Dvojnice

Dvojnice je termín používaný k popisu ženy z rodové linie Petrova, kteří jsou potomky Tatii, která stvořila pokrevní linii dvojnic Petrovovových. Členkami této linie jsou Tatia, Katherine Pierce, Elena Gilbert. Odhaduje se, že dvojnice se narodí jednou za 500 let.

Historie

Legenda uvádí, že o mnoho století dříve, když upíři a vlkodlaci způsobili zkázu Aztéků, tak velice mocný šaman použil měsíční kámen a obětní krev Petrovové, aby uvrhnul kletbu na oba tyto nadpřirozené druhy. Bylo to známo jako Prokletí slunce a měsíce. Díky této kletbě si upíři mysleli, e jsou bezmocní proti slunci a vlkodlaci, tak musí při úplňku čelit přeměně.Legenda říká, že pokud upír prolomí kletbu dříve než vlkodlak, tak vlkodlaci budou navždy ve službách měsíce. Pokud by kletbu nejprve zlomil vlkodlak, tak by zase naopak upíři byli navždy otroky slunce. Jak se později ukázalo legenda o kletbě Slunce a měsíce byla uměle vytvořena Klausem, aby si tak zajistil jak vlkodlaky, tak upíry k nalezení měsíčního kamene a dvojnice. Petrovovy dvojnice (Katherine a Elena) byly speciálně vytvořeny jako prostředek ke zlomení skutečné kletby.

Skutečná kletba se vztahovala pouze na Klause – Původního hybrida. Hybrid je výrazně silnější než upíři nebo vlkodlaci, tak čarodějnice proklela Klause, aby uspala jeho vlkodlačí stránku. Klausovým  záměrem bylo po staletí prolomit kletbu a stát se tak tvůrcem nové nadpřirozené rasy tzv. hybridů. Rasa, která by mohla ohrožovat oba klany, jak upíry, tak vlkodlaky.

Zlomení kletby

Ke zlomení kletby čarodějnice potřebuje usměrnit sílu úplňku, aby se uvolnilo kouzlo z měsíčního kamene, ke kterému je vázáno prokletí. Musí být obětován vlkodlak a upír na rodném místě dvojnice tak, aby jejich krev stekla na měsíční kámen. Každý druh musí být zabit tak, jak je to pro ně běžné, takže u vlkodlaků je to vyrvané srdce a u upírů dřevěný kůl do srdce. Nakonec musí být proleta krev dojnice až do okamžiku úplné smrti.

Tatia, původní Petrovová

Tatia (předpokládané příjmení je Petrovová) se narodila ve městě dnes známém jako Mystic Falls v 10.století. Je zmiňována rodinnými příslušníky Původních. První zmínka o ní padne v epizodě 2×19 – Klaus, kde o ní Elijah vypráví Katerině Petrovové. Elijah Katerině říká: „Promiň, někoho mi připomínáš.“ Ve stejné epizodě se zmiňuje, že on i Klaus byli zamilovaní do jedné osoby (je velmi pravděpodobné, že to byla Tatia).

V epizodě 3×05 – The Reckoning ji zmiňuje Rebekah: „Ta Původní byla od dost hezčí.“, když se poprvé setká s Tatiinou již druhou dvojnicí – Elenou.

V epizodě 3×13  Bringing Out the Dead Elijah s Klausem vyprávějí Stefanovi s Damonem, jak byli oba během středověku silně zamilovaní do Tatii, tak jak to mají Salvatorovi teď s Elenou nebo měli s Katherine. Říkali, že Tatia překypovala nadměrnou krásou a mnoho mužů z vesnice chtělo být jejím nápadníkem i když už čekala dítě s jiným. Ukázalo se, že Esther použila Tatiinu krev, aby proměnila svou rodinu a stvořila tak upíry. Krev Tatii byla použita i na prokletí Klause.

Dvojnice

Katerina Petrova (Katherine Pierce)
Katherine se narodila v Bulharsku v roce 1475. V roce 1492, ještě stále jako člověk, byla zajata  Klausem. Věděla, že jí čeká smrt, tak přelstila Trevora, jednoho z Klausových příslušníků, aby jí pomohl k útěku. Katherine byla chytrá a mazaná a věděla, že pokud se stane upírkou, tak bude pro Klause bezcenná. Katherine se pobodala, aby jí Rose dala upíří krev na vyléčení, pak se oběsila, aby se vrátila k životu jako upírka. Na oplátku za její útěk ji Klaus trestá tím, že zabije celou její rodinu, protože si myslel, že už nikdy žádná dvojnice nebude. Ale to, co Klaus nevěděl bylo, že Katherine měla utajované nemanželské dítě, díky kterému i nadále pokračovala pokrevní linie, což nás dovedlo až k Eleně, druhé dvojnici. Unavená z neustálého utíkání se Katherine nakonec dohodla s Klausem, že mu zajistí vše ke zlomení kletby výměnou za svou svobodu. Měla v úmyslu mu podstrčit měsíční kámen, Elenu Gilbert jako druhou dvojnici, Caroline Forbes jako upírku a Tylera Lockwooda jako vlkodlaka a Bonnie Bennett jako čarodějku.

Elena Gilbert
Elena se narodila v Mystic Falls v roce 1992. Elijah byl prvním, kdo se o Eleně dozvěděl ještě před Klausem. Když mu první o tom vyprávěla Rose, tak tomu nevěřil. Brzy ale zjistil, že pokrevní linie Petrovových neskončila. Zjistil, že Katherine porodila holčičku, kterou vychovával její otec a tak zůstala pokrevní linie zachována. Jakmile se o Eleně dozvěděl i Klaus, tak okamžitě dorazil do MF, unesl Katherine a zmocnil se Alarickova těla. Klaus je zodpovědný za smrt Eleniny rodiny, zejména za smrt Jenny, kterou úmyslně přeměnil v upírku, aby ji použil ve svém rituálu. Podařilo se mu zabít i Elenu a prolomit tak svou kletbu. Naštěstí John Gilbert s Bonnie vytvořili kouzlo, které svázalo jeho životní sílu s Eleninou, takže díky kouzlu Elena pak opět ožila výměnou za Johnův život. Na konci 3.série Jeremy bere Elenu do nemocnice, trpěla ale vážným krvácením do mozku, takže se jí Meredith pokoušela pomoci upíří krví. Ve stejný den, ale ještě Rebekah strčí Elenu a Matta v autě z mostu, aby zabránila Alarickovi zabít její sourozence. Alarickova životní síla totiž byla vázaná na Elenu. Když by tedy zemřela ona, tak by zemřel i Alaric. Jeremy po příchodů somu si uvědomí, že vidí Alarica jako ducha a hned mu dojde, že to musí znamenat i smrt jeho sestry. Stefan spěchal opět k Wickery Bridge, aby ji zachránil, ale ona ho donutila zachránit nejdřív Matta. Elenu už nestihl zachránit včas, tak se utopila. Stefan přenesl její tělo alespoň zpět do nemocnice, kde se zanedlouho opět probudila jako upírka.

Schopnosti

 • Krev dojnice – může být propojena s nadpřirozenými bytostmi (upíři, vlkodlaci, hybridi). Krev dvojnice může být použita také na vytvoření kletby nebo velice silného kouzla. Je potřebná na vytváření dalších Klausových hybridů.

Poznatky

 • Dvojnice jsou jediné nadpřirozené bytosti, které nemají žádné schopnosti.
 • Zda se, že když muži s nimi stráví více času, tak se nemohou ubránit a zamilují se do ní. Stalo se tak v případech všech dvojnic.
 • Obě poslední dvojnice se přeměnily na upírky.
 • Katherine a Elena se narodily ve stejné datum – 22.června. Předpokládá se, že Původní Petrova se narodila ve stejné datum.
 • Pouze Elijah se setkal se setkal se všemi třemi Petrovovými a choval nějaké city k nim. Bylo potvrzeno, že Elijah chová nějaké city i současné dvojnici – Eleně Gilbert. Klaus se také setkal se všemi třemi dvojnicemi, ale byl zamilovaný jen do Tatii. Takže na rozdíl od Elijaha, který miloval všechny tři, tak Klaus byl zamilovaný pouze do jedné.
 • Salvatorovi bratři i Mikaelsonovi bratři byli ve vztahu s nějakou z dvojnic.
 • Vzhledem k tomu, že Elena je nyní upírka, tak pokrevní linie Petrovových již nebude pokračovat, což z ní nyní dělá poslední dvojnici…pokud ovšem Klaus a Stefan nenajdou lék na upírství, pokud tedy něco takového opravdu existuje.

 10 reakce na Dvojnice

 1. ZENKA napsal:

  ale když je ketrin zase človek bude pokračovat linije dvojnic nebo ne?

 2. Katka a Eĺen napsal:

  Čáu, mám jen jednu otázku,nemá být Caroline taky dvojník ? Protože to s tím Klausem.. A ´jestli jo, tak kdo to je ? Dík :D

 3. katarina napsal:

  hale kdo umrel jako prvni z rodu Mikaels.

 4. Katy napsal:

  Hi, I’m a lot like Elena and Kathrine i think, for I might be too doppelganger?

 5. Juju napsal:

  Menší chyba tatia není původní dvojnicí původní je amara.

 6. Juju napsal:

  Katarina: byl to henrik
  Pak michael a ester finn koll

 7. kristýna napsal:

  ahoj chtěla bych vědet v jakém díle jde vydět tatia děkuji

 8. D napsal:

  Kristýna: tatia neni videt :)

 9. sabina napsal:

  jasghfkdbncvjkbhwdegrvc

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>