Proč musel Jeremy zemřít?

článek

Pozor! Vyskytují se spoilery!

V minulé epizodě jsme mohli vidět Elenu neschopnou vypořádat se s realitou, že by její bratr mohl být skutečně mrtev. Damon se teda rozhodl, že jediný způsob, který by jí mohl pomoci, je vypnutí její lidskosti. Naprosto citů zbavená Elena ale i tak zapálila svůj dům, protože to viděla jako nejjednodušší způsob, jak vše zamést pod kobereček. Bylo to tedy poslední sbohem domu Gilbertových, sbohem Jeremymu a sbohem Eleninu starému já.

V celém článku výkonná producentka Julie Plec odpovídá na otázky, které nás pálí nejvíce.

Zabití Jeremyho nebyla snadná volba. Proč bylo nezbytné ho zabít?
Tento celý rok je o Elenině vývoji jako upírky. Byl to přechod od dívky, která vždy výslovně prohlašovala, že stát se upírkou je opravdu to poslední, co by kdy chtěla. Když se konečně s tímto problémem vyrovnala, tak se naskytl další problém a tím bylo stvořenecké pouto. Věděli jsme, že ji chceme uvrhnout do hluboké temnoty, jak jen nejvíc to půjde tak, aby se Elena, nejsoucitnější postava, dostala až k tomu bodu, kdy bude potřeba vypnout její lidskost a s tím, aby odešel i její soucit. Tím pádem nám bylo jasné, že budeme muset vytrhnout z jejího života někoho důležitého. Každý je pro ni stejně důležitý, ale když se nad tím opravdu zamyslíte, nejsilnější u ní byla ochrana jejího bratra. To ji drželo pohromadě. Takže abychom docílili jejího pádu, museli jsme ji odtrhnout od jejího bratra.

Je jasné, že smrt bráchy není něco, přes co se Elena může rychle dostat. Dalo by se tedy říct, že její ztráta lidskosti zabere nějakou část série?
Bude velice obtížné přivést ji zpět z toho rozpoložení, ve kterém se nachází. Nyní je relativně bez emocí a v současné době je to její nové šťastné místo. Protože je to něco, co jí umožňuje necítit bolest, nemít pocit viny, je bez utrpení. Nyní už je jen obklopena porozuměním vůči upířímu životu a touhou krmit se.

Jaký bude mít její nový stav efekt na její vztah a city k Damonovi?
To je velká otázka. Co ve skutečnosti cítí? Jakou roli v tom sehraje stvořenecké pouto? Jak se bude vyvíjet jejich vzájemná dynamika, když teď nebude poháněna nezbytně jen láskou k němu? Je to mnoho otázek, na které dostanete odpovědi během několika příštích epizod.

Mohlo by vás zajímat:2 reakce na Proč musel Jeremy zemřít?

  1. Domik napsal:

    S Jeremym bych se uměla rozloučit, ale se starou Elenou asi ne, i když to bude fakt napínavý. Je to jako kdyby byla Katherine v hlavní roli, protože Katherine je jenom Elena s vypnutou lidskostí, jenomže jí už jí nemůže zase zapnout(Katherine tu lidskost). Ale zpátky k tématu – BUDEŠ MI CHYBĚT JEREMY!

  2. Althea(Abs) napsal:

    Domik: Doporučuji přečíst poslední rozhovory s Julií Plec. V nich je velice hezky a jasně vysvětleno, že vypnutá Elena rozhodně není druhá Katherine. Nemluvě o tom, že Katherine vypnuté emoce nemá. Možná kdysi nějakou dobu, ale teď už minimálně 150 let ne, protože kdyby ano, nemohla by se zamilovat do Stefana. Tady zase doporučuju zhlédnout epizody 3×09, kde sama Katherine Stefanovi vysvětluje, tak to s emocemi má (má je jen utlumené, protože vypnuté nikdy u nikoho nevydrží dlouho-vždy se proderou zpět na povrch.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain