TVD Nový Příběh – 18.Jsem tady,ať se děje cokoliv!

Tak abych byla upřímná,vím jak by příběh pokračoval.Ale pořád váhám zda mám psát či ne! :-) No uvidíte zda bude 19.díl nebo ne.Ještě si to rozmyslím.

 

„Prosím, pomoc!Prosím, pomozte mi!Prosím!“ křičela jsem zoufale z plných plic.Z prázdna se nalevo ode mě objevilo světlo.Vystoupili z něj Elena,Alarick,Jeremy a Tyler. A napravo se zjevili zástup světélkujících postav.V čele jsem poznávala svoje rodiče.Ihned za nimi stála tetička a moje kmotra.Ostatní obličeje mi nic neříkali. „Co se stalo?“ ptala se Elena. „Meredith?“ promluvil Jeremy. Neodpověděla jsem,za to jsem vyslala otázku směrem k rodičům „Co tady děláte?“ Všichni strnule stáli a dívali se na světélkující průvod. „Přišli jsem ti na pomoc.Jsme tady!Nemusíš se ničeho bát“špitla maminka.Zavzlykla jsem  a rozhlédla se okolo sebe.Všichni začali znovu bojovat. „Jsem tady!“ zařval Matt.

„Jsme tady Meredith!“ křičela Caroline s Bonnie. „Jsem tu Mer!“  potvrdil Tyler. „Jsme tady!“pronesli Jeremy a Alarick.  „Budeme při tvém boku kamkoliv půjdeš!“ vypověděla Elena.“Ve dne i v noci!“ dodal Stefan. „Všichni tu jsem s tebou!“ vykřikl v zápalu boje Damon. Pocit beznaděje mě opustil a vystřídal ho pocit úplnosti,klidu a bezpečí.Ale to nebyl konec. Povzdvihla jsem kámen a rozevřela dlaň.Zaleskl se ve všech svých barvách a pak vzlétl o něco víš.Jakoby má mysl řídila moc kamene. Myslela jsem na to ,že chci zničit Prava. Prave se svíjel v bolestech.Vychutnávala jsem si ten pocit moci. Potom se staly další dvě nečekané věci.Kámen se rozletěl na spoustu malých jiskřiček.Byla to má chyba,jelikož jsem myslela na to,jak ho potom nechám zničit se.Jak kolem mě poletovaly světélka ,došlo mi ,že stále není zničený.Prave se stále svíjel v bolestných křečích.Nebyla již jiná možnost,musela jsem zničení dokončit. „Jacinta auxilium me podere religuias malum.Ego mi waires podere potestatem.“Svolala jsem všechny mé síly a vyslala je,aby splnili,co jim bylo nakázáno.Zavřela jsem oči a nechala tělo ovládat silami.

Prave až skučel ,jak ho temný kámen pomalu,ale jistě zabíjel.Damon zničil dalšího protivníka.Než šel pomoct ostatním,zkontroloval Meredith. Uchvátila ho to jak vypadala . Kámen se rozletěl na kusy a kousíčky se kolem ní třpytili jako hvězdy. Počkat tohle je špatně,pomyslel si okamžitě Damon.Zamračil se a vytrhl srdce dalšímu idiotovi,co se ho snažil napadnout. Co se děje,ptal se sám sebe!Stačil zpozorovat záblesk údivu v Meredithtině tváři,ihned však zavřela oči a v jejím obličeji bylo prázdný výraz. „Damone“ oslovil ho disciplinovaný hlas.Okamžitě ho poznal. „Elijah.“ Podivil se Damon „Vyrazil jsem okamžitě,jak jsem dostal vaši zprávu.“. Nic jiného už si říct nestihli.Elijah se rozhlédl po louce a spatřil Prava. Mrknutím oka u něho stál.Vrazil mu ruku do hrudi a vytrhl z ní srdce.Prave byl mrtev. „Není zač“ prohlásil a zmizel.

Pozornost se v tuto chvíli vrátila zpět k Meredith. Stála stále na stejné místě,nepohnula se ani o píď. Byla jako v transu. Damon se k ní trochu nedůvěřivě přibližoval. Skoro už stál u ní,chtěl se jí dotknout,jenomže něco ho odhodilo deset metrů od ní.Byla to ona,byla to její síla.Damon se opřel o lokty a zmateně ji pozoroval.Světélkující kousky kamene poletoval kolem jako světlušky.A najednou zhasly.Světlo vytvořilo vzdušný kruh,ten se roztahoval.Obtáhl celou louky i lesy,a pak se prostě jen tak rozplynul.I zbytek protivníků padl a duchovní spojenci zmizeli.Všichni po sobě zmateně pokukovali. Kousky kamene spadly k zemi i s Meredith. Damon byl o pět na nohou a řítil se k ní. „Meredith!Vstávej!“ třásl s ní. Jenže její srdce nebilo.Jednou se už dnes ze spárů smrti dostala,podruhé přece není možné,aby se vrátila.I přesto se teĎ v duchu modlil.On-upír,prosil boha aby ji nechal žít.Ostatní se rozeběhli směrem k nim.Klekli si okolo nich dvou. „Miluju tě“ pošeptal ji do ucha.

„Duchové prosím vraťte se a pomožte!“ brečela Bonnie.Teď brečeli úplně všichni. „Já Vás prosím!“ naléhala Bonnie. „Já také prosím.“ Přidala se Elena. „Já taky“vzlykla Caroline. Postupně tuto větu zopakovali i ostatní.Jakoby je vedl instinkt,ale bylo to jejich srdce. Chytli se za ruce a utvořili kruh kolem bezvládně ležícího těla. „Prosíme vás,aby jste nám ještě jednou podali pomocnou ruku.Neprosí vás ona,ale my!“víc Bonnie říkat nemusela.Duchové se objevili jako mávnutím proutku.  „Říkají,že ji nemohou oživit.Že prý jednou už je příliš.A nedokáže to v tuhle chvíli ani její talisman.“ Sdělila tichým hláskem Bonnie. „Musíte!“ rozčilovala se na ně Elena! „Zemřela ,proto,aby zachránila ostatní!Musíte ji zachránit!“Duchové začali poletovat sem tam.Vytvořili jakýsi vír.Zvedl se prudký vítr.Všichni stiskli ruce pevněji,aby je nerozdělil.Po chvilce vítr ustal a stáli tam jen oni.Duchové byli pryč. Meredith stále nedýchala.Nepomohli jí,zuřila Bonnie. Tělem jí cloumal vztek s žalem. „Ne!Ne,ne,ne ne.“ Opakoval Damon. Pak uslyšeli zalapání po dechu.

Snažila jsem se do plic nabrat co nejvíce vzduchu.Nebylo to dnes poprvé, říkala jsem si.Bylo toho na mě najednou moc.Moc hlasů,rukou,očích. „Meredith“vydechla mi do vlasů Elena,které se ke mně stiskla celým svým tělem. „Vy,vy jste mě zachránili!Vy jste tu zůstali!“ zalykala jsem se. Byl to jako sen. Postavila jsem se a znovu Elenu objala.Postupně se v mém objetí všichni vystřídali.Damon se postavil opodál. „Damone“klesl mi hlas. Usmál se a roztáhl náruč.Vděčně jsem do ní vběhla.Otočila jsem hlavu k ostatním.Okamžitě mě obklopili a pokoušeli se mě všichni najednou obejmout. Dokonce i Matt.Plakali,ne kvůli tomu,že by byli smutní,ale protože byli šťastní.Lnula jsem se pevně k Damonovi.Jedna reakce na TVD Nový Příběh – 18.Jsem tady,ať se děje cokoliv!

  1. Alison napsal:

    Super poviedka ;-) Držím prsty v ďalšej tvorbe :-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich