezi nimi krátký rozhovor, při kterém Elena poukazuje na to, že jí nikdy neřekl o tom, co pro Rose udělal a že stále skrývá před lidmi dobro, které v sobě má. Ale on jí velmi upřimně odpoví, že když lidé vidí dobro, také ho očekávají a on nechce, aby od něj někdo něco očekával! Je to vlastně tak trochu narážka na Elenin vztah k němu, protože ona je většinou ta, která od něj pořád něco očekává a přesto ho pořád soudí a Elena si to dle výrazu, uvědomí. Přesto to ale vypadá, že všechno skončí podobně jako v epizodě 3×08, jenže pak Damon udělá něco, co předtím neudělal… Pokusí se vzít Elenu za ruku. Jen tak, nevině… Věřím tomu, že po ní nic víc nechtěl, jenže na ní je to moc! Fyzická přitažlivost, kterou k Damonovi cítí i její dlouho potlačované city k němu jí přemůžou a ona udělá to, co ve vztahu k Damonovi dělá celou dobu…. Uteče! Daleko se ale nedostane, protože Damon jí dostihne na zápraží motelu a tam už mu stačí jen málo… Jen zašeptat její jméno a Elena je poprvé v životě dobrovolně jeho! Vrhne se mu do náručí tak, jak asi nikdo nečekal a to, co následuje, není jen polibek… Ne, tohle má k obyčejnému polibku daleko! Oba v minutě ztrácí hlavu a vsadím boty na to, že kdyby se neobjevil Jeremy (deleňáci ho budou po dnešku asi hodně nenávidět!) se zprávou, že mu Rose sdělila kde najdou Marry, došlo by zcela rozhodně na víc, než na vášnivé líbání. Nedošlo no… Ale tahle scéna je myslím v delena vztahu i tak totálně přelomová a cokoliv bylo a bude řečeno to nezmění! Elena Damona miluje! Miluje ho a potřebuje ho a je jedno jestli to přiznává nebo ne, prostě to tak je! Na USA webech jsem sice četla několik názorů, že šlo jen o tělesnou přitažlivost, ale zcela upřimně, ti co tohle tvrdí asi zaspali první část motelové scény, nebo je možná Damonova odhalená hruď zaujala natolik, že neměli čas podívat se Eleně do očí, ale tohle opravdu nebylo jen o sexu!

A zatímco v Denveru se odehrává přelomová delena scéna, v MF se nám Rick probírá ze smrti a nejspíš to dělá naschvál, protože je to pořád Rick! Jindy se z něj stane šílenec jen tak, dneska si dává na čas, jenže oni čas nemají a tak to bere náš hrdinný učitel dějepisu do ruky sám a je připraven hodně riskovat. Sundá si prsten a chce po Stefanovi, aby se ho pokusil zabít, protože předpokládá, že jeho zvrhlé já je zbabělec, který nechce umřít a bude se bránit. Stefan nejdřív nechce, ale Rickovi se ho podaří vyprovokovat, což vede k tomu, že ho Stefan mlátí hlava nehlava. To ale logicky vede k tomu, že Rick krvácí (to to Stefan nečekal, nebo co?) a ukazuje se, že není dobré krvácet před abstinujícím rozparovačem. Tedy pro kohokoliv jiného by to dobré nebylo, ale Rick se rozhodne to využít a dost nevybíravě nutí Stefana, aby na něj zaútočil i jako upír a stejně jako on sám, pustilo i on ven tu bestii, kterou má v sobě, protože jeho psycho já z něj cítí, že ho doopravdy zabít nechce a neukazuje se. Stefan se sice brání, ale nakonec Ricka skutečně napadne tvrději a je to tu! Na scénu přichází jeho psycho ego, jenže moc nevydrží! Opravdu má ze Stefana strach, přesto, že se mu prve vysmívá a tak z něj Stefan brzy vypáčí, že kůl je schoval v jeskyni. Tam, kam žádný upír nemůže vkročit. To Stefanovi stačí a nejspíš se pro kůl vydává, ale dojde jen nahoru do salonu. Tam už totiž čekají Klaus s Rebecou a berou věci do svých rukou, čímž Stefanova invence v případu Rick končí, a končí i velmi úžasná dějová sekvence, za kterou musím Paula i Matta hódně moc pochválit. Zvládli to hoši na výbornou!

Nicméně ale teď se přesouváme zpět k Damonovi s Eleně, kteří s Roseinou pomocí našli dům „Děsivé Marry“ a jdou jí navštívit. Jeremyho k jeho velké nelibosti, projevující se uštěpačnou, ale vtipnou narážkou na to, co viděl, nechávají venku. Ikdyž on může být nakonec rád, že s nimi nešel! V domě totiž najdou něco co, nečekali. Marry je mrtvá (přibodlá kůlem ke zdi vlastního domu!) a neudělal to nikdo jiný, než Kol, kterého Klaus samozřejmě díky Stefanovi a jeho sdílnosti, informoval. No a jelikož Kol má s Damonem nevyřízené účty, hezky tam na ně čeká a s ním i jeho oblíbená baseballová pálka! Nejdřív se tedy Damonovi i Eleně vysměje, že nikdy nezjistí, od koho jejich linie pochází, protože milá Marry si to svého času rozdávala se všemi Původními a pak se vrhne na vlastní pomstu za to, co všechno mu už Damon provedl. Opět ho snadno dostane na podlahu (beseballka tentorkát drží – jasně, je to ta hliníková) a řeže do něj hlava nehlava. Damon nemá vůbec sílu se bránit (na okamžik jí tedy získá, když Kol vstáhne ruku i na Elenu, ale to mu moc dlouho nevydrží) a Kol by ho mohl snadno zabít, nicméně proč? Pomstil se a Damon už pro něj ani pro jeho sourozence není hrozbou, spíš naopak. Nechává ho tedy být a odchází (Nejspíš. To nám totiž šílený střihač nedopřál vidět). Damon si pomalu rovná všechny zpřelámané kosti a schyluje se k další důležité delena scéně, kterou ale budou zarytí delena fanoušci spíše nesnášet. Já k nim ale nepatřím, takže mě se scéna líbí a ikdyž je smutná, je v ději prostě potřebná. Z počátku vypadá vše nadějně, protože Elena má o Damona strach a on má zase strach o ni, ale když si oba sdělí, že jsou v pořádku a Elena se od něj odvrátí, dojde Damonovi trpělivost. Už dávno není dnešní a ví, že tu něco nehraje… Jde tedy rovnou k věci a otevřeně se Eleny ptá, co to má celé znamenat. Jede s ním na výlet , líbá ho, pak ho zase odmítá, tak oč jde? Elena nemá na výběr a musí mu říct pravdu… Že Stefan se domnívá, že k němu něco cítí, ale když se Damon otevřeně zeptá, zda je to pravda, Elena opět hodí zpátečku a řekne, že neví. Někomu to možná přijde nelogické, ale mě ani ne. Ona totiž vážně neví, Damon je na ní moc hr a tak to celé zase skončí výměnou názorů, kdy jí on obviní z toho, že celou dobu doufala, že to zase nějak pokazí a tím jí její sebereflexi v oblasti citů usnadní a Elena mu to vlastně nepřímo potvrzuje. Damon ale nic nepokazil a tak jen kousavě dodává, že se omlouvá, že jí to neusnadnil a odchází. Bude na to muset přijít sama! Naše hrdličky se nám tudíž znovu rozhádali, ale popravdě řečeno mě to ani nepřekvapuje. Do konce série je ještě hodně času a pokud se navíc v závěru řady stane to, čeho se obávám, a tvůrci se inspirují knihou, Elena bude mít dost času na to, si city k Damonovi (pozdě) uvědomit a přiznat. Ale bude to bolet! Bohužel…

A máme tu závěrečné scény všech dějových celků, a já je vezmu hezky postupně. Nejdřív se vracíme do penzionu, kde se Rebeca nabídne, že dojede s Rickem pro kůl a její bráška si zatím chce pokecat se Stefanem. Nejdřív mu mile sděluje, že Damon v Denveru neuspěl, ale pak se opět objeví na scéně jeho fascinace ripperem a snaha ho přivést zpět a se Stefanem se znovu spřátelit, ale Stefan je tentokrát nad věcí (alespoň je tedy přesvědčen, že je, zda tomu tak skutečně je, to se ukáže.) Vmete Klausovi do tváře, že má sám sebe pod kontrolou a obrovským pokrokem pro něj je i to, že konečně, ikdyž nepřímo, přizná, že Damon měl pravdu a že (jen!) tím, že přijme své já, se ze svých problému dokáže vyhrabat. Je velmi spokojený sám se sebou (možná se obávám, jestli to není až moc, přeci jen je tu pořád strašák recidivy) a hrdě odchází. Klaus z toho není jistě nadšen a není sám. Hodně ponurá atmosféra panuje i ve voze Damona a Eleny, kteří spolu nemluví. Ano, nemluví, ale chtěli by! Stačí se na ně podívat! Oni by to mezi sebou tak rádi zase urovnali, jenže jsou na to moc tvrdohlaví a navíc jim na zadním sedadle překáží Jeremy. Ten tam ale není sám. Přijde za ním totiž Rose a skutečně přišla primárně za ním, protože se mu (a jeho prostřednictvím i méně chápavým zatvrzelým delena a stelena maniakům!) pokouší vysvětlit, jak to vlastně mezi jeho sestrou a Salavatory je (asi se bojí, aby do toho moc nezasahoval). A je to velice krásná scéna a mě na ní asi nejvíc potěšilo, že ač se to nezdá, opět se tvůrci hodně inspirovali knihami! Vztah Eleny k oběma Slavatorům je totiž obdobný a spočívá v podstatě v tom, že zatímco Stefan jí dává čistou lásku, city k Damonovi i on sám jí formují a posouvají vpřed! Prostě je potřebuje oba… A taky je miluje oba, přesto, že si to zatím plně nepřiznala. Ale jak jsem už říkala, to přijde… Časem…

A na úplný závěr tu máme ještě jednu dojemnou scénu a jeden drsný zvrat. Tu dojemnou scénu mají na svědomí Tyler a Caroline, kteří jsou u Caroline doma a Tyler se u ní chystá (na gauči, jelikož její máma je doma) přespat. Zprvu je vše krásné, protože si dokazují lásku a ona mu říká, že ho nechce už znovu nikdy ztratit, nicméně pak se to zvrtne! Tyler totiž najde na jejím nočním stolku kresbu od Klause a reaguje… No, hodně nepřiměřeně! Caroline mu sice říká, že to nic neznamená a že mezi ní a Klausem nic není, ale on nevěří a naštvaně odchází! To je hotl ta vlkdlačí impulsivnost, která se ani jako hybrid nezbavil… Snad jeho nepřiměřená žárlivost nepovede k maléru!

K maléru ale zcela jistě vede úplný závěr epizody! Patří Rebece a Rickovi, kteří jdou pro kůl do jeskyně a myslím, že spolehlivě všem tenhle dějový zvrat vyrazil dech! Ono se totiž ukáže, že Rebeca… Tak nějak už není Rebeca! A nemá v tom prsty nikdo jiný, než její povedená matinka, která si sprostě zabrala její tělo (podobně jako kdysi dávno Klaus obsadil Ricka)! No a Ester je stále rozhodnuta zlikvidovat všechny upíry, což se psycho Rickovi velmi hodí a ti dva spolu, to je noční můra! Sice možná někdo bude prostestovat, že tvůrci posednutím cizího těla vykrádají sami sebe, ale tohle je dámy a pánové ještě mnohem větší průšvih, než v minulé sérii Klaus v „obleku od Saltzaman“! O tom že Rebeca není Rebeca totiž nikdo neví! Všichni jí věří! A nikdo od ní podraz neočekává a to bude asi problém! Jo, Ester je prostě mrcha a dějem jistě zahýbá grandiózně! A já se na to moc těším, jen tedy doufám, že je to opravdu podobné jako kdysi u Ricka a že Rebeca není definitivně pryč. Bylo by mi jí vážně líto. Jo a jen tak na okraj by mě docela zajímalo, co plánuje? Bude moct v Rebečině těle čarovat? Nebo jak chce zabít všechny své děti jedním kůlem? No tedy, já bych věděla jak (Bože to fakt nikoho nenapadlo ten kůl rozdělit? Neříkejte mi že by z něj nešly udělat čtyři hubený! Vždyť Klaus dal Damonovi zabrat i deštníčkem z piňakolády, takže nevím na co potřebujou takovou děsnou kládu! A když už ne kůly, tak minimálně na hroty šipek by tenhle kus rozhodně stačil!), ale nechám se překvapit.

No a to je konečně vše, ještě zkrácenou verzi na závěr a budu se těšit na vaše postřehy! Za týden na shledanou!

Stručná verze rekapitulace: Damon a Elena se vydají za Jeremym do Denveru, aby jim pomohl kontaktovat Rose s otázkou ohledně pokrevní linie, což se mu podaří, ale je jim přitom v patách Kol, který se vydával za Jeremyho kámoše. Rose jim pomůže zjistit, kde je její tvůrkyně Marry, Kol je ale rychlejší a Marry zabije dřív, než se k ní dostanou, čili o linii se nic nového nedozvědí. Elena se navíc rozhodne výletu využít k prozkoumání svých citů k Damonovi a celé to skončí tím, že se spolu vášnivě líbají na verendě motelu. Jeremy je ale vyruší a oni se o něco později spolu znovu pohádají, protože Elena své city i přes onen výbuch stále popírá. Mezi tím vším se vrací Tyler, Rebeca se setkává s Ester, která přímo před ní umírá a Stefan se snaží z Ricka dostat, kam jeho zlé já ukrylo kolík. Nakonec se mu podaří psycho Alaricka vyvolat a zjistí od něj, že kůl je v jeskyni, kam pro něj nakonec jde s Rickem Rebeca (s Klausem se do toho proti Stefanově volů vmísili). Na závěr ale zjišťujeme šokující fakt a to, že Rebečino tělo už nepatří jí, ale obsadila ho Ester, která i nadále hodlá pobít své děti a spojuje proto síly s psycho Rickem.14 reakce na 3×19 Heart of Darknes-Rekapitulace

 1. Heli napsal:

  Já jsem tedy dnes s epizodou spokojená a až to trochu rozdýchám, tak se snad vzmůžu i na nějaký rozbor :-) Delena prostě dokonalá, a i přes všechny ty záběry, které nám prozradili dopředu, přesto mi dokázali vyrazit dech :-) A stalo se i to, v co jsem doufala, a to nové prostředí, protože to byl pořád Eleny dům, pokojík, penzion – a tohle bylo uplně jiné :-) Jen s tou Esther, no já doufala, že to bude nějaký jiný bad-ass, hm, takže asi ona. Neříkám, že není nebezpečná, to ona je, a je šíleně zákeřná, ale překvápko se tedy asi nekoná (takže žádný krásný, charismatický nový zloun? :-) ))))))

 2. terulka napsal:

  Úžasné moc se mi to líbí tvůj pohled na věc no a prostě všechno hlavně to že nejsi proti někomu vysazená (na nějakých jiných tvd stránkách jsou lidi vysazení na Elenu) i když sem chtěla aby Elena řekla že Damona miluje no tak zas nic :D ale to je stejně všem jasný že jo a taky všechno nemůže být v jednom díle jak si psala. Pořád nevím jestli sem Team Delena nebo Stelena ale nejspíš Delena :) máš stejný názory jako já :)

 3. petra napsal:

  zdravím. tvé rekapitulace se mi hodně líbí. zasmála jsem se už v prvním odstavci jak píšeš o stefanovi. já ty ukňouraný chlapi taky nemusim a bohužel on na mě tak působí. nic méně s tebou souhlasim v tom, že damon to v posledním díle odnese. bohužel pozdě bycha honiti pro delenu. jen by mě zajímalo s kym to teda ten damon spal? s ester nebo rebekou? mamina se nám zas pěkně vybarvila.
  díky za rekapitulaci

 4. Didi napsal:

  tak a prislo k tej DELENA scene, ktoru som tak nechcela vidiet….no myslim, ze na 80% to skonci Delenou….co uz… :(

 5. Týna napsal:

  ta rekapitulace je super, Delena scéna úžo a i když s Tebou souhlasím – pořád mě to Elenino couvání trochu štve, Damona musí tak bolet když konečně myslí, že má šanci (kterou těžce vybojoval) a ona ho potom usadí tak jednoduše :( ale jináč dobrá epizoda!
  PS: prosím, může mi někdo říct jak to bylo v knížce? jak se zmiňuješ o tom bolestným zjišťování, pokuď se teda tvůrci knihou inspirují? ona je v knize se Stefanem a skončí s Damonem či co?

 6. Mikeš napsal:

  Týna: Elena si plně uvědomí, jak moc Damoma miluje, až potom, co si myslí, že ho ztratila. Nedivila bych se, kdyby ta seriálová musela dostat taky takovýchhle pár facek, aby si uvědomila, že si vybrat prostě nemůže…. :-D

 7. Týna napsal:

  Mikeš: díky, takhle sem si představovala pokračování seriálu, že nějak umře nebo tak něco a ona kvůli tomu pak bude chtít být s ním, sem na to teda zvědavá :) děkuju moc :)

 8. Léňa napsal:

  Ahoj, tak už jsem se nemohla dočkat na tenhle díl. Hezky shrnutá rekapitulace, je dobré vidět epizodu i z jiného pohledu. :) A nezklamal. Opravdu se tady toho hodně stalo. Alarickovo alter-ego, vážně zajímavé. Je vidět, že se to Matt užívá a to je dobře. Potom z toho máme větší zážitek! (Teda aspoň já). Byla jsem hrdá na Stefana, že na něj neskočil a nevysál každou kapku krve v těle. Pašák! :) A scéna mezi Damonem a Elenou! Páni! Tam ty jisky létaly tak, že se divím, že ten motel nepodpálily. :D Po dlouhé době zase nějaká pořádná milostná scéna. Hlavně v té posteli. A to jsem fanoušek Stefana a Eleny, ale musím uznat, že to vážně bylo nádherné! Ale v příští epizodě půjde Elena na ples se Stefanem. (Ta holka se vážně nemůže vůbec rozhodnout. To já bych měla jasno… :) ) Tak, už se nemůžu dočkat příští epizody. :-)

 9. mishiki napsal:

  krasna rekapitulace :D suhlasim epizoda sa im vydarila najlepsie ako sa len mohla :D delena mi priam vyrazila dych ale len v dobrom … len elena to troska pokazila tym svojim I don’t know a damona mi prislo trocha luto chudacik zase dostal nadej a potom ho takto spacifikovala uz by mu mala na rovinu povedat ci ano alebo nie lebo takto ho trapit stale si nezasluzi :D bolo pekne opat vidiet rose ktora hovorila velmi pekne a mudro :D od ester neviem co mam cakat ale zamrzelo ma ze rebeka zase nepojde na ples chuda ta tam asi za svoju 1000 rocnu existenciu nepojde ani raz :D

 10. Đomča napsal:

  ta delena zcéna byla super ale elena mě naštvala, v tom domě měla damonovi říct že ho miluje!!! :) kdo se mnou souhlasí ???

 11. Mak napsal:

  Tohle byl opravdu nejlepsi dil z 3 serie. Nemohl jsem uverit delene- asi nejvetsi prekvapko. Uz aby byl dalsi dil !

 12. Markushek napsal:

  Samozřejmě, že mám na epizodu podobný názor, jako všichni tady, o deleně se nebudu zmiňovat, to bych se už opakovala… Musím ale říct, že mě soukromě pobavil jistý detail, a to Moby Dick, hned poprvé, co jsem ho u Alaricka zahlédla :D Vzpomněla jsem si totiž na naši povninnou četbu a na neodolatelný způsob, kterým ta knížka byla v naší třídě prezentována :)

  Jinak jsem z Esther pěkně nervózní…
  Btw, komu se stýská po Elijahovi tak jako mě? :D

