Bratrstvo pěti (Lovci)

Bratrstvo pěti je skupinka mužů, kteří loví upíry nebo hybridy za účelem trvalého zničení.

Lovci jsou fyzicky i psychicky velice zdatní. Lovci tzv. Pětky mají velice silné nutkání zabíjet upíry, kterému se nemohou bránit. Je to jejich základní instinkt. Často jsou plní překvapení a využívají různých taktik k dostání  svých silných protivníků. Díky dávnému rituálu jsou obdařeni větší silou a mají bystřejší reflexy. Jsou označeni Lovcovou značkou – tetováním, které se postupně rozrůstá s počtem zabitých upírů. Tetování lovců slouží jako mapa, která vede k prvnímu nesmrtelnému – Silasovi, který má u sebe lék na upírství.

Historie

V roce 1100 jedna mocná čarodějka udělala rituál, aby vytvořila bratrstvo Pětky tzv. lovce upírů. Jsou vázáni ohněm a dechem umírající čarodějky, aby vyhubili všechny upíry na světě. Lovci cestovali od vesnice k vesnici a prozrazovali vesničanům pravou identitu těchto nočních stvoření. Veřejně je popravovali před zraky všech tím, že je vystavovali slunečnímu záření. V roce 1114 se takto zkřížili jejich cesty i s Původními upíry, kteří za sebou nechali pěknou řádku těl, když  se krmili na lidech a přeměňovali je při cestě za Normany, kteří v té době dobyli jih Itálie.

Rebekah byla zamilovaná do lovce jménem Alexander. Všichni původní se s ním spřátelili a cítili se v bezpečí se svými denními prsteny. Alexander Rebece pověděl celý příběh Pětky. Pověděl jí o jejich tetování, ve kterých je ukrytá mapa. Prozradil jí, že klíčem k rozluštění je jejich meč. Bratrstvo Pěti v té době vědělo i o Původních upírech a byli patřičně vybaveni na jejich odstranění. Alexander Rebeku obelstil jen aby všichni jeho lovci dostali její rodinu. Uspali jejich bratry a Alexander Rebeku nemilosrdně probodnul dýkou s popelem z bílého dubu. Nevěděli ale, že Klaus je i na půl vlkodlak, takže na něj nemá tato dýka žádný účinek. Klaus toho využil a ještě téže noci zničil hrozbu, kterou pro ně Pětka představovala. Všechny lovce postupně zabil v domnění, že už je jim konec.

O celých 900 let později se ale ukázalo, že lovci Pětky stále existují, když do Mystic Falls dorazil Connor a poddal se tomu, co mu je nejpřirozenější a to zabíjení všech upírů v okolí. Ukázalo se tak, že lovci zůstali zachováni a jsou i nadále odhodláni splnit své poslání.

Bratrstvo pěti

Dávným rituálem bylo stvořeno a navzájem svázáno pět lovců upírů, kteří byli obdařeni velikou silou a odhodláním pozabíjet všechny upíry na světě. Jakmile bratrstvo naplní svůj osud, tak již nebude potřeba, aby dále existovali. Lovců je vždy v danou chvíli pět. Když jeden z nich zemře, tak se objeví nový lovec, který k tomu bude mít největší předpoklady. Členové tzv.Pětky jsou označení tetováním často nazývaným lovcova značka. U prvních lovců bylo tetování normálně viditelné pro všechny bytosti. S postupem času muselo být ukryto, aby nepadlo do špatných rukou. Tetování všech lovců totiž tvoří mapu, která ukrývá tzv.zbraň na zničení upírů. Onou zbraní by měl být lék na upírství. Zpět ale k tetování. V dnešní době upíři a ani nikdo jiný nemůže tetování lovců vidět. Mohou ho vidět jen lovci a potencionální adepti, kteří mají předpoklady k tomu, stát se lovcem. Tetování začíná na pravé ruce a s narůstajícím počtem zabití upírů se postupně rozrůstá. Všichni lovci jsou hnáni svou touhou zabíjet upíry. Je to jejich základní instinkt, kterému nedokáží odporovat.

Lovcova značka

Je ochranná značka, která se objeví ve formě tetování na těle každého člena Pětky. Začíná skoro až u prstů pravé ruky a pokračuje výš až k ramenu a přes hrudník. Odhaluje příběh prvního nesmrtelného, smrt jeho milované, jeho chycení a konečné poslání bratrstva. Slouží  mnoha účelům – mapa, příběh, kódovaná zpráva a také i kouzlo.

Design značky

 • Symbol pětky – objevuje se hned po aktivaci Loveckých schopností. Znak bratrstva Pětky.
 • Nevinná žena – žena, která je probodnuta postavou v kápi. Obrázek odkazuje na Silasovu milenku, která zemřela rukou Qetsiyah. Obrázek se nachází na bicepsu.
 • Postava v kápi – bytost, která probodává ženu. Jedná se o vyobrazení Qetsiyah – silné a zlomyslné čarodějnice, která zabila kvůli své závisti ženu a pohřbila svého nejlepšího přítele. Nalézá se na pravém bicepsu.
 • Unikátní pentagram – mírně nakloněný pentagram, který je uvnitř kruhu s runami a omotaný kořeny. Význam je neznámý. Lovci tento symbol mají na pravém rameni.
 • Stvůra – tvoří horní část tetování. Mohla by vyobrazovat Silase, který je popisován jako velmi nebezpečný tvor, který by byl schopen rozpoutat peklo na zemi. Nachází se na hrudi.
 • Pět mečů – poslední obrázek značky. Pětice mečů/lovců, kteří mají za úkol najít a zničit Silase. Nachází se na levé straně hrudi.

Základní vlastnosti

Díky svým schopnostem získaným za pomocí magie by se dali považovat za nadpřirozená stvoření, která jsou obdařena velkou silou, aby se mohli postavit svým protivníkům – upírům. Lovení upírů jim bylo přímo vryto do DNA.

Vytvářejí si své vlastní speciální zbraně, které jim umožní co nejsnazší zabíjení. Své zbraně označují symbolem Pětky. Jsou velice chytří a fyzicky zdatní. Vymýšlejí různé způsoby, jak dostat své protivníky.

Jejich posláním je naplnit svůj osud a očistit svět od upírů.

Zabití lovce má své následky. Tím , že je zabijete jim znemožníte naplnění osudu, to ale ještě neznamená, že nebude jejich poslední oběť. O tomhle se přesvědčila sama Elena, která trpěla halucinacemi po zabití Connora.

Honba za lékem

Ukázalo se, že Jeremy je vyvolený stát se lovcem. Aktivovali se všechny jeho lovecké instinkty. Jeho lovcova značka bude použita jako mapa při honbě za lékem. Lovec se z Jeremyho začal stávat postupně. Začalo to zlými sny, ve kterých měl nutkání zabít svou sestru – Elenu. Nevědomě si začal vyřezávat dřevěné kolíky označené značkou Pětky. Když Stefan donutil Jeremyho zabít nově přeměněného upíra Jeremyho zabijácké nutkání plně převzalo kontrolu a jeho tetování se začalo rozrůstat. Nedokázal se ovládat a při každé příležitosti se pokoušel zabít Elenu. Při zjištění, že by mohl být pro všechny nebezpečným, se rozhodl jít do domu u jezera, kde mu pomáhali Shane s Bonnie řídit jeho lovecké schopnosti. Snažili se zmírnit jeho hluboce vsazenou nenávist k upírům a snažili se ho přimět vidět Elenu jako svou sestru a ne monstrum. Moc mu to nešlo. Poté ale zjistili, že potřebuje emocionální spojení, které mu poskytla Bonnie. Ačkoliv stále měl aktivní svůj lovící instinkt, tak teď už ale dovedl rozpoznat přítele od nepřítele.

Bylo potřeba, aby Jeremy získal fyzickou zdatnost, takže se jeho tréninku ujal Damon. Potřebovali, aby byl dostatečně připravený až bude čelit množství upírů, které bude muset zabít, aby nechal rozrůst svou značku. Klaus byl při čekání strašně netrpělivý a snažil se ho popostrčit, což nedopadlo zrovna nejlépe. Po selhání Klausova plánu dostala Elena nový nápad, jak uspíšit práci se zabíjením. Přišla na to, že by stačilo zabít 1 Původního upíra, se kterým by zemřela i celá jeho pokrevní linie, za což by byl zodpovědný Jeremy. Jejich obětí se stal Kol, kterého se podařilo Jeremymu zabít. Plán fungoval a jeho tetování bylo konečně kompletní.

Pátrání po léku se konečně posunulo dál a všichni se vydali se Shanem ve vedení na ostrov, kde byl pohřbený Silas i s lékem. Bonnie se bezvýsledně pokoušela vyřešit poselství značky. Nakonec se to podařilo vyřešit až Caroline s Klausem. Na ostrově se objevili další komplikace v podobě jiného lovce – Vaughna, od kterého se dozvěděli, že pravým účelem lovců je najít, vyléčit a zabít Silase. Vaughn se postaral o to, aby je pokáral a vysvětlil jim, že lék by měl být použit výhradně na Silase. Bonnie provedla kouzlo, které pomocí Lovcovi značky otevře cestu směrem k místu pohřbení Silase. Když provedla kouzlo, tak Lovcova značka zmizela z Jeremyho těla stejně jako z Galenova ( a pravděpodobně i ostatních lovců) a ještě to způsobilo částečné zhroucení jeskyní, což zavalilo Shanovi nohy. Vpřed tak pokračovali už tedy jen Bonnie a Jeremy. Bonnie byla vedena směrem k Silasovi pomocí ducha své babičky. Jeremy ale vědět, že se jedná jen o halucinaci. Došli tak až k závěru, že Silas pouze podvedl a pobláznil Shana jen, aby mu pomohl se odtamtud dostat. Jeremy s Bonnie našli tělo zkamenělého Silase. Uviděli, jak svírá lék v rukách a jediný způsob, jak by ho šlo uvolnit je, že budou muset probudit Silase.

Silas byl úplně vysušený upír, takže jediným způsobem, jak ho oživit je, dát mu napít krve. Jeremy to odmítl udělat. V tom se ale objevil Vaughn a bodnul Bonnie a pak si sám pořezal ruku, aby probudil Silase, aby mu mohl nalít lék do krku a skoncovat to. Jeremy byl po krátkém boji poražen. Pak se náhle objevila Katherine a pořezala a kousla Jeremyho, aby ho nastrčila až k ústům Silase. Nesmrtelný se tím začal probouzet a Katherine na nic nečekala a popadla lék a utekla dříve než Silas vypil Jeremyho a zlomil mu vaz.

Schopnosti

 • Super síla – lovci jsou mnohem silnější než lidé. Nemají problémy s únavou a dokáží tak čelit i upírům.
 • Halucinace – když upír zabije lovce, tak to má své následky. Bude sužován halucinacemi, které jej budou nutit zabít se.
 • Imunní vůči ovlivnění – žádný upír je nemůže ovlivnit.
 • Rychlost – mají špičkové lidské reflexy. Není známo jestli jsou přímo nadlidské, ale Connor se chválil, že je rychlejší než normální lovec.

Slabiny

 • Smrtelnost – jsou to stále jen lidé, takže jsou poměrně snadno zabitelní.
 • Lovcovy instinkty – po aktivaci je Lovec ovlivňován nadpřirozeným nutkáním zabíjet upíry.

 Lovci 21.století

 • Jeremy Gilbert
 • Connor Jordan
 • Galen Vaughn

 

Původní lovci3 reakce na Bratrstvo pěti (Lovci)

 1. Pavel napsal:

  Nějaké bližší informace fotky a příběh tetování zde chybí.. ten příběh (mapa) by mě celkem zajímalo to je asi ta hlavní myšlenka

  Díky s pozdravem Pavel

  • Amitiel napsal:

   No já vím, já to psala ještě v počátcích, kdy nebyly informace o Lovcích kompletní a od té doby jsem to ještě neaktualizovala. Děkuji za připomenutí. V nejbližších dnech se o to postarám.

 2. Kiki napsal:

  Prosím napiš něco o poutnících

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>