Vlkodlaci

Vlkodlaci (též lykantropové), jsou téměř vyhynulým druhem. Jsou to jedinci, kteří se nechtěně přeměňují na nebezpečné a extrémně nepřátelské vlky během úplňku. I když jsou v lidské podobě, tak oplývají nadměrnou fyzickou zdatností. Vlkodlaci jsou těmi nejnebezpečnějšími nepřáteli upírů, protože jediné kousnutí může upíra zabít. Vlkodlaci jsou stavěni k tomu, aby dokázali hbitě zabít upíra, když se přemění. Když nejsou k zabíjení žádní upíři, tak loví i lidi.

Historie

Historie vlkodlaků není o moc známější i přesto, že existovali o 1000 let dřívěji než upíři. Kdo je stvořil, jak byli vytvořeni, kdy přesně a důvod jejich vzniku v současné době ještě není znám. Vlkodlaci aktivně zaplnili „Nový svět“ během raného středověku v době, kdy začala invaze Vikingů. Většina, ale né všichni, žili po boku jeden druhého ve vesnicích. Žili také po boku lidí a chránili své blízké. Jednou z nejpozoruhodnějších vesnic byla ta, která se rozkládala na území Mystic Falls. K tomuto účelu byla vytvořena celá řada tunelů, která měla sloužit na ochranu lidí, když byl měsíc v úplňku. Jesním jasným pravidlem vesničanů bylo, že nesměli být v blízkostí vlků po jejich přeměně. Pozoruhodná událost v historii vlkodlaků nastává s příchodem obyvatel „Starého světa“. Vesničané je přijali v míru. Později se ale rodina Mikaelsových (Původní) přeměnili na upíry. Jejich touha po krvi vedla k narušení míru mezi obyvateli. Když Niklaus poprvé zabil člověka, objevilo se Esteřino nejtemnější tajemství. Zjistilo se, že Niklaus nebyl syn Mikaela, ale byl synem jednoho z vlkodlaků. Zabití člověka tak aktivovalo jeho vlkodlačí gen a proměnil se tak v upíro-vlkodlaka tzv. hybrida. Zhrzený Mikael tak podnítil válku  mezi upíry a vlkodlaky, která se táhne až do dnes. Válka mezi upíry a vlkodlaky se rozpoutala o to víc, co zjistili, že vlkodlačí kousnutí je pro upíry smrtelné. A právě proto začali upíři masakrovat celou vlkodlačí rasu.Vlkodlaci tak byli dohnáni až na pokraj vyhynutí. Mnoho upírů tak tedy uvěřilo, že vlkodlaci jsou jen mýtus. Ve skutečnosti ale vlkodlaci přežili a reorganizovali se do smeček ve snaze pomoct jeden druhému.

Psychologická charakteristika

Vlkodlaci jsou agresivní, rychlí a silní i v lidské podobě. Tyler Lockwood měl často problémy zvládat svou náladu. Ti kteří jsou zasaženi vlkodlačí kletbou tak mohou vykazovat některé nadpřirozené vlastnosti, které mohou být spuštěny agresí a nadměrnou silou u jedinců, kteří již dosáhli určitého věku, ale ještě se nikdy plně nepřeměnili. Vlkodlaci mají vyšší tělesnou teplotu než lidé. Když Tyler poprvé aktivuje svůj vlkodlačí gen, říká, že cítí jako by měl tělo v jednom ohni. Akt přeměny při úplňku je velice bolestivý. Lámou se při něm kosti v těle.

Potrava

Je stejná jako u lidí, pokud se tak rozhodnou. Nicméně protože se mění během úplňku v zuřivé bestie, tak jedí i všechno co mají po ruce (např. maso zvířat, lidí..). Když se krmí, tak mohou zkonzumovat klidně celé tělo včetně orgánů, ale nemusí se krmit tak jako upíři, aby prodloužili svou existenci. Nejsou žádné tnámé vedlejší účinky, když se nenakrmí ve své vlčí podobě. Zdá se, že většina vlkodlaků se během přeměny nenakrmí z toho důvodu, protože se raději spoutají ještě před přeměnou, aby nezabili nevinné oběti. Nevypadá, že by někdy někoho „lovili“ v lidské podobě. Zatímco jsou ale během úplňku přeměněni, tak vyhledávají upíří nebo lidskou kořist. Jules byla zděšená, když se probudila po útoku na Rose a zjistila, že při tom roztrhala skupinu táborníků. Vypadá to ale že vlkdolaci mají nutkání napadat upíry i když nejsou přeměněni. Je to jejich instinkt.

Oddanost

Vlkodlaci jsou velice podobní čarodějnicím, když se jedná o jejich vlastní druh. Na rozdíl od upírů, jsou vlkodlaci vázaní oddaností a mohou tak mít pouto s ostatními vlkodlaky, se kterými se setkali. Berou se jako členy širšího kruhu rodiny. Pouto oddanosti je podivně silnější, zatímco jsou přeměněni během úplňku. Jediné stvoření, které nenapadají jsou další vlkodlaci. Tohle pouto se rozšířilo i na Klausovy hybridy, ke kterému jsou nedobrovolně vázáni. I u upírů se může projevit určitý druh pouta, ale to jen velice vzácně.

Podoba

Vlkodlaci po přeměně na sebe berou podobu vlka s děsivýma žlutýma očima. Jsou o něco mohutnější než běžní vlci. Od vlků se liší projevy nadpřirozené síly, rychlosti a celkové velikosti. Barva kožichu vlkodlaků je různá. Když zrovna není úplněk, tak vypadají jako běžní lidé.

Spouštěč vlkodlačího genu

Vlkodlakem se nemůže stát kde kdo. Musí mít tzv. vlkodlačí gen, který se aktivuje zabitím člověka. Po aktivaci genu jim zežloutnou oči a hned při prvním úplňku, který od té doby nastane, je čeká přeměna.

 

Vlkodlačí přeměna

Pokaždé když je úplněk, tak je čeká přeměna. Úplně první přeměna je nejhorší. Trvá totiž nejdéle. Může to zabrat až 5 hodin intenzivní bolesti. Během přeměny se tělo kroutí do nepřirozených pozic při tom, jak se kosti lámou a přetvářejí se do kostry vlka. Nakonec se začne objevovat srst, oči se přetvoří do žlutých vlčích a narostou tesáky. Během pár dalších minut se přeměna kompletně dokončí a stávají se tak velkým nebezpečím pro své okolí. Vlkodlak se vrací do své lidské podoby po několikati hodinách. Po první transformaci ještě nějakou dobu daného člověka bolí svaly. Starší vlkodlaci mohou do jisté míry řídit sami svou přeměnu během úplňku.

Schopnosti

 • Super síla – jsou silnější než lidé. V lidské podobě nejsou silnější než upíři, ale po přeměně jsou silnější než upíři. 560 – letá upírka Rose byla pokousána vlkodlačicí Jules. Dalším příkladem je i Damon Salvatore, který sotva odrazil útok nováčka Tylera.
 • Super rychlost – Vlkodlaci jsou o dost rychlejší než kterýkoliv člověk nebo upír (mimo Původní). Tuto schopnost mohou využívat i v lidské podobě. Ve vlčí podobě ji využívají převážně k dohonění upírů.
 • Hbitost – vlkodlaci mají nadlidskou hbitost. Mohou skákat, šplhat, běhat a pohybovat se neuvěřitelně rychle  bez známek únavy a potíží.
 • Léčení – mají nadlidské regenerační schopnosti, což znamená, že pokud se zraní, tak se jim rána zahojí téměř okamžitě.
 • Detekce lží – jsou schopni vnímat, pokud někdo lže.
 • Super smysly – mají silnější smysly – čich, zrak, chuť, sluch…
 • Vlkodlačí kousnutí – je smrtící pro běžné upíry, ale na Původní to nestačí.
 • Vztek – každý vlkodlak je zuřivý. Jejich hněv dokáže zvýšit jejich síly a schopnosti, ale jen na krátkou dobu. Ale může tak díky tomu získat výhodu nad upírem.
 • Úplněk – veškerá síla a schopnosti jsou na svém vrcholu pro přeměně.
 • Přeměna – během úplňku se chtě nechtě přemění každý vlkodlak.

Slabiny

 • Zlomený vaz – způsobí jim okamžitou smrt.
 • Oměj šalamounek – při jeho požití je oslabí a způsobí jim horečku. Pokud bude oměj použit na jejich kůži, tak ji popálí.
 • Gilbertův přístroj – udělátko, které měl Jonathan Gilbert a vydává vysokofrekvenční zvuk, který mohou slyšet jen upíři a vlkodlaci. Způsobuje jim nesnesitelnou bolest hlavy.
 • Useknutí hlavy – způsobuje smrt.
 • Magie – čarodějnice jim může způsobit nadpřirozené aneuryzma, díky němuž jim mohou popraskat krevní cévky.
 • Vytrhnutí srdce – způsobuje smrt.


4 reakce na Vlkodlaci

 1. TVD FAN napsal:

  Oměj šalamounek je jed na všechny lidi i v reálu. Sníš li oměj šalamounek otrávíš se a ta roztlina myslím že je VLČÍ MOR

 2. j.s.vk napsal:

  Nádhernou bolest a pach krve při půlnočních proměnách doprovází vytí vlčí,který tone v ozvěnách.

 3. Glimos_CZ napsal:

  Právě jsem dostal dárkový kód Minecraft zdarma! : D http://minecraftcode.freegiftcode.com

 4. vlk napsal:

  Mas to moc hezky.dozvedela jsem se vic o sve rase

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>