 13. Paja napsal:

  Teda tak musím souhlasit,že tenhle díl byl výborný, stejně tak jako rekapitulace. A i když nejsem rozhodlá komu fandit (Damon je podle mě pro Elenu moc dobrý – ona ho prostě nedocení a Stefan je zase zbytečný suchar) tak ta dnešní scéna! Nevzpomínám si na jedinou scénu, která by byla se Stefanem a Elenou a takhle by mě dostala… Nebo jsem na nějakou zapoměla?:-)

 14. Veronique napsal:

  Super rekapitulace i postřehy. Díky ;) Spousta věcí mě vážně pobavila, třeba: Klaus totiž není idiot, má mobilní telefon… :D Jinak epizoda byla dokonalá a to doslova, po řadě slabších. A je jednou z nejnezapomenutelnějších epizod nejen 3. řady, ale řekla bych seriálu vůbec. Začnu asi Delenou – souhlasím s Altheou, že ta večerní scéna v motelu byla úchvatně natočená, dojem ještě podtrženej hudebním doprovodem a dialogy krásný, oproti těm otravným v předchozích epizodách, ve stylu Elena je na Damon naštvaná a Damon je Damon. A ještě ty oči…a ruce…Nina i Ian to zahráli naprosto kouzelně. Z celého toho úplně čišela ta chemie mezi nimi, to, jak jeden druhého potřebují. A líbací scéna už byla jen nádhernou třešinkou na dortu, při který jsem dostala největší brečící hysterák v dějinách TVD ;) A teď bych se chtěla vyjádřit k tomu, jak mnozí na internetu Elenu označují slovem „bitch“. Já bych s tím nesouhlasila, kdyby podnětem k tomu bylo jen to, že je miluje oba dva a nemůže se rozhodnout. O to nejde – tam by problém nebyl. Podle mého názoru je problém v tom, že si to „zkouší“. Myslím, že je to morálně v nepořádku. Toho „pravého“ přece nebudu poznávat tak, že zahraju na city, ocucám ho a pak se vrátím k dřívější lhostejnosti, budu dělat, jako by se nim mezi námi nestalo a ono se ještě uvidí. Nemyslím si, že by s tím měl Damon problém, ale jde o princip – to už nemá daleko k chování Klause – každýho si použiju a využiju, jak se mi bude hodit. Takže se mi vážně líbilo, co jí na její chování řekl Damon ve scéně v tom domě Mary Porter – „Čekala si, že udělám chybu a tím rozhodnu za tebe? …Tentokrát ti to nebudu usnadňovat, tentokrát si to musíš zjistit sama.“ No, každopádně by mě zajímalo, co si o tom myslíte vy. Teď ještě koment k ostatním scénám a už zmlknu ;) . Jsem šťastná, že asi tak po půlce série konečně došlo k comebacku Forwood! Dokonalý pár, ostatně tohle byla epizoda dokonalých párů :) . Snad Klause nezabijou, neřekla bych, že „Damon doesn’t care“, to už spíš Stefan ho chce zběsile zabít. Spíš si neuvědomili, že Tylera stvořil Klaus. Uvidíme, stát se může cokoli. Škoda toho obrázku od Klause. Ale na jednu stranu chápu jeho naštvání – takovou práci mu dalo se zbavit pouta ke Klausovi, zatímco Caroline si s ním bezstarostně tancuje a nechavá si dárky od něj. Stefan a Alarick – skvěle udělaný, děsivý, dynamický a dramatický scény. Moc chválím. Ten smích Alarickova alter ega je fakt děsivej – běhá mi z něj mráz po zádech. Takže Paul i Matt se taky v této epizodě herecky dost vytáhli ;) No a co dodat k Původním a Esther? Jsem zvědavá, jak se z toho průšvihu naši hrdinové vyhrabou :) Ještě že pauzy už skončily :) P.S.: Ještě postřeh – ta Delena scéna byla pro mě paralelou ke Stelena scéně v 1×10 Turning Point, ale měla ještě o docela velkou špetku víc chemie :) A to s těma kolíkama – to mě taky vrtá hlavou! Proč si proboha neuloupnou malej kousek a nezašoupnou ho nějakýmu Původnímu do srdce? Ikdyž, komu vlastně? Klausovi ne. A jestli Mary Porter má na svědomí Rebakah nebo Kol, to nevíme. Zapeklité :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich