Rozhovor s Julií Plec z festivalu ATX

Julii Plec známe jako výkonnou producentku a scénáristku The Vampire Diaries. Julie poskytla na festivalu ATX, který se konal v nedávné době v Texasu, rozhovor.

Přečetla jste si knihy Upíří deníky před tím, než jste podepsala smlouvu na seriál?
Dostali jsme za úkol se na to kouknout, jestli je to ten projekt, který bychom chtěli zrealizovat.  Přečetla jsem první tři knihy za den a půl abych zjistila, jestli tento svět stojí za prozkoumání.

Jaká je vaše TVD oblíbená nečekaná dějová zápletka?
Když jsme se bavili o druhé sérii, tak mi Kevin předhodil scénu, ve které se Damon pokusí políbit Elenu a ona ho odmítne. Pak když je Damon vytočený, tak zabije Jeremyho. Moje reakce byla „COOOOOOOOŽŽEEEEEE! To nemyslíš vážně.“ Od té doby, co jsem si uvědomila, že jsem měla takovou reakci, tak jsem si řekla, že by to byla skvělá první epizoda druhé série. Řekli jsme si, že stát se může cokoliv a druhé série bude stejně ujetá jako ta první.

Pro kterou postavu z TVD nejraději píšete scénář?
Nejjednodušeji se mi píše pro Caroline, protože  je vždy tak zábavná a temperamentní. Mívala jsem ráda psaní „bratrských“ scén Damona a Alarica a to zejména v baru, těšívala jsem se na to, protože to bývávalo takové hořkosladké. Damon je drsný.  Kevin je skvělý přes hlášky, takže na mě vyvíjí větší tlak, když píši pro Damona. Jednou bych chtěla být jako Kevin. Miluji Eleninu hloubku, ale je docela těžké pro ni psát. Musí být stabilní a ochranářská, ale zároveň taky musí mít mnoho vrstev a být dynamická. Je to prostě složité.Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich