3×21 Before Sunset-Rekapitulace

A máme tu opět pátek a s ním i mou rekapitulaci, která se tentokrát týká již předposlední epizody třetí řady TVD s názvem „Before Sunset“. Jedná se skutečně již o jednadvacátý díl v pořadí a tudíž nám po něm zbývá už jen jedna jediná epizodka a pak dlouhé čekání na čtvrtou (naštěstí již oficiálně potvrzenou) řadu. Ale než se k ní dostaneme, čeká nás ještě finále, které 3×21 předznamenává velmi slušně a které bude jistě stát za to (po dnešním dílu jsme si jistá!). Ale nyní už konkrétněji, takže kdo již viděl, nebo mu nevadí SPOILERY v článku, nebojte se rozkliknout. A stejně tak se nebojte do komentářů připojit i své postřehy a hodnocení. Budu za něj moc vděčná. Ještě připomenutí toho, že na konci článku naleznete stručnou verzi rekapitulace a přeji hezké počtení!

Na úvod opět mé subjektivní hodnocení: Takže mě se tenhle díl líbil! Opravdu jo! Rozhodně další fakt dobrá epizoda takže za mě prostě dalších deset z deseti! Naprosto chápu, že děj tohohle dílu tajili velmi úzkostně, protože tohle mění hodně! Většina teorií fanoušků právě letí z okna a já sama jsem fakt zvědavá, co vlastně v tom finále nakonec uvidíme. Ale cítím v kostech, že to bude velké! A možná mám i teorii, ale o té později… Teď bych ještě pochválila hudbu (zvlášť ve dvou jistých scénách, u kterých se o tom zmíním, byla zcela dokonalá!) a opět velmi působivé zvraty a dokonalé herecké výkony (hlavně Josepha, Michaela, Paula a Iana)! Sice si myslím, že hodně fanoušků bude zklamaných, protože jsme přišli o někoho hodně, hodně, ale fakt hodně významného (a fakt absolutně nečekaně!), ale já se utěšuju tím, že ne natrvalo (teď to takhle holt nějak dopadnout muselo)! Jinak jsme se dočkali také působivých interakcí mezi postavami (Caroline x Rebeca, Caroline x Klaus, Salvatoři x Elena, Damon x Stefan,…). No prostě skvělý díl (až zase na dost rychlý a chaotický střih) a já jsem maximálně spokojená! Ale teď už detailně k ději:

Začínáme velmi netypicky, detailním pohledem na učebnu dějepisu, kde se stylově rozvaluje Alarick a to zlo z něj přímo odkapává! Ale rozhodně není ve škole sám, neboť je tam s ním Caroline (po telefonu mluví s Tylerem, který v rámci utajení narušeného pouta ke Klausovi musí svému stvořiteli jít pomoct se stěhováním) a jak se brzy ukáže i Rebeca. Té jde sice jen o úklid po plesu (na kterém chuděra ani nebyla!), ale naše dvě blond upírky mají během něj mezi sebou moc hezkou „holčičí scénu“, která napovídá, že by z nich možná jednou mohly být i kamarádky (vzájemná lítost se mi líbí). Bohužel teď ale ne! Teď je totiž přeruší Alarick, který se zjeví na chodbě a pokusí se použít svůj stříbrem popatlaný extra kůl na Rebecu. To se mu díky Carolininu zásahu sice nepovede, ale my se hned na úvod dozvídáme, že Klaus už není v TVD jediný složitě odpravitelný! Rick mu zjevně silně konkuruje, protože ho nezabije ani tento super kůl z bílého dubu! Když mu ho totiž naše dívčí blond komando spojenými silami vrazí do srdce, jen si ho v klidu vyndá  a jde dál (mimochodem mě pobavilo, jak vzhlédnul a na chodbě už nebyla ani noha, holky hodně rychle vzaly roha). Bohužel ale doběhly jen na parkoviště. Rick je snadno dohoní a za oběť mu padne Caroline. A zatímco jí láme vaz a zarputile jí vleče zpět do své historické třídy, nám ještě stihne demonstrovat, jak je to s původními a sluncem. Ano, pálí je, ale nezabije! A já musím přiznat, že ta hudba (první parádní volba songu) a do toho ten Mattův doslova odporný výraz, to bylo něco! Normálně jsem nevěděla jestli se mám smát (to, jak se z něj kouřilo bylo strašně komický), a nebo jestli mi má z toho jeho oškvařeného nenávistného obličeje běhat mráz po zádech!

Ale Rebeca, která to vše zděšeně a nevěřícně sleduje má jasno! Volí možnost b-strach, protože hned běží za Klausem a sděluje mu co se stalo a že musí zdrhnout hned teď a okamžitě (včera bylo pozdě!), protože Rick je něco jako terminátor mezi původními! Ale Klaus nechce odejít bez Eleny a když se ho Rebece nepodaří přesvědčit, že jim bude líp jen spolu, jako dřív, naštvaně mu oznamuje, že když jsou mu přednější hybridi, ať si dělá co chce, ale ona jde! Jenže Klaus trvá na svém … Bez Eleny neodejde!

Jeho dvojnice má ale momentálně jiné starosti. S Jeremyho pomocí maluje a uklízí Rickův pokoj v Gilbertovic domě a nemá zatím tušení, co se děje. Sice se jí nelíbí, jak ne moc hezky se její bratr zachová ke Stefanovi, který je tam s nimi (Ikdyž já se mu nedivím, že má momentálně upírů plné zuby. A konkrétně jistých dvou, co se mu motají kolem sestry, která se tváří, jak kdyby snad chodila s oběma !), ale než to stihne nějak řešit ozve se zvonek a Stefan jde otevřít. Za dveřmi není nikdo jiný, než Damon a s ním pokousaná Bonnie (naštěstí už zase sama sebou). A zatímco oni tři v kuchyni řeší, kdo může za to, že se Rick přeměnil (zda Damon, který blbě hlídal, nebo Bonnie, která si zahrála na donáškovou službu krve) a zda Bonnie ví, či neví, jak Ricka zastavit (neví, zatím), Elena má nahoře zajímavý telefonát. Volá jí totiž Alarick a „zve“ jí k sobě do školy. Pokud se nedostaví, Caroline, kterou si přišpendlil tužkami ke školní lavici se nepovede moc dobře. No a Elena udělá to, co vždycky… Zaslepená vidinou nebezpečí pro své blízké mu bezhlavě vyhoví a zmizí z domu (nevím kudy, asi oknem). A stihne to jen tak tak, protože vzápětí je tu opět domovní zvonek a když Jeremy otevře, ze dveřmi je Klaus! Stavil se, aby si vyzvedl svou dvojnici, nicméně Salvatoři, kteří Jeremyho odeženou nahoru (zajímavé, že poslechl až Damona, asi má před ním fakt respekt) na to mají jiný názor a svorně mu zabouchnou před nosem. Elenu mu nevydají, ale jaksi až dodatečně zjišťují, že jejich společná milovaná v domě už dávno není. Bohužel ale nemají ani čas se za to na ni pořádně naštvat, protože Klaus, který je jejich postojem poněkud zhrzen, se projeví jako pravý bratr Elijaha, a zatímco bráška si rád hrál s mincemi a kamínky, Klaus na to bere noviny (divná „zbraň“). Stylově jim mrskne denní tisk do okna a Damon Stefan a Bonnie se nestačí krýt! Ale ani pak ho dovnitř nikdo nepustí, čili tiskoviny jako varování evidentně nestačí a tak Klaus vyráží pro zbraň těžšího kalibru, za kterou zvolí šejtky ze sousedova plotu a pohozený míč. Míčem si velmi stylově „otevře“ dveře a nadchází další skvělá cool scéna se super hudbou, která nádherně podmalovává jeho vrhačský útok, při kterém metá po obyvatelích domu ony části romantického bílého plotu. Dost mě pobavilo Damonovo „Minuls mě… A znova!“,  ale ještě víc mě pobavil Klausův další plán! Je to totiž správný nekompromisní psychopat! A když nezabraly noviny, míč ani šejtky, jde na ten zatracený barák s propanbutanovou bombou a zapáleným klackem! Štěstí, že v té chvíli volá Stefanovi Rick a sděluje mu, že má Elenu, což Stefan urychleně tlumočí Klausovi, který své zbraně otráveně odhodí. A má proč být otrávený, Rick totiž vyhrožuje, že zabije Elenu i Caroline, pokud se mu Klaus nevydá, což pochopitelně nechce a ani Salvatoři to nechtějí, protože s ním by umřel i Tyler a možná i oni. Musí se tedy s Klausem poprvé v životě naostro spolčit a jít na Ricka společně!

Sice se nemohou nejdřív dohodnout jak (Klaus například navrhuje, ať se Damon obětuje), ale do toho přichází Bonnie s nápadem, že se pokusí sehnat Abby a zjistit od ní, jak spoutala Mikaela, na což ale bude třeba hodně upíří síly (tudíž musel i Abby nějaký upír pomáhat, docela by mě zajímalo kdo!). A přes Jamieho se jí ji skutečně sehnat podaří a pozve ji do penzionu, kde na ní s Damonem čeká (Damon sice moc nevěří, že přijde, ale mýlí se). Abby skutečně přichází a ikdyž se s ním rozhodně bratříčkovat nechce (a to se Damon dost snaží, i o krev by se rozdělil a rád by s ní hlavně kvůli její dceři uzavřel příměří) Bonnie v plánu pomoct rozhodně má. Akorát si není jistá, zda její dcera kouzlo zvládne, protože její magie je čistá a tyhle čáry máry jsou dost temné, neboť aby mohly zastavit srdce upíra, musí přitom jako oběť rovnováze zastavit i srdce lidské! Bonnie ale nemá na vybranou a perfektně se jí k tomu hodí Jeremy (taky kdo jinej, lidí už je tam poskrovnu a Matt není po ruce).A ikdyž ona ani Damon nevidí rádi, že to bude právě on (kvůli prstenu a rizika kolem něj) setkávají se s ním před školou (Bonnie ví přesně kde Elena a Caroline jsou díky propojení telefonů-asi už holce taky došlo, že vyhledávací kouzla jí spíš nejdou, než jdou)  a on si prosadí, že do toho jde, protože chce pomoct své sestře. Takže tohle mají vyřešeno. A dorazí i Stefan s Klausem (Kteří zatím měli další rozhovor o Eleně a Salvatorech. Klaus totiž trvá na odjezdu s Elenou a Stefan chce jet s nimi, na což Klaus reaguje jedovatým konstatováním, že ať si Elena sama vybere, který s bratrů je bude doprovázet.  Ale Stefan se jen úsměje a k mé velké radosti Klause informuje, že jeho stálá snaha jeho a Damona rozeštvat je spíše sbližuje.)  Takže se může jít na věc. Damon, Stefan a Klaus dostávají doušek Boniiny krve, aby byli s ní ve spojení (musí tak být ve spojení i s Rickovým srdcem, třeba přes tepnu, nebo prostě nějak pomocí krve) a ještě se navrch dozvídají „bezva novinku“, že Klaus je skutečně tvůrcem jejich linie (Pokud nekecá!).

Mezitím se máme možnost mrknout přímo do školy, kde nejdřív Elena přichází, jak má a Rick dělá, jako že jí dovolí Caroline pustit, ale pak jí to zarazí, a drsně jí poučuje, ať nevěří upírům. Ale to není vše! Donutí Elenu dívat se, jak Caroline mučí (roubík napuštěný sporýšem, který jí jak pálí tak nutí tu zatracenou kytku vdechovat, musí fakt bolet!) a nejspíš si ve svém zvráceném mozku myslí, že Elenu řečmi o výcviku a o jejích rodičích a jejich roli v radě, donutí Caroline zabít a stát se lovkyní. Caroline si totiž podle něj umřít zaslouží, protože mu sama řekla, že zabila a líbilo se jí to (nějak hoch zapomněl, že to bylo v kontextu: „zabil jsi mého otce, ale já to chápu, neovládl ses jako já“). Pochopitelně však Elenu k ničemu takovému nedonutí! Akorát jí ještě víc zdecimuje! Ale nakonec tak zdecimuje i sebe, protože Eleně se ho povede polít  sporýšem, Caroline pustí a obě utíkají, ale Rick Elenu pochopitelně zase chytí. Caroline sice unikne, ale nejspíš by se tam vrátila, kdyby se v té chvíli neobjevil Klaus a neodbyl si s ní hezký moment, kdy jí vlastně zachrání a pošle domů, kde bude v bezpečí. Je milé, jak mu ona děkuje a ve světle budoucích událostí je tahle scéna mezi nimi i celkem smutná, ale o tom později. Zatím tu totiž máme Ricka, který mlátí Elenu a řve na ní že si nezaslouží žít, ale nezabije ji. Škrtí ji, jenže pak ji pustí a jí dojde něco zásadního! Za což jí chválím, že si naivně nemyslí, že jí nechal žít proto, že je v něm pořád dobro, což by jí bylo mimochodem dost podobné. Ale než mu stihne na to téma něco říct, už jsou tu oba Salvatoři a pokouší se Ricka zneškodnit. Nicméně bídně selžou (kdo by se taky divil, Rick je fakt terminátor!) a skončí na podlaze se zlámanými vazy (Stefan celou páteří). Naštěstí je tu ještě Klaus (který teda kdyby se neflákal s Caroline, tak stihl koordinovaný útok a ve třech by Ricka možná zvládli!). Jenže nestihl, takže se na Alaricka musí (hrdinsky) vrhnou t sám, a podaří se mu spojení s jeho srdcem navázat, ale než se Bonnie, která to kdesi v lese cítí, stihne rozjet v čarování, Rick setřese i Klause a velmi snadno ho dostane na lopatky. Kůl má také po ruce a mě hodně zatrnulo, jenže k bodnutí nedojde. Elena totiž využije toho, co jí došlo a vyhrožuje Rickovi, že se sama podřízne (už i začne), pokud Klause nepustí (na tom jí sice houby záleží, ale je tu ta pokrevní linie, že).  Princip je totiž v tom, že jelikož Ester použila jako základ kouzla na Rickovo způvodnění její krev, je s Elenou spojen a když zemře ona, zemře i on! (tak proto si byla Ester jistá, že Rick nebude žít navěky, dobře si ho pojistila, mrcha!). Rick zprvu tvrdí, že ne, ale pak když se Elena začne řezat, zpanikaří (fakt je zbabělec a umřít nechce!) a Klaus toho využije a i s Elenou zmizí pryč (a Rick za ním nemůže kvůli slunci).

Nicméně Elena to svým odhalením spojení s Rickem moc nevyhrála. Probírá se totiž připoutaná k židli v Klausově domě a nadchází scéna o které mluvila Julie, že si to při ní Klaus zase „zkazí“ (do té chvíle byl celkem za hrdinu). A kazí si to pořádně! Elena má totiž v ruce napíchlou odebírací hadičku a on z ní doslova cucá její krev do transfuzních sáčků. Elena nejdřív nechápe proč, ale Klaus jí to rád odhalí. I když potřebuje její krev, potřebuje i setřást ze stopy Alaricka, čili volí pro něj nejlepší kompromis, a tím je, dostat z Eleny všechnu její krev, tím jí zabít a odpravit tak i Ricka! Hnusné, ale bohužel… A Elena nemá šanci se bránit (řeči o tom, že si Klaus takhle zálohuje „náhradní“ rodinu v podobě možnosti mít hybridy, protože jeho sourozenci mu už nikdy nebudou věřit,  jí je na nic) a nemůže jí pomoct ani Tyler, který je sice přítomen, ale musí dál hrát svou roli splozence. A to jí Klaus ještě její pomalé umírání osladí tím, že i jí předhazuje to, že její případné rozhodnutí mezi Salvatory by zničilo jejich rodinu a tak jí vlastně prokazuje službu, když jí vysává do sucha. Když umře, nemusí nikomu zlomit srdce a Damon a Stefan se nemusí rozejít ve zlém. Nádherně psychotický moment, Klaus opět nezapře sám sebe.

Ale sám sebe zapře Rick, když potlačí svou nenávist k upírům a aby zachránil sám sebe, nechá jít oba Salvatory, kteří se probírají na podlaze školní chodby. Dokonce jim řekne o svém poutu s Elenou a doslova je pošle za ní, aby jí zachránili. A záchrana je fakt potřeba, protože Eleně už docházejí síly, nicméně dřív než Salvatoři se objevuje znovu Tyler, využívající Klausovy nepřítomnosti a pokouší se jí osvobodit. Lana sice rozváže, ale Klaus ho překvapí a a dojde mu, že s poutem mezi nimi je něco v nepořádku, když ho jeho pejsek neposlouchá. Tyler mu ale objasní, že se přeměnil tolikrát, až pouto zlomil a že to udělal hlavně kvůli lásce ke Caroline, která je silnější, než jeho falešná lojalita ke Klausovi a ikdyž ten mu nevěří, je to tak. Tyler už ho nemusí poslouchat, ale udělá chybu. Asi si myslí, že ho Klaus nechá jen tak jít, takže se k němu otočí zády a pomáhá Eleně, jenže Klaus ho nemíní nechat zmizet. Ani ji! Vrhne se na ně, Elenu, která spedne hlavou na roh stolku a omdlí, odhodí pryč a Tylera chce zabít, nicméně k tomu nedojde. Ne, nedojde k tomu, protože nadchází další historický scéna TVD, kterou tu asi nikdo nečekal a která vlastně završuje hodně dlouhý dějový celek! Na scéně se totiž objevují Salvatoři a s Tylerovou pomocí Klause sevřou v drtivém objetí a Stefan (což je hezky symbolické, po tom co spolu s Klausem prožili) pomocí spojení krví vytvoří most pro Bonnie, která okamžitě začne čarovat (celkem by mě zajímalo, zda ví, čí srdce zastavuje, podle mě ani omylem!). A kouzlo jí vychází! Jeremyho srdce tam v lese se zastavuje a s ním i to Klausovo. A já musím přiznat, že při pohledu do Klausovy tváře mi bylo do breku, protože mi ho prostě bylo líto! Jo, psychopat byl ukázkovej, zmetek a záporák taky, ale měla jsem ho ráda… No dobrá, mrtvý v pravém slova smyslu sice není, ale asi ho nějakou dobu neuvidíme, protože velmi pomalu a s bolestným výrazem „usíná“.  A pak… je najednou po všem! Klaus je spoután Bonniiným kouzlem, což nijak nenarušuje pokrevní linii, takže všichni jeho „potomci“ jsou v bezpečí, a oni to konečně dokázali! Zbavili se ho! A já si nemůžu pomoct, ale fakt mě to mrzelo… Snad to opravdu není natrvalo, Joseph by mi chyběl!

No ale život jde dál a tak zatímco Klaus „usíná“. Bonnie se v lese probírá ze zjevné euforie onoho kouzla a já se o ní začínám trochu bát, protože tohle byl její první kontakt s černou magií a docela se obávám toho, jak to bude pokračovat… Ona je hodně silná, ale má v sobě taky hodně zloby, nenávisti, ublíženosti (a já se jí nedivím, stalo se jí toho už hodně!) a to by nemuselo dopadnout dobře. Sama přeci mluvila o tom, že se čarodějky někdy nechají zlákat „temnou stranou síly“ a vzhledem k synopsi na 3×22 a jejím spolčování s někým nevhodným… No uvidíme, jak to zvládne. Teď to tedy zvládá. Sice maličko panikaří, když se Jeremy hned nevzbudí, ale ten se nakonec probere a je v pořádku. A v pořádku tvrdí, že je i Elena, kterou sbírá s podlahy Damon a to hned, jak ho brácha s Tylerem nepotřebují u Klause a nakonec jí i se Stefanem odvážejí domů. No a máme tu další hezkou scénu, tentokrát ale nikoliv delena nebo stelena, ale de-stelena. Hoši totiž Elenu doprovodí domů a mají v plánu odejít a zahodit Klause do jezera, ale ona je jen tak nepustí. Asi už má té hry na schovávanou dost, a tak jim narovinu říká, jak to teď cítí. A vlastně jim tak dává najevo, že jí záleží na obou, ale nemůže a ani si teď nechce vybrat, protože by tak toho druhého ztratila a to by nezvládla (ztrát už měla v životě dost). No a oni to… No, ne přímo berou (ikdyž Damon by to dle výrazu asi i vzal), ale Stefan jí říká, ať to zatím nechá plavat, že to vyřeší později až dokončí svou misi na definitivní odstranění Klause a ona jim oběma říká, ať jsou opatrní a ještě je dlouze, láskyplně sleduje, jak odcházejí. Vážně moc hezká scéna a skvěle zahraná!

A skvělá je i scéna následující, ikdyž ze zcela jiného důvodu. Elena totiž doma nalézá všechny své přátele a rozjíždí se krásná párty na oslavu vítězství nad Klausem (na Ricka momentálně kašlou) a ukazuje nám, že naši hrdinové, ač dvojnice, upíři, hybridi, nebo čarodějky, jsou pořád jen teenageři a umí se tak i bavit a pošťuchovat. Sice je fakt, že jsem jim tu párty zas tak moc nepřála, protože je mi prostě Klause líto, ale scéna to byla moc hezká!

Méně dobře se ale baví dospělá část obyvatel MF, konkrétně rada! Tu totiž svolala Rick a už jen čeká až dorazí šerifka! Má totiž pro všechny členy zajímavé odhalení a sprostě napráská, že Caroline je upírka a Tyler hybrid, čímž vlastně poukáže na to, že dvě ženy, které by měli být nejradikálnější (starostka a šerifka) jsou zrádkyně! A to je fakt zlé, protože ještě k tomu odhalí že on sám je také upír a je vidět, že chce radu převzít… No, v MF bude ještě veselo a clifhanger je to slušný, nicméně díl ještě není u konce a máme tu další moc hezké scény. První se týká Salvatorů. Ti míří s Klausem v rakvi k místu jeho trvalého vodního odpočinku a Damon má rozhodně dobrou náladu. Ricka si zatím nepřipouští a je nadšený z toho, že dostali Klause a možná ještě víc z toho, že jsou si se Stefanem ještě bližší a po stopadesáti letech zase můžou fungovat jako bratři a skvělý tým (což vážně během dílu prokázali, protože se uměli domlouvat i beze slov a byli nádherně sehraní). Zdá se, že je Damon vážně konečně zase na chvíli šťastný, a Stefan s ním v obnovení bratrského pouta i v tom, že vyhráli nad Klausem je evidentně za jedno, ale o to víc mě zamrzelo to, co z něj vypadne pak! Hele já mám Stefana ráda, ale někdy mě fakt štve a tohle je přesně taková chvíle! Konečně by mohl s bráchou sdílet okamžik štěstí a on musí, prostě musí! Vytáhnout další dilema! No a tím není nikdo jiný než Elena, o které by Damon evidentně nejradši nemluvil. Úplně mi z jeho výrazu přišlo, že jí sice miluje, ale už se tím nechce zabývat! Chce to prostě nechat na ní, ať se nějak rozhodne a když pak nadhodí, že je asi stejně pošle do háje oba dva, má z toho snad i podvědomě radost. Ne, že by jí chtěl ztratit, ale prostě mi přijde, že kdyby to znamenalo, že dostane zpět svého bratra, dokázal by se s tím smířit. Jenže Stefan ne! Stefan musí nadhodit to, že si Elena taky může zvolit jednoho z nich a pak to celé dorazí tím, že on tedy odejde z města, když si zvolí Damona. Já nevím, ale mě to prostě přišlo sobecké! To Elenu neposlouchal na té verandě? Že nechce ztratit ani jednoho z nich? A to teď nevyčetl Damonovi v očích, že ten nechce ztratit jeho? No, asi ne… Asi je prostě moc spravedlivý a navíc by to asi nedovedl překousnout a dívat se na to, jak jsou Damon s Elenou pár (to Damon by jeho a ji spolu překousnout dokázal, ostatně to dělal už hodně dlouho!). Takže doslova vypáčí s Damona slib, že on udělá v případě, že si Elena nezvolí jeho, totéž (ikdyž evidentně z MF odejít nechce a já se ani nedivím, protože tam prostě má domov a já myslím, že je to za těch stopadesát let první místo, kde si něco jako domov a také interakce s lidmi vybudoval!) a je to. Damon sice ještě nadhodí, že za nějakých šedesát let, až už bude kapitola s názvem „Elena“ za nimi by mohli (měli!) zase být bratři, ale ani na to Stefan moc nereaguje. No, trochu mě zklamal, protože se prostě pořád ještě neotevřel, tak jako Damon. Já chápu, že je to asi po těch všech letech těžké, ale trochu snažit by se mohl, protože brácha se snaží fakt hodně!

To u Gilbertových jsou na tom sourozenci o něco líp. Jeremy se totiž opět vrátil k malování pokoje a Elena, která za ním přichází se mi skutečně líbí, protože konečně ukazuje, že se ve třetí sérii něco naučila! A tím něčím je to, že se přestala stydět a zapírat, že má ráda osoby, které by jako správná dívka mít ráda neměla! Sice připouští, že upíři by zlikvidováni být měli, ale tím by ona a i spousta jiných v MF ztratila své blízké, takže ona radši bude ta špatná, co chrání špatné, ale je to to, co che a jak to cítí! Opravdu to u ní vidím jako velký pokrok… Jenže to pořád ještě není vše! Ještě jedna scéna nás čeká a já cítím v kostech, že takhle událost, ke které dojde, když Jeremy pokoj opustí bude hodně důležitá. A já jí i podvědomě čekala… nevím proč, ale od okamžiku, kdy se Elena v Klausově sídle praštila do hlavy jsem to čekala a ono se to vážně stalo! Ano, projevi se u ní opožděné trauma a ona se v bezvědomí zhroutí na podlahu… A tam díl končí! Co bude dál nevíme, ale já (a myslím že i hodně jiných) mám teorii, že jí Caroline (nebo třeba Stefan, který se vrátí) dají svou krev, aby jí pomohli a  ona pak umře…. A co bude pak asi všichni víme, ale je to jen teorie, takže ji teď nechám být a budu se těšit na další díl!

Takže to je pro dnešek vše a komentujte!!!

Stručná verze rekapitulace:  Rick, který dokončil přeměnu v origina unese Caroline a s její pomocí naláká do školy i Elenu a přes ni i Klause, který jí chce odvést z města, ale doma ji nenajde a musí pomoct Salvatorům (kterým odhalí, že stvořil jejich linii) s její záchranou. Ta by měla proběhnout pomocí Bonniina kouzla, které jí prozradila Abby, neboť Rick nejde nijak zabít, takže ho budou muset spoutat pomocí temné magie, jako ona kdysi Mikaela (za pomoci Jeremyho, který si nechá během kouzla zastavit srdce). Ale nic nevychází, jak by mělo, protože Rick Klause i Salvatory přemůže a nakonec se ukáže že jeho život je spojen s Eleniným, takže když zemře jeden zemřou oba. Toho chce využít Klaus, který Elenu sebere a chce jí zabít odebráním veškeré krve, ale Salvatoři s Tylerovou pomocí mu to zarazí a Bonnie použije poutací kouzlo na něj, což ho odrovná a pošle do dlouhého spánku podobného smrti. Na závěr ještě Rick svolá radu a odhalí jí jak je to s Caroline a Tylerem, Stefan a Damon se dohodnou, že až si Elena zvolí jednoho z nich, druhý opustí město a na úplný konec dílu, Elena upadne do bezvědomí následkem rány do hlavy.10 reakce na 3×21 Before Sunset-Rekapitulace

 1. Bičik napsal:

  jo, to je přesný, mám Stefana taky ráda, ale někdy mě taky děsně štve a epizoda byla výborná, troufám si říct, že možná nejlepší ze všech tří řad

  musim uznat, že v tomhle díle byl Klaus zábavnej (ta scéna s novinama a plaňkama plotu byla naprosto skvělá) a jak si hrál na hrdinu bylo taky dobrý, ale zas tolik chybět mi nebude, doufám, že Rebekah ho nenajde hnedka příští díl, to by bylo trapný

  a už nějakou dobu čekám, že udělaj z Eleny upírku jako v knížkách, ale představovala jsem si, že to už dávno bude Katherine mrtvá, takže to bude hodně zajímavý, jestli tam budou pobíhat dvě dvojnice upírky

 2. Heli napsal:

  Já už se vypsala na slov.fóru, ale tuhle rekapitulaci samozřejmě nemůžu vynechat :-)

 3. Aduš napsal:

  Jako vždy skvělá rekapitulace :) Souhlasím s teorií nakonci a doufám, že to tak bude, aby se nám to ještě víc zamotalo.. Jinak scéna s Klausem byla opravdu smutná, ten pohled z očí do očí, bylo mi ho opravdu líto.. Nemůžu se dočkat posledního dílu a moc by mě zajímalo koho si Elena vybere – nějaká teorie? ;)

 4. terulka napsal:

  skvělá rekapitulace jako vždy :) souhlasím se vším co si napsala a podle mně si El. nevybere ani jednoho vždyť už na té verandě říkala že nechce ztratit ani jednoho a určitě jí je jasný že když si vybere jednoho z nich jednoho logicky ztratí no uvidíme jak to všechno dopadne :)

 5. Mak napsal:

  Pekna rekapitulace. Souhlasim s tim, ze Klaus me sice stval ,jak bral Elene krev, ale pak mi ho bylo take lito. Rozesmal me tedy okamzik, jak Klaus rikal Elene ,,mezi nami devcaty“. Nechapal jsem, proc Caroline sla do auta a neutekla, by prece bylo rychlejsi.

 6. Gabriella napsal:

  Rekapitulace krásná-jen to trochu rozvedu s tím Stefanem-mě naštval mnohem víc než tebe.Scéna v autě byla z jeho strany vrcholně sobecká a manipulativní!!Přišlo mi, že po tom, co jim řekla Elena mu došlo, že i když u ní vyhraje tak ona má tu slabost pro D. a Stefan ho pak prostě nechce už mít nablízku a žárlit na něj.klidně se bráchy vzdá a pošle ho do samoty a zoufalství jen aby měl Elenku pro sebe!!no a v případě , že by si ho nevybrala tak by se na ně nemohl dívat-to je jasné.Pěkně si to pojistil!ignoroval Damonovu radost, jeho pokusy o sblížení a vyjádření citů(stále je k němu dost chladný)a myslí zas jen na Elenu a sebe..Stefan mi připadá čím dál věětší sobec a i falešný-už v minulé epizodě to jeho:Máš mě! měl říct:“Máš nás“-kdo Elenu chránil a staral se celou tuto řadu? Damon!!ale Stefan si nakráčí zpátky a chce všechno urvat zas jen pro sebe..má u mě hodně bodů dolů

 7. Týna napsal:

  pěkná rekapitulace, už na začátku sem se chechtala :D no a naprosto souhlasím s Gabriellou ;) u mě si to ted pokazil Stefan ale zas si u mě šplhla Elena :) obdivuju herecký výkon Michaela (Tylera) :) těším se na další epizodu :D

 8. Léňa napsal:

  Ahoj, jako vždy – pěkná rekapitulace. :) Souhlasím – tohle byl vážně zajímavý díl. :) No jo, náš Alarick už je nadobro pryč! :( S tím Stefanem a Damonem. Jejich scéna v autě se mi líbila. :) Ale Stefan je prostě nejspíš typ „člověka“:D , co rovnou probere věci, které ho tíží s ostatními. Nějak mi nepřišlo, že by byl sobecký. Jen prostě řekl to, že by odešel z města. A já se mu ani moc nedivím – přece by nechtěl vidět, jak jeho milý bratr chodí s jeho milovanou Elenou. Tak by prostě raději odešel… (Což by pro mě mimochodem byla tragédie. :( :D ) A tak nějak mi nepřišlo, že by Damona tlačil do nějakého slibu. Ale Damon jako správný bratr vycítil, že by bylo dobré říct to samé i ze stejných dovodů. A myslím si, že jejich bratrský vztah se teď tak upevňil, že je jim jasné, že by se za těch 60 let vztah mezi nimi zas tak nezměnil… :) NO, každý má nějaký svůj názor a to je dobře, jinak by jsme tady neměli o čem diskutovat. :-) Takže se každopádně těším na příští díl, určitě to bude velmi zajímavé… :-)

 9. Mak napsal:

  Jeste me napadlo, proc, kdyz drzel Rick Caroline, nevzal si jeji prsten na slunce?

 10. sabik napsal:

  wow,uplně s tebou ve všem souhlasím! Na jiné strance jsem četla taky recenzi jednoho dílu TVD,a myslím,že tady je to o sto % lepší!tam to byla samá kritika a bla bla bla…ani se mi to nechtělo číst do konce…a u tohoto textu jsem hleděla s otevřenou pusou až do konce :) povedlo se ti :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